Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda ramena
PostPoslato: Pon Mar 31, 2014 8:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 8:10 pm
Postovi: 138
Ja sam svoje rame slomio pre 5-6 god,tacnije nije rame nego neka casica.
Medjutim nisu mi rekli da radim neke vezbe za rame,sad kad prebacim ruku preko ramena ja nmg da je vratim u istom polozaju.
Pitao sam neke ljude rekli su mi da radim propadanje,zgibove,skelkove.
Evo juce sam pokusao da radim propadanje kad sam se spustao nesto mi je klecnulo u ramenu i ja sam izgubio kontrolu nad rukom i pao povredio sam lakat ali manje vise to je proslo sad me ne boli.Probao sam opet drugi put nije bilo tako treci put ponovo mi je nesto klecunlo u ramenu i pao sam.

Jel moze neko da mi objasni sto mi se ovo desava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ramena
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Rame je veoma komplikovan zglob, a bilo bi dobro da napišeš koliko imaš godina i kakav je zapravo prelom bio. ,,Neka čašica" baš i nije od pomoći...
Osim kosti koja biva povređena pri prelomu, često bivaju povređeni ligamenti i tetive i/ili pripoji mišića kojih u zglobu ramena ima poprilično.
Obzirom da je prošlo 5-6 godina od preloma kako navodiš, nadam se da si odradio sve ortopedske kontrole i da je prelom zarastao kako treba. Nakon skidanja imobilizacije potrebno je sprovesti fizikalnu terapiju kako bi se povratio obim pokreta u punom obimu ili makar približnom i ojačala muskulatura kako bi se rameni zglob zaštitio.
Predlažem ti da uradiš za početak Rtg snimak tog ramena i pregled ortopeda, potom dalje kako bude već trebalo (nadam se ne i moralo).
Izbegavaj za sada propadanja, zgibove i sve vežbe koje ti izazivaju ili pojačavaju bol dok se ne vidi šta se dešava sa pomenutim ramenom.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ramena
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 8:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 8:10 pm
Postovi: 138
Imam 15godina,inace ja ne osecam bol u ramenu kad radim propadanje,jednostavno nesto klecne u ramenu i ja odjedanput padnem , prosto nmg da kontrolisem ruku kad mi klecne.Nisam radio nikakve terapije posle preloma kad sam skinuo gips.
Inace Casica je bila polomljena bar je tako rekao doktor,i da lakat sam izcasio ali sa laktom je sve u redu.Kad sam isao kod ortopeda on mi je davao neke kineske terapije za kicmu i pored toga sam morao da stavljam nesto toplo na rame ne znam kako se to zove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ramena
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Da li osetiš struju kroz ruku kad ti klecne ruka i izgubiš kontrolu? Opet se vraćam na moguće povrede mekih tkiva, a koje provociraju sada gubitak kontrole ruke. Mlad si, generacija si mog sina, to ne treba ostaviti tako, moj savet bi ti bio da za početak odeš kod dečijeg hirurga-ortopeda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ramena
PostPoslato: Pet Apr 04, 2014 12:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 8:10 pm
Postovi: 138
Mozda osetim neki drugaciji osecaj u ruci onda,a mozda je taj osecaj sto kad sam pao udario sam malo lakat..Zasto mislite da cu morati kod hirurga,posto je bolnica uzasna ne bi da se vracam tamo imao sam vec jednu operaciju,ali evo da vam ispricam sad o ruci kad hocu da namestim da sutnem levom kao u rukometu,prosto ne mogu nije to ta poza ruke,nznm kako da je namestim dok desnom radi sve normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ramena
PostPoslato: Sub Apr 05, 2014 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
1) Bolnica nikada nije bila prijatno mesto.
2) Mlad si, napisao samo ti već, imaš godina koliko i moj sin, u fazi si rasta, treba da se proveri da li ima bilo kakvih oštećenja, bilo mekih tkiva (tetiva, ligamenata, nerava-navodiš da si imao i povredu lakta), bilo kostiju, da ne bi zaostao kakav deformitet ili neko sl oštećenje koje bi kasnije bilo nepopravljivo.
Trebaš reći roditeljima i pravac Institut za majku i dete ili Dečija klinika u Tiršovoj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 120 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: