Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hladna stopala/noge-slaba cirkulacija?
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 11:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Pozdrav,

evo još nije ni jesen, temperatura je pala i meni su stopala hladna ko led. Inače sveke godine zimi imam problema s tim, ne nekih veoma ozbiljnih ali upale mokraćnih puteva nisu ni malo prijatne a ni same hladne noge (konkretno u mom slučaju od skočnog zgloba na dole, znači stopala) nisu baš najprijatnije...
Za ovu zimu sam mislio da se "spremim" tako što ću uzeti onu kadicu za "masažu" stopala pa da pitam ima li neko iskustva sa ovim, vredi li ili ne, ja bi je koristio svaki dan pošto mi se noge zagreju tek nakon tuširanja kad duže (15-tak minuta) stojim u toploj vodi ali efekat ne traje dugo nažalost...
Ovako nešto bi uzeo (ili eventualno neku jeftiniju, ova košta oko 3700 din, na vašu preporuku)
Slika

Hvala na eventualnim savetima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hladna stopala/noge-slaba cirkulacija?
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 2:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Dobra stvar za tegobe koje imate, vid mehano i hidroterapije ubrzava cirkulaciju i uchinice vasha stopala toplikima svakako!

Ali da li ste bili na pregledima? Jeste li pushach? Imate li povishene masti u krvi? Promene na krvnim sudovina nogu?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hladna stopala/noge-slaba cirkulacija?
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 10:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Nisam bio na pregledima jer ne volim kad me šetaju od sobe do sobe, od lekara do lekara, ne volim da čekam u redovima po nekoliko sati ili još gore da čekam nedelju-dve dana na zakazani pregled, u domovima zdravlja je, po mom mišljenu, lakše pokupiti neki virus (grip) ili neku sličnu bolest nego izlečiti se :)
Hladna stopala me odavno prate (valjda zato i obožavam leto :-)) imam nultu pozitivnu grupu i nasleđenu slabu koagulaciju, to verovatno utiče na lošu cirkulaciju, masnoće ne verujem da imam povešene jer imam 70 kilograma ukupne težine a visok sam malo preko 180cm i svi mi govore kako sam mršav a i trudim se da masnoće minimalno unosim i redovno vežbam...

Uglavnom, ja ću uzeti ovakvu "kadicu", da li baš ovu beurer ili neku jeftiniju nije bitno, samo da održava temperaturu :)

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hladna stopala/noge-slaba cirkulacija?
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 1:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Bice dobro ako te ne mrzi i da procitas nesto o tvom problemu jer ces tesko resiti problem ako te mrzi ovo mrzi ono (niko ne ide lekaru sto voli).
Imam slican problem al resavam ga tako sto me ne mrzi da setam-hodam-krecem se-najlakse resenje-tj kad sam u pokretu i kad bilo sta radim (cak i sedeci) stopala mi se ugreju.
Nadam se da nemas drugih zdravstvenih problema.
POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hladna stopala/noge-slaba cirkulacija?
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 1:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
VEŽBE ZA POBOLJSANJE CIRKULACIJE U LISTOVIMA I STOPALIMA

Ove vezbe bi trebali svi da radimo, bar 2 puta dnevno, osobe sa poremecajem cirkulacije i do 4 puta dnevno


Grupe mišića koje se vežbaju:
- dorsiflexori
- list
- Invertori i Evertori (oni pomeraju članak unutra i napolje respektivno)

Sposobnost da se podigne stopalo gore ( obično 10 do 15 stepeni u odnosu na neutralan položaj) je najčešće pogođena posle krvarenja u članak.Važno je da je ovo kretanje povraćeno, ili može uticati na normalan hod.


Vežba 1

Sedeći na krevetu ili stolu, podignite prste nagore, a onda ih uprite nadole.

Vežba 2

Sedeći na podu sa nogama ispravljenim, kružite vašim člankovima i prstima u pravcu i kontrapravcu kazaljke na satu.

Vežba 3

Okrenite vaša stopala na unutra – pete i tabane okrenute jedna drugoj, a onda napolje.


Vežba 4

Vežbe 1 i 3 mogu biti učinjene težim radeći iste pokrete pod otporom unutrašnje gume bicikla. Ona je zakačena za nogu stola ili kraveta. Onda zakačite vaše stopalo unutar gume. Što je njeno istegnuće veće, teže mišići moraju da rade.


Vežba 5

Hodanje na prstima i na petama


Vežba 6

Voznja bicikla

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hladna stopala/noge-slaba cirkulacija?
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 10:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
To što si mršav ne znači da nemaš holesterol. Znam ženu, kao čačkalica je, zbog muža (težak srčani bolesnik, jedva preživeo tri uzastopna infrakta) jede uglavnom presnu i kuvanu hranu i to samo povrće (ribu više ne sme, zaradila alergiju - ospe se i guši samo kada oseti miris). Znači, pojede nešto masno i mesnato jako jako retko. Ima i holesterol i trigliceride.
Isto tako, ne znači da neko od 150kg automatski ima i holesterol.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: