Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Anemija i nesanica
PostPoslato: Pon Avg 07, 2017 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2017 8:18 pm
Postovi: 2
Trenutno pokusavam da popravim situaciju sa sideropenijskom anemijom, gvozdje u krvi mi se krece oko 3 i to traje vec nekoliko godina. Uzrok je poznat (miom, krecem u resavanje).
Procitala sam na forumu da se kao jedan od simptoma anemije spominje pospanost. Mene zanima da li je moguce suprotno, odnosno da anemija izaziva nesanicu?
Vec nekih 20-tak dana vrlo malo spavam, zaspim i probudim se posle 2-3 sata. Prepisan mi je Ksalol koji ima nekog efekta, tj jedne noci uspem da odspavam 5-6 sati sa jednim ili dva budjenja, a onda sledece noci opet spavam samo dva sata. Ti mi naravno vec utice i na psiholosko stanje - nervoza, dekoncentracija, malo sam i dezorijentisana.
Da li anemija moze da izazove nesanicu ili da mozda posetim neurologa/neuropsihijatra?

Hvala unapred na odgovorima i vasim iskustvima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anemija i nesanica
PostPoslato: Sre Avg 09, 2017 10:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Никада нисам чуо за варијанту да мањак гвожђа изазива несаницу. Због мањка кисеоника у организму, што је последица мањка гвожђа, долази до сталног умора и поспаности. Другачије није могуће.

А ни тај миом нема везе са гвожђем осим ако стално крвариш.

Најпре ће бити да проблеми са органима за варење, које си навела у другом тексту, изазивају мањак гвожђа.

А за несаницу има хиљаде разлога. Пошто ти заспиш и брзо се пробудиш, то би могло да значи да се нечега бојиш а највероватније смрти или чега сличног.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 109 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: