Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako pomoci organizmu kod nocnih smjena?
PostPoslato: Pon Okt 11, 2010 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 7:00 pm
Postovi: 11
Pozdrav.
Vec preko 2 godine radim nocne smjene, raspored mi je dnevna-nocna-dva dana slobodan-pa opet ispocetka... (12-24-12-48)
Znam da nocne smjene nisu bas dobre za zdravlje, takodjer poslije nocne odspavam otprilike od 08:00 do 16:00 i opet sam slomljen :( zanima me kako mogu svom tijelu pomoci da nocne smjene imaju sto manji negativan uticaj na zdravlje, bil' mi pomogli neki vitamini i minerali u obliku suplemenata, nastojim se ja zdravo hraniti ali po svemu sudeci ni voce i povrce sto danas mozemo kupiti po trznim centrima nisu vise bogati nutritivnim vrijednostima kao sto su nekad bili, ne pamtim kad sam zadnji put pojeo jabuku a da vidim da ima crv u njoj... :S
Takodjer sam se prije bavio i sportom medjutim kako sam poceo ovako raditi sport sam skroz zapostavio, u zadnjih godinu dana nisam kako treba ni potrcao... Da li je uopste sport u mom slucaju pozeljan, htio sam krenuti u fitness 3-4 puta sedmicno i uvesti trcanje, hoce li me to dodatno iscrpiti ili ce mi ojacati imunitet?
Molim za bilo kakav savjet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako pomoci organizmu kod nocnih smjena?
PostPoslato: Uto Okt 12, 2010 9:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Nocni rad je prilicno tezak, narocito ako se radi tako duzi vremenski period. Poremetite kompletan metabolizam. Svakako da bolja ishrana, vitamini uvek pomazu, ali kod iscrpljenosti najbolje pomaze odmor. Naravno, ako ste uopste u mogucnosti da ga uzmete. S druge strane fizicko vezbanje jeste korisno, ali u meri da vas jos dodatno ne iscrpljuje, sto morate da procenite sami.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: