Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za objasnjenje MR pregleda
PostPoslato: Pon Nov 19, 2012 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 7:57 pm
Postovi: 1
Moje postovanje, zamolila bih Vas da mi objasnite rezultate magnetne rezonance. Ja cu Vam poslati samo mali deo, ne bih da Vas opterecujem celom magetnom.
Na L-4 nivou prikazuje se siroka dorzalna protruzija iv.diska naglasena dorzolaterno levo uz potiskanje odsuta levog L5 korena, bez stenoze spiralnog kanala. Na L5-1 nivou, prikazuje se hernijacija iv. diska dorzolateralno levo koja komprimuje levi S1 koren, izrazeno obliterise levi lateralni recesus uz kosi promer duiralne vrece od 7mm. Oba iv.foramena su slobodna.
ZAKLJUCAK: levostrana hernijacija IV diska L5-S1, kompresija levog S1 korena. Levostrana dorzalna protruzija I.V diska L4-L5, kompromitacija levog L5 korena( radikularne kompromitacije su tipa novonastale lezije u odnosu na predhodni MR pregled iz 2010god.) Mutipli retroperitonealalni limmfni cvorovi KK do 24mm.
Prolapsus disci intervertebralis lumb. et disc. intervert. aliorus cum radiculop M511
Samo da naglasim, da sam ja 1987 godiste, da nisam imala neki strasnu povredu, ni saobracajku. Akutno stanje mi je dva meseca, uz porvremene oscilacije bola. Mesec dana sam primala jaku dozu lekova, pracenu movalisom, diklofenakom,midokalma, infuzijama, injekcijama i oralnim tabletama. Bila sam i na neurologiji, lezala 7 dana. Najvisi stepen bola je prosao, ali bol je i dalje prisutan, ja kazem stepen srednjeg bola, jer oni bas jaki su za sada prosli, kad mi se noga oduzimala. I dalje levu nogu vucem, ali hodam. Lazarevicev znak je vidljiv na 20 stepeni. Jos jednom Vas molim da mi objasnite, ako ste u prilici.
S postovanje, Marija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: