Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako do precizne dijagnoze...
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 6:22 pm
Postovi: 2
Godinama vec patim od migrena, 2002. ustanovljeno je (magnetna rez.) da imam dis. h. l4,l5-s1, dopler krvnih sudova glave i vrata pokazao je da mi je, urodjeno, jedna vratna arterija 6 puta uza od druge pa mi je dotok krvi smanjen... to kontrolisem i po preporuci lekara svaki drugi dan pijem andol... trenutno imam probleme i sa zelucem, nemam vise helikobakter pilori ali jos pijem kotrolok i rupurut jer imam gastritis...
Ali, ono sto me muci su gotovo stalne vrtoglavice... u stvari neki cudan osecaj u celoj desnoj strani tela... lekar-internista mi je prepisao corvitol po 1/4 tabl. ujutro i u podne i strugeron forte navece... to pijem desetak dana ali nije mi bas mnogo bolje. Nemam vise osecaj trnjenja u desnoj strani tela (vise su to bili ko neki zmarci), ali u glavi mi je haos - cesto osecam zujanje, ponekad mi se cini kao da dobro ne vidim, kad hodam i menjam smer kao da se zanosim u tu desnu stranu... Nabrajam sad sve "nedostatke", ponekad mi se cini da ne mogu dobro ni objasniti te svoje simptome. Zbog disk. hernije imam ceste bolove u krstima, cesto me bole i ledja - imam neke grceve u ledjima zbog kojih cesto nocu moram ustajati i hodati... Molila bih vas da mi savetujete sta da radim - kako da ustanovim sta je uzrok vrtoglavicama - da li je uzrok kicma, los dotok krvi u mozak tj. slaba cirukulacija ili nesto trece... Na rubu sam zivaca jer zaista je tesko funkcionisati uz ove tegobe. Kod neurologa nisam bila...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 3:09 pm
Postovi: 43
Trebalo bi da se javite neurologu. Kako ste ucinili sve te preglede, ukljucujuci i MR endokranijuma i kicme, a kod neurologa niste bili?
Neurolog ce prvo uciniti klinicki pregled, a zatim odluciti sta je potrebno dalje da se ucini od dijagnostike, i kakvo je lecenje neophodno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 6:22 pm
Postovi: 2
Postovani!
Hvala na odgovoru. Malo sam pomesala sve svoje tegobe u zelji da budem konciznija...
Vece probleme s kicmom imam od 2000. - tad me bolela noga, padalo mi stopalo pa sam tako dobila uput da idem kod fizijatra, na magnetnu i kod hirurga... uglavnom ustanovljeno je da su mi ti donji prsljenovi i diskovi osteceni... S tim se nekako borim - plivam, vezbam... Pre nekoliko godina sam, takodje zbog vrtoglavica obisla redom okulistu, ORL, neurologa, psihijatra al' nista odredjeno mi nisu ustanovili (nekoliko dana sam imala problem kad hocu da legnem, jako mi se zavrti)... uglavnom dok sam obavljala sve te pretrage problem je prestao. Ova sadasnja vrtoglavica i taj cudan osjecaj u desnoj strani tela poceo se javljati, povremeno, od pre otprilike godinu dana, uglavnom, nakon vecih napora i kratko je trajalo... Pa sve cesce da bi sada taj osecaj bio stalan... Imam i niz drugih tegoba ali nisam sigurna imaju li veze s vrtoglavicom... Izvinjenje - zabunom, posladoh vam privatnu poruku...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: