Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Panika?
PostPoslato: Pet Okt 23, 2015 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 1:35 am
Postovi: 11
Pozzzdrav. Imam 16 godina oko 10 meseci su me mucili napadi panike. Imam neki cudan simptom pa sam samo hteo da se informisem kako bi bio siguran.
Pre oko 2 nedelje procitao sam neku knjigu o tome kako da se otarasim tih panicnih napada. I pomogla je sve do danas, vraca mi se taj simptom i izludjuje me.
Imam neki osecaj nelagode u srcu,neka napetost i kao da srce nema snage da kuca.
Kao da preslabo kuca i svakog trenutka imam osecaj da ce stati, i da cu umreti. Pre oko mesec dana sam uradio EKG i tamo je sve bilo u najboljem redu, osim sto sam imao malo brze otkucaje ali su mi ekg radili neposredno posle Panicnog napada tako da je to objasnjenje za ubrzan rad.
Kada osetim to nije kao ostali panicni napadi da mi srce kuca kao ludo ili nesto slicno, vec taj osecaj da kuca nekako slabo me izludjuje.
Da li je moguce da stane? (Sa neke strane znam da nije moguce, ali mi ipak odgovorite na ovo pitanje da mi bude lakse :D )
E da.. Desavalo mi se i da odjednom preskoci, tjst ne znam da li je to preskakanje. Kuca normalno i onda nekako 1 ili 2 duboka otkucaja. I u toj sekundi imam osecaj kao da cu da padnem. I onda posle toga krenem da se brinem...

Hvala unapred na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Pet Okt 23, 2015 11:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Брига ће само да погорша ситуацију.

Ако би срце случајно стало или затреперило, треба да почнеш снажно да кашљеш и све ће се нормализовати. Не брини, не може да стане. Немој да се бојиш.

Прескакања срца се јављају због неколико ствари: мањак магнезијума, калцијума, гвожђа или због грча у леђним мишићима. Прошетај мало по мом сајту http://www.aca.rs кроз здравствене савете, па после питај шта ти не буде јасно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Sub Okt 24, 2015 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 1:35 am
Postovi: 11
Zaista ne mogu da se snađem i da nađem baš to što meni treba. Ma da ne brinem puno, jer vidim po sebi kada malo više razmišljam o tome vidim da me sve više čačka i iritira.
Nego mi je bilo bitno da od nekog stručnog lica čujem to da ne mogu da umrem, jer sam ja izgleda neki poseban slučaj što se tiče tih paničnih napada. Kada imam u podsvesti to da ne može ništa da mi se desi lakše mi je, i ne dešava mi se često to. (Podsvest je čudo)
A to što mi se dešavalo da mi srce lupne duboko, obično bude kada popijem kafu ili kada se umorim, onda krene kao nešto da me bode u predelu srca tjst ne bode stvarno. Nego izgleda kako mislim na to, ono stvarno osećam probadanje :D
A da i pušim, pa je verovatno i to razlog svega toga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Sub Okt 24, 2015 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 1:35 am
Postovi: 11
Zaista ne mogu da se snađem i da nađem baš to što meni treba. Ma da ne brinem puno, jer vidim po sebi kada malo više razmišljam o tome vidim da me sve više čačka i iritira.
Nego mi je bilo bitno da od nekog stručnog lica čujem to da ne mogu da umrem, jer sam ja izgleda neki poseban slučaj što se tiče tih paničnih napada. Kada imam u podsvesti to da ne može ništa da mi se desi lakše mi je, i ne dešava mi se često to. (Podsvest je čudo)
A to što mi se dešavalo da mi srce lupne duboko, obično bude kada popijem kafu ili kada se umorim, onda krene kao nešto da me bode u predelu srca tjst ne bode stvarno. Nego izgleda kako mislim na to, ono stvarno osećam probadanje :D
A da i pušim, pa je verovatno i to razlog svega toga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Sub Okt 24, 2015 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како ти неко може потврдити да не можеш да умреш, када сви морају да умру?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Ned Okt 25, 2015 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 1:35 am
Postovi: 11
Ahahah okejjj.. :D
Samo još jedno pitanje. Kada se umorim srce mi ono normalno ubrzano lupa, e sad kada stavim ruku osećam kao da nešto "kucka" tu pored srca. Ne znam šta je to, nemam nikakvih problema sa tim ali mi je nekako čudno?
Možda sam dosadan sa tim srcem al eto samo još to? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Pon Okt 26, 2015 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сасвим је нормално да нешто куцка. Изгледа да ниси свестан колико је наш организам пун крвних судова и мишића и све мора да "куцка". Прекини да се пипкаш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Uto Okt 27, 2015 7:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
OPUSTI SE i ne analiziraj previse, uvek ces nesto naci nepoznato do sada a tebe iz nekog razloga to stresira...
Ako si imao neku neprijatnu situaciju u porodici ili u drustvu, skoli moze da bude uzrok tvoje senzibilne reakcije, postao si preosetljiv, moras OGUGLATI ali ne i previse googlati hehe, idi u prirodu, trci , zabavljaj se , trazi drustvo, zezaj se, koristi mladost do maksimuma ali ne zloupotrebljavaj.
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Čet Okt 29, 2015 1:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 1:35 am
Postovi: 11
O hvala vaso nemaš pojma kako si me podigao sada ovako pijanog. Kada je krenulo nešto da me zvrcka u glavi da ću da roknem (umrem) :D
Najveći problem mi je što nekad krenem da tripujem kao da će srce da mi stane neka nelagoda u tom predelu i tripujem da će da stane i da umrem. Ne mogu sebi da utuvim u glavu kada mi se to dešava da može da stane. Sve dok mi neko to ne objasni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Čet Okt 29, 2015 9:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пијаног?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Pet Okt 30, 2015 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 1:35 am
Postovi: 11
Da, juče sam malo popio. Ma da izbegavam alkohol kad je neko slavlje baš zbog tog mog problema. Ometa me..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Pet Okt 30, 2015 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 29, 2015 6:54 pm
Postovi: 11
Radovan Sremčević je napisao:
Pozzzdrav. Imam 16 godina oko 10 meseci su me mucili napadi panike. Imam neki cudan simptom pa sam samo hteo da se informisem kako bi bio siguran.
Pre oko 2 nedelje procitao sam neku knjigu o tome kako da se otarasim tih panicnih napada. I pomogla je sve do danas, vraca mi se taj simptom i izludjuje me.
Imam neki osecaj nelagode u srcu,neka napetost i kao da srce nema snage da kuca.
Kao da preslabo kuca i svakog trenutka imam osecaj da ce stati, i da cu umreti. Pre oko mesec dana sam uradio EKG i tamo je sve bilo u najboljem redu, osim sto sam imao malo brze otkucaje ali su mi ekg radili neposredno posle Panicnog napada tako da je to objasnjenje za ubrzan rad.
Kada osetim to nije kao ostali panicni napadi da mi srce kuca kao ludo ili nesto slicno, vec taj osecaj da kuca nekako slabo me izludjuje.
Da li je moguce da stane? (Sa neke strane znam da nije moguce, ali mi ipak odgovorite na ovo pitanje da mi bude lakse :D )
E da.. Desavalo mi se i da odjednom preskoci, tjst ne znam da li je to preskakanje. Kuca normalno i onda nekako 1 ili 2 duboka otkucaja. I u toj sekundi imam osecaj kao da cu da padnem. I onda posle toga krenem da se brinem...

Hvala unapred na odgovorima.




Jao daj da ti pomognem ... Isto tako Ali bas isto je I Moja sestra sa 15 god mislila je srce zuji I radila je ekg kao i tb bilo je u redu. I doktori su rekli da je to od puberteta, I ona se smirila. Uglavnom ne boj se to ti je na psihickoj bazi i nemoj da Mislis o tome I proci ce, tako ona be misli jer su joj rekli da je zdrava I nije vise to imala. Ona je tu noc kad je to bilo gledala horor pa smo mi mislili da se prepala oko toga.
Uglavnom ne boj, to je pubertet, umisljeno, samo. Ne razmisljaj o tome i proci ce . Sve naj!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Panika?
PostPoslato: Pet Okt 30, 2015 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 29, 2015 6:54 pm
Postovi: 11
Radovan Sremčević je napisao:
Pozzzdrav. Imam 16 godina oko 10 meseci su me mucili napadi panike. Imam neki cudan simptom pa sam samo hteo da se informisem kako bi bio siguran.
Pre oko 2 nedelje procitao sam neku knjigu o tome kako da se otarasim tih panicnih napada. I pomogla je sve do danas, vraca mi se taj simptom i izludjuje me.
Imam neki osecaj nelagode u srcu,neka napetost i kao da srce nema snage da kuca.
Kao da preslabo kuca i svakog trenutka imam osecaj da ce stati, i da cu umreti. Pre oko mesec dana sam uradio EKG i tamo je sve bilo u najboljem redu, osim sto sam imao malo brze otkucaje ali su mi ekg radili neposredno posle Panicnog napada tako da je to objasnjenje za ubrzan rad.
Kada osetim to nije kao ostali panicni napadi da mi srce kuca kao ludo ili nesto slicno, vec taj osecaj da kuca nekako slabo me izludjuje.
Da li je moguce da stane? (Sa neke strane znam da nije moguce, ali mi ipak odgovorite na ovo pitanje da mi bude lakse :D )
E da.. Desavalo mi se i da odjednom preskoci, tjst ne znam da li je to preskakanje. Kuca normalno i onda nekako 1 ili 2 duboka otkucaja. I u toj sekundi imam osecaj kao da cu da padnem. I onda posle toga krenem da se brinem...

Hvala unapred na odgovorima.


Vjeruj mi znam po njoj od tad je proslo godinu I po I i sad Ono kao se boji toga mi je umirimo Ono kao e ksenija da se tako lako znas vec I to je prodje.... Uglavnom psiha i pubertet I neboj se nego uzivaj !!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: