Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kako smanjiti povecane muske grudi????
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2005 1:49 pm
Postovi: 3
Da li moze trcanjem,dizanjem tegova ili nesto drugo???? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Ne,ako mislis na ginekomastiju!
Ona moze biti fizioloska(kod adolescenata i starijih osoba) i patoloska.
Pre svega treba da se ispita hormonski status u smislu eventualnog povecanja zenskih polnih hormona i to estrogena i prolaktina mada se ispituju i drugi hormoni (testosteron,progesteron,FSH,LH...).
Ginekomastia moze nastati i kao posledica bolesti jetre (ciroze) sto se najcesce vidja kod alkoholicara kao i kod pojacane funkcije stitne zlezde.
Mozda najozbiljnija bolest koju moze da prati ginekomastija je karcinom malih celija pluca (small cell carcinoma).
U najvecem broju slucajeva,na srecu ipak se radi o nagomilanom masnom tkivu u predelu dojke sto se hiruski resava.
Da napomenem da primena mnogih lekova daje ginekomastiju i tu spadaju:digitalis,ketokonazol,spironolakton,izoniazid kao i uzivanje marihuane i heroina.Takodje i hrana kojoj se dodaju estrogeni moze dovesti do ginekomastije(pilece meso).
Javi se svom lekaru koji ce ti dati uput kod endokrinologa pa zavisno od rezultata ce ici i adekvatna terapija!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 5:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Samo da ne bude zabune sam pojam ginekomastija znaci jednostrano ili obostrano povecanje muskih dojki kao posledica povecanja kolicine estrogena!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 27, 2005 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2005 2:37 pm
Postovi: 1
Procitao sam ovu temu i odlucio da se javim, i ispricam svoj problem, jer nemam kome da se obratim......
Naime, negde sa 14 godina mi se javio jak bol u grudima, tacnije su me bolele bradavice (pretpostavljam da se pod bradavicom podrazumeva onaj obojeni deo koze na grudima, ne samo ispupcenje u centru???). Tada sam se javio lekaru koji mi je prepisao odredjenu dozu antibiotika nakon koje je bol nestao. Ali od tada do danas, grudi, tacnije bradavice su nastavile da rastu, da bi danas dostigle velicinu oraha. I uz to onako su ruzne, nemaju ispupcenje na centru, kao kod normalnih muskaraca. Cini mi se da je ispod koze salo... Da pojasnim, nisu mi cele grudi velike, bavio sam se sportom, vec samo ti obojeni, sredisnji delovi, koji, kao sto Hektor rece, ne mogu da se smanje.
Imam 20 godina, i da ne spominjem kakve mi to probleme pravi, pocev od presvlacenja, kupovine odela, pa do odlaska na bazen. Zivim sa 20 posto mogucnosti jer imam ogromne komplekse zbog toga.....
Nedavno sam kontrolisao hormone, i to testosteron, estrogen, fol.stim. i lutein. hormone, i sve je ok. Moji se prave kao da je sve normalno, i kada bih spomenuo da idem na operaciju grudi, mislim da bi svi umrli od smeha.....priznacete da nije zgodna situacija....Blam me je da odem kod lekara, i ne znam sta da radim. Svestan sam da je verovatno estetska hirurgija jedino resenje, pa me intersuje, u slucaju da skupim hrebrost da odem, kome da se obratim, koje su procedure itd....? Mislim da bih radije otisao na neku privatnu kliniku, pa me interesuje da li neko zna cene, ili da me uputi....?
Unapred sam zahvalan svima koji mi budu pomogli, jer sam u jako nezgodnoj situaciji.....
:oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 27, 2005 8:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2005 7:01 pm
Postovi: 58
Hektor_bgd mozes li navesti neke strucne reference vezane za marihuanu, kokain i ginekomastiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 28, 2005 12:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Conch,marihuana i kokain smanjuju lucenje testosterona i uopste lose deluju na proces spermatogeneze. Nizak nivo testosterona takodje prouzrokuje ginekomastiju!
Mateja,raspitaj se,verujem da postoje i neke ne hiruske metode koje bi uklonile visak masnog tkiva. Sigurno da se ne ide odmah na operaciju! Pitaj ako nista drugo telefonom neku kliniku koja se bavi plasticnom hirurgijom kakve sve mogucnosti postoje!
Srecno!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 28, 2005 11:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2005 7:01 pm
Postovi: 58
Koliko se sjecam visak estrogena dovodi do ginekomastije. U svakom slucaju to sto govoris za marihuanu i kokain je teoretski tako, ali nisam nikad nisam vidio ni jedno prakticno istrazivanje koje je dokazalo da konzumacija droga dovodi do ginekomastije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: klinefelterov sindrom?
PostPoslato: Pon Sep 26, 2005 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2005 12:42 am
Postovi: 1
moj decko ima dosta izrazenu ginekomastiju i zbog ostalih simptoma (nerazvijeni testisi i penis, odsustvo sperme i izrazena mladolikost) sumnjam da je u pitanju klinefelterov sindrom. u svakom drugom smislu je potpuno zdrav. on je pre puberteta isao na neku operaciju testisa tj njihovo spustanje ali njen ishod nije bas jasan. zanima me, kome treba da se obrati za terapiju? jel to u domenu ginekologije/urologije? da li je neplodnost u tim slucajevima neleciva? da li je u slucaju jako izrazene ginekomastije obavezna operacija ili su moguce druge forme lecenja?
hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 26, 2005 2:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Tu operaciju koju pominjes,verovatno mislis na operaciju kriptorhizma, nadam se da je zaista uradjena pre puberteta jer posle zaista moze biti uzrok neplodnosti. Vi pre svega treba da se obratite endokrinologu koji ce uraditi hormonska ispitivanja i koji ce vas najbolje uputiti sta dalje raditi!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: help!
PostPoslato: Sre Dec 07, 2005 12:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 12:04 am
Postovi: 84
Imam isti problem kao mateja samo sto sam 4 god mladji i nisu mi tolike bradavice ali su izbacene svim mojim vrsnjacima je to prestalo!zasto to kod mene kasni nije mi jasno nemam bol nista samo su mi bradavice uvecane!kako da ih vratim u normalu?doktorka mi je rekla kao vratice se to samo!a evo proslo je vec godinu dana od kako sam joj se zalio na to!nemam problema sa viskom kilograma nisam debeo ali imam mnogo bubuljica na licu !da li to ima nekakve veze sa ovim!pomozite mi...unapred HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 12:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 10:07 pm
Postovi: 59
Lokacija: Užice
Ja sam imam jedno pitanje, ja nemam ginekomastiju, ali imam povece grudi i bradavice, uostalom vidite ovu temu> http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=7163
i slike, i postove pod nickom Mile90, ne one prethodne.
Sta ja da radim. Hitno mi je potrebna pomoc!
Svaki komentar je dobrodosao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 3:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Mile, ja sam ti vec rekao sta da radis...
Ja sam bio slican slucaj kao i ti, video sam slike...
Inace sport ti tu nece pomoci. Ja sam profesionalno trennirao veslanje 4 godine (imao sam treninge 6 a preko leta i 8-9 puta nedeljno!!!!) i nije mi pomoglo. A ako veslanje nije dobar sport za razvijanje misica onda ne znam koji je.
Nazalost nema druge sem na operaciju :cry: Evo meni za 10 dana godinu dana od operacije i nikakve probleme nemam.
Sta ti kazu roditelji?? Da li bi pristali da ides na operaciju? Ako pristaju nije problem, izgleda da moze i u drzavnoj ustanovi da se uradi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 10:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 10:07 pm
Postovi: 59
Lokacija: Užice
Nece da me vode, kazu da nije nista, nije ginekomastija, endokrinolog mi je rekao da vezbam, radim sklekove...
Hajde ako ti nije tesko da postavis svoje slike, da vidim kako ti izgledas, pre i posle opreracije.
Neverujem da cu ici na operaciju, pogotovo sto nemam ginekomastiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 11:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Slike pre nemam, a sad mogu da se uslikam ako ti to nesto znaci... Zamisli sebe sa manje "salca" na grudima, malo vise ispupcenim bradavicama i to je to. Meni se to primecivalo jer sam bio dobro gradjen. Ne znam sta da ti kazem, konsultuj se sa jos nekim doktorom ja mislim da je to ipak ginekomastija i da ti vezbanje nece pomoci. Ali u svakom slucaju operacija ili vezbanje(za koje mislim da ne pomaze u ovom slucaju) su ti jedine opcije. Mazanje bilo cega ne moze da pomogne a neke hormonske terapije ni slucajno ne uzimaj jer su mnogo opasnije od jednostavne operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 1:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 10:07 am
Postovi: 2
Dejane,
ja sam vec prosao celu proceduru i sledece nedelje me ceka operacija. Zato bih imao nekoliko pitanja. Prvo, zanima me da li se operacija vrsi u totalnoj ili lokalnoj anesteziji? Koliki su rezovi i da li se nakon operacije nose kakvi zavoji za stezanje (tako sam cuo)?
I na kraju, posle kog vremena si se vratio normalnim fizickim aktivnostima?
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: