Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u donjem delu stomaka pre velike nužde
PostPoslato: Ned Dec 13, 2015 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2015 2:44 am
Postovi: 2
Pozdrav svima, imam jedan problem koji me muči već duže vreme. Naime, imao sam problem sa hemoroidima i upalu uretre. Sve je to prošlo kako tako, sada više nemam tih simptoma ali mi se ubrzo nakon tih problema pojavio bol u donjem delu stomaka neposredno pre velike nužde. Svakog puta pre nego da idem u wc, prvo mi se javi taj bol dok se izmet ne spusti kroz debelo crevo i onda prođe. Prilikom samog vršenja nužde nemam nikakve bolove, samo tada. I da, u određenim položajima, na primer kada ležim, bol je jači. Ako neko zna o čemu se radi, voleo bih da mi kaže. Ja sam sumnjao na upalu prostate ali radio sam i ultrazvuk i briseve uretre na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu i sve je okej. Takođe mi je doktor ručno pregledao prostatu. I da, hteo bih samo da napomenem da su mi jedino leukociti u mokraći bili povećani, poslednji put 7 a pre toga i 15. Ostalo od analiza je bilo sve okej.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu stomaka pre velike nužde
PostPoslato: Ned Dec 13, 2015 9:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ти се бол јавља прилико кретања столице кроз црево, то би могло да значи да имаш унутрашње хемороиде или неке полипе.

Каква ти је столица? Имаш ли још неких здравствених проблема?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu stomaka pre velike nužde
PostPoslato: Ned Dec 13, 2015 9:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Idi ti na pregled kod gastroenteologa, moze biti upala ili neki polip ili cista, najbolji je pregled kolonoskopija, tu se sve vidi.
Ako ti je tvrda stolica, potrudi se da to promenis ishranom i nacinom zivota, vise se kreci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu stomaka pre velike nužde
PostPoslato: Ned Dec 13, 2015 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2015 2:44 am
Postovi: 2
Evo ovako. Ja sam taj problem sa hemoroidima i upalu uretre imao još jula, i što se tiče hemoroida prošlo je vrlo brzo, a mislio sam da je i upala uretre prošla (pio sam dovicin) međutim ne. Mene nije peklo dok mokrim ali posle toga sam imao čudan osećaj u uretri i peckanje nakon pokrenja. U međuvremenu, počeo sam da imam te bolove pre velike nužde. U početku je osećaj u vidu jakog pritiska i onda se javi bol dok ne prođe sve to kroz creva. Znači nemam problem u toku vršenja nužde, to je trenutak pre nego da dobijem osećaj da mi se ide u wc. :) Nakon toga sam bio opet kod doktora po stoti put i pio sam Lofocin jer sam opet imao taj čudan osećaj u uretri i posle toga nisam imao više te simptome ali mi je ostao ovaj u donjem predelu stomaka. Inače trenutno stavljam gel Daktanol na jezik jer su mi se pojavile bele naslage i sakuplja mi se beli sekret u u grlu a nisam prehlađen ili slično. Ali to je relativno skoro počelo, ovo gore navedeno traje duže, ne znam da li ima ikakve veze, ali ajde da napomnem, šta znam :)

Inače kada mi je tvrđa stolica jači su i bolovi, nekad ni nemam bolove, verovatno zavisi od stolice.

I da dodam, imao sam mononukleozu kada se sve to izdešavalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu stomaka pre velike nužde
PostPoslato: Ned Dec 13, 2015 11:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
Moze biti Sindrom Iritabilni kolon.
Sto je jedan od glavnih simptoma bolovi u predjelu abdomena prije vrsenja velike nuzde,i prestanak bolova nakon izvrsene velike nuzde.

___________
Prof.Dr.Dzindo Z.
specijalista patoloske anatomije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu stomaka pre velike nužde
PostPoslato: Pon Dec 14, 2015 10:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ти се јавља бол који личи на грчеве, онда вероватно имаш упалу слузокоже дебелог црева. Узми да пијеш пробиотике, а саветујем ти комбинацију Мултилака и Натрол Ацидофилуса. Био би пожељан и домаћи кефир.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 118 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: