Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POBEDIO SAM ZIBAN
PostPoslato: Sre Mar 30, 2005 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 2:37 pm
Postovi: 13
Lokacija: provincija
cao svim forumasima da ja sam pobedio i hocu da sa vama podelim taj osecaj i da pomognem ako mogu bilo kome ko zeli da odbaci porok zvani CIGARETE.Mucim se otprilike godinu dana da savladam sebe i da odbacim nikotin koji koristim vec 23 godine.Sve je pocelo onda kad sam shvatio da sve te cigarete pre svega uzimaju deo zivota i deo novca.Pokusavao sam sve,kupovao paklicu i skoro celu bacao kroz prozor auta,pusio najeftinije cigarete(najvise smrde),kleo se da vise necu,pio antidepresive,zvakao nikotinske zvake,pa onda nisam kupovao nego se grebario za cigarete itd.Uglavnom pakao i tako skoro godinu dana ,onda sam ukapirao da je bitno pokusati i to puno puta pa ce jednom upaliti.Nabavio sam biciklu i poceo aktivno da vozim,kupio spravice za vezbanje ali posle svih aktivnosti prva stvar je bila "daj da zapalim cigaretu"isto tako sam razmisljao i kad se ujutru probudim prvo cigareta onda kafa pa jos 2-3 cigarete pa onda opet tako u krug do veceri odu 2 paklice MARLBORA puta lova puta mesec itd.A zdravlje,pa ko misli o tome u 15 godina bitno je da si tada kobojagi stariji da se dopadnes devojcicama a kad to predje u naviku pa ta navika postane nesto normalno kao ''vazduh koji dises''posle dvadesetak godina ukapiram ja da sam preterao.Stigla deca ,cerka mala prvi razred kaze da su ucili da pusenje nije u modi,sin jos manji u vrticu ucili da pusenje nije zdravo...zena nepusac jedino ja crna ovca stitim duvansku industriju.Pokusavao sam i nisam verovao u sebe a to vam je najvaznija stvar sve ostalo su fore.VERA U SEBE po sto puta kazem sebi ti to mozes pobedi sve pobedi farmaceutsku mafiju pobedi Ziban,Antinikotinske flastere,glupe reklame sa TV-a pobedi sebe i veruj da si ti apsolutni gospodar svoga tela i da je tvoja svest jaca od podsvesti.Ako nekom znaci ovo neka napise nesto slicno ja ne pusim 30 dana i nikad vise necu da sebe punim smrdljivim nikotinom.

Pritisak dok sam aktivno pusio 150/80 puls 80-90 u mirovanju.Ne pusim mesec dana P120/60 puls 60-70.Nisam verovao a sada znam svko moze da pobedi ako veruje u sebe.Nikotin nema niceg pozitivnog.

_________________
problemi oko cetrdesete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BRAVO
PostPoslato: Sub Apr 02, 2005 11:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
cestitam i bodrim te u tvojim naporima i tvojoj borbi. flasteri pomazu samo ako ih zalepis preko usta, ili oko prstiju. potpuno si u pravo, samo i iskljucivo tvoja odluka i vera u sebe vode ka nepusenju.

nastavi !!!!!!!

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: