Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: masna jetra i poviseni enzini jetre
PostPoslato: Čet Jul 29, 2010 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 18, 2010 12:08 pm
Postovi: 5
Molio bih osobu koja je strucna iz oblasti bolesti jetre da mi iznese svoje misljenje.
U poslednjih nekoliko godina u analizama krvi uvek su se pojavljivale povisene transaminaze AST,ALT (nekad minimalno, a nekad i 2-3 puta vise od normalnih vrednosti). Prvi put to se pokazalo 2005. godine. Sve do ove godine nisam pridavao tome znacaj, ali na analizama iz marta ove godine pojavile su se povisene transaminaze 2-3 puta. Zbog toga sam se obratio gastroenterologu, i po njegovom nalogu uradili su mi markere- imunoloski parametri, kao i markere na hepatitis c i hepatitis b (svi rezzultati su bili negativni, sto je jako bitno).Medjutim, u snimku jetre pokazalo se da mi je jetra malo masna, iako ne konzumiram alkohol.Napominjem da sam nekada bio dosta gojazan , i sa 105 kilograma koliko sam imao u 16-toj godini, smrsao sam za 4 meseca oko 25 kg (drzeci svoje, rigorozne dijete, bez nadzora lekara, inace nisam bio bolestan). Na kraju, lekar mi je predlozio biopsiju jetre. Zanima me da li se biopsijom moze utvrditi tacan razlog povisenih transaminaza, obzirom da su markeri na navedene bolesti bili negativni.Da li je mozda doslo do poremecaja metabolickih procesa, i iz tog razloga imam masnu jetru?Napominjem da sad imam 31 godinu, znaci od mrsavljenja je proslo 15 godina, sada vodim zdrav zivot, vezbam i hranim se dosta zdravo i kvalitetno. Unapred hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: masna jetra i poviseni enzini jetre
PostPoslato: Pet Jul 30, 2010 10:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ne znam gde se pregledali - bilo bi dobro da vas pogleda dobar hepatolog (recimo dr t. cvejic, prof. r. jesic, klinicki centar srbije) i kada vas neko od njih licno pogleda na ultrazvuku donese odluku o daljem lecenju

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 88 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: