Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prelezani infarkt, problemi sa stitnom, visak kilograma
PostPoslato: Pon Jan 11, 2016 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 1:39 pm
Postovi: 3
Postovani,
moja majka (60god) je prelezala infarkt, nakon toga poslata u banju, odande su joj propisali terapiju, pa je, u Beogradu, uradjena koronarografija i ugradjen stent (zakrecenje 99%). Zbog aritmija, propisan Amiodaron, ali kako ima problema sa stitnom zlezdom (iz hiper, presla je u hipotireozu), taj lek joj je napravio dodatne komplikacije (puls se kretao izmedju 44 i 48). Nakon nekog vremen zamenjen je Nebilet-om i puls je sada preko 50. Pored njega pije jos i lekove Plavix, Roxera, Midol protect, Bromazepam i Euthyrox.
Za 3 meseca se ugojila preko 15kg, sa tendencijom rasta, a da, pritom, uopste ne jede veliku kolicinu hrane, u poslednje vreme jede samo zbog lekova. Veoma brzo se umori, pocela je da biva depresivna, ne krece se dovoljno, sto iz straha da joj ne pozli, sto zbog bolova u ledjima, a pocele su da joj oticu noge i ruke.
Ono sto me zanima je, da li postoji neki nacin, lek, bilo sta, sto bi moglo da joj pomgne da skine prekomernu kilazu ili da joj olaksa.
Da li postoji nacin za izbacivanje tecnosti iz organizma, jer ona deluje oteceno.
Molim Vas za odgovor, savet, preporuku.
Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelezani infarkt, problemi sa stitnom, visak kilograma
PostPoslato: Sre Jan 13, 2016 12:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта једе и шта пије?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelezani infarkt, problemi sa stitnom, visak kilograma
PostPoslato: Sre Jan 13, 2016 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 6:52 pm
Postovi: 2
Potrazite na internetu nesto o LCHF ishrani, kao i blog istine i lazi o hrani, mozda bi moglo da pomogne. Postoji i istoimena knjiga. Lekari bas i nece da se udubljuju u ovaj nacin ishrane. Puno srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelezani infarkt, problemi sa stitnom, visak kilograma
PostPoslato: Sre Jan 13, 2016 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 1:39 pm
Postovi: 3
Posto nije u mogucnosti da maksimalno ispostuje jelovnik koji bi trebalo, nakon infarkta, ona, uglavnom, jede corbasta jela, voce, ali i keks sa mlekom. Generalno, nije probirljiva, ali izbegava masnu i jako zacinjenu hranu. Pije iskljucivo vodu, retko sokove. Od lekova sam vec navela u prvom postu, ali sam zaboravila da dodam i lek Nolpaza, zbog cira na 12-palacnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelezani infarkt, problemi sa stitnom, visak kilograma
PostPoslato: Sre Jan 13, 2016 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 1:39 pm
Postovi: 3
Ruzicaruzaruska je napisao:
Potrazite na internetu nesto o LCHF ishrani, kao i blog istine i lazi o hrani, mozda bi moglo da pomogne. Postoji i istoimena knjiga. Lekari bas i nece da se udubljuju u ovaj nacin ishrane. Puno srece!


Ja bih volela da znam da li ona sme da pije mozda neki lek za izbacivanje viska tecnosti, s obzirom da pije sve ove lekove. Potrazicu sigurno.
Hvala Vam puno na savetu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelezani infarkt, problemi sa stitnom, visak kilograma
PostPoslato: Čet Jan 14, 2016 10:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Отоци могу да се јављају и због мањка албумина што код ње вероватно јесте случај због недовољног уноса протеина.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelezani infarkt, problemi sa stitnom, visak kilograma
PostPoslato: Uto Jan 19, 2016 11:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 1:03 am
Postovi: 21
Lokacija: Beograd, Srbija
lemongrass je napisao:
Postovani,
moja majka (60god) je prelezala infarkt, nakon toga poslata u banju, odande su joj propisali terapiju, pa je, u Beogradu, uradjena koronarografija i ugradjen stent (zakrecenje 99%). Zbog aritmija, propisan Amiodaron, ali kako ima problema sa stitnom zlezdom (iz hiper, presla je u hipotireozu), taj lek joj je napravio dodatne komplikacije (puls se kretao izmedju 44 i 48). Nakon nekog vremen zamenjen je Nebilet-om i puls je sada preko 50. Pored njega pije jos i lekove Plavix, Roxera, Midol protect, Bromazepam i Euthyrox.
Za 3 meseca se ugojila preko 15kg, sa tendencijom rasta, a da, pritom, uopste ne jede veliku kolicinu hrane, u poslednje vreme jede samo zbog lekova. Veoma brzo se umori, pocela je da biva depresivna, ne krece se dovoljno, sto iz straha da joj ne pozli, sto zbog bolova u ledjima, a pocele su da joj oticu noge i ruke.
Ono sto me zanima je, da li postoji neki nacin, lek, bilo sta, sto bi moglo da joj pomgne da skine prekomernu kilazu ili da joj olaksa.
Da li postoji nacin za izbacivanje tecnosti iz organizma, jer ona deluje oteceno.
Molim Vas za odgovor, savet, preporuku.
Unapred zahvalna


Poštovani,

Ono što ja mogu da preporučim su proizvodi na bazi Aloe Vere, a šta konkretno, kako, gde i slično možemo razgovarati ili putem maila ili po dogovoru u zavisnosti od toga gde živite.

U konkretnom slučaju bih morao da pregledam dokumentaciju koju imate, da imam bolji uvid u stanje Vaše majke ili kroz razgovor direktan sa njom ili sa Vama. Svakako, što se tiče "Izbacivanja tečnosti", postoje tačno određene procedure i kombinacije preparata i vitamina koje se koriguju prema samom slučaju, kako bi došlo do željenog rezultata.

Što se tiče preparata o kojima ja ovde govorim, sa njima imam iza sebe iskustvo od 15 godina i niz pozitivnih iskustava sa korisnicima u raznim vrstama stanja i oboljenja. Ono što je važno jeste da pre svega verujete u sebe, da biste mogli da verujete i u druge i da uvidite da bolest ili stanje nije kraj sveta i da za sve postoji lek. Nekada pre, nekada kasnije.

U potpisu imate moju email adresu, pa mi možete napisati mail, prekopirajte podatke iz posta i eventualno dodajte još detalja, pa da vidimo šta tu može da se radi dalje.

Srdačno Vas pozdravljam

_________________
Saveti i preporuke u vezi preparata na bazi Aloe Vera pri lečenju, koje NIKAKO ne isključuju konvencionalno lečenje, na:

Nedić Nikola
+381 60 7170 986 Srbija - Viber
+30 690 8722 323 Grčka - WhatsApp

[email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 106 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: