Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hormoni ludilo
PostPoslato: Čet Jan 08, 2009 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 27, 2008 4:32 pm
Postovi: 11
Da li neko zna da mi objasni sledece: uradila sam hormone i estradiol mi je na donjoj granici(55), FSH na gornjoj (13), LH-6,8...testosteron -0,3.....progesteron-5,9...prolaktin 327. Doktorka kaze da je ok, ali logicno mi je da ako je nesto skoro na granici loseg ima neki problem. Kako uticu ovi moji hormoni jedan na drugi? Kako uticu na zeljenu trudnocu? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormoni ludilo
PostPoslato: Čet Jan 08, 2009 11:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
ptanja je napisao:
logicno mi je da ako je nesto skoro na granici loseg ima neki problem.


nije znak da imate neki problem ako ste u granicama. pa zato granice i postoje, ne mozemo svi da budemo u idealnoj sredini, u idealnom odnosu...svi smo razliciti.

ako padnu ispod ili se pokazu iznad granica, to je znak za uzbunu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 09, 2009 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 27, 2008 4:32 pm
Postovi: 11
Hvala Vam Isidora na odgovoru, ali negde sam procitala da i mlade zene ulaze u menopauzu, a to je ono sto nikako ne bih zelela jer zelimo dete. Sigurno postoji zdrav nacin da se taj estradiol dovede u neku zlatnu sredinu, ali ga ja ne znam. Takodje sam kroz razne razgovore cula da iako su u granicama, odredjeni hormoni u disbalansu dovode do sprecavanja trudnoce, tako mi je bar rekla jedna vrsta "doktorke". Zato ne znam sta da radim, sve u redu a ono...... nista.!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 09, 2009 2:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Hormonski status nije uvek isti tako da ne bi bilo lose da ga proveris i sledeceg medeca jer je moguce da je to nesto trenutno tako da ga treba pratiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 27, 2008 4:32 pm
Postovi: 11
Hvala Vam Tanja 68, provericu i sledeci mesec, a ako neko od vas zna neke normalne doktore, strucnjake za hormone, neka mi kaze. Naravno neke pristupacne, "doktore ljude", a ne neke nadobudne da mi bude neprijatno sto sam uopste dosla. Hvala unapred i bas bih volela da to saznam sto pre. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 10:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Postavi ovo pitanje na ginekologiji tamo ima devojaka koje znaju dosta o tome i sigurno ce ti neka od njih odgovoriti. Mislim da nemas razloga za paniku jer to kod tebe nije nista van granica dozvoljenog .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 1:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Bez obzira sto pise da je u granici, FSH vam je malo povisen sto ukazuje na smanjenju rezervu jajnika! FSH se spusta, najcesce, kontraceptivima! Bitno je da pronadjete dobrog doktora!
Imate ovde cure koje imaju slican problem http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=15006


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 27, 2008 4:32 pm
Postovi: 11
Hvala Tanja68, ne znam cime se bavis ali za pocetak bi bila sasvim dobar ginekolog,bar me nisi istraumirala.
Gala, hvala i Vama, ali nisam nasla ni jedno posebno ime na ovom forumu, samo neki u Jovanovoj. Ako znate nekog recite mi slobodno. Moja ginekologica kaze da se opustim, ali ja ne mogu..........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 7:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Tanja Gala je mislila na dr Vujovic verovatno jer tu doktorku najcesce pominju devojke sa foruma koji ti je ona dala i to koliko ja vidim u najboljem kontekstu pa ti pogledaj. Ja nisam lekar ali mogu samo neke stvari iz licnog iskustva da ti kazem a to je da panika nikome nije nista dobro donela. Procitaj neka iskustva devojaka sa tog foruma videces da ima puno pametnih stvari a videces i da su devojke sa mnogo losijim fsh ostajale u drugom stanju tako da je to sve relativno.I naravno kao iza sve ostalo i za trudnocu treba strpljenja i smirenosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 27, 2008 4:32 pm
Postovi: 11
Draga Tanja68, ja sam zaista gledala taj forum i tamo ima 147 strana pa verovatno zato nisam nasla nista za tu doktorku i gde radi. Nasla sam nesto za dr Arsic u Frontu, ali ne znam da li ona ima veze sa hormonima ili je samo strpljiva pa je isplivala medju onim azdajama kao covek.
Ja ne volim da panicim, ali citam iskustva i uglavnom svi kazu da treba sto pre reagovati jer vreme leti, tako da ja eto......... reagujem.
Ako znas nesto za tu doktorku, znaci gde radi i jel skupa ako radi privatno , reci molim te pa da i nju nadjem. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 4:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Evo nasla sam za ovu dr. Vujovic da radi na Institutu za endokrinologiju interne b klinike u Doktora Subotica a privatno radi u Polimedic tel. 011/2084123 ili 011/2084124 Cvijiceva 24. To je sve sto sam nasla za ovu doktorku pa ti vidi a ako imas vremena citaj i na tom forumu iskustva tih devojaka pa mozda na jos nesto naletis. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 13, 2009 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 27, 2008 4:32 pm
Postovi: 11
Hvala Tanja68, probacu da je nadjem, a ti ako nadjes jos nesto zanimljivo vezano za ovu temu, reci molim te. Znaci ako ima neka hrana, sem maticnog mleca i smokvi, ali da utice na estradiol, kazi. Hvala jos jednom, pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 13, 2009 4:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Pa sigurno da ima ja jedino jos znam za kuvano zito. pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 13, 2009 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Ptanja, pronadji Nablu ili Jesu na toj temi koju sam ti dala ili im posalji pp i pitaj je koga ti ona preporucuje jer one su upucene u to ko je dobar za problem FSH!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 11:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
ptanja je napisao:
Takodje sam kroz razne razgovore cula da iako su u granicama, odredjeni hormoni u disbalansu dovode do sprecavanja trudnoce, tako mi je bar rekla jedna vrsta "doktorke".

Majra? :P

Ptanja, ako je tvoj E2 bio na donjoj granici ref. vrednosti, to je dobro. Znaci, za fsh vazi pravilo "zlatna sredina', ali za E2 je uvek bolje da je na donjoj granici. Tvoj fsh jeste granicni, ali on kao takav te ne sprecava da ostanes u drugom stanju. Samo kad se ide na IVF onda moze biti malo skakljiv jer se za IVF uzima stimulacija, a postoji i opasnost da se stimulacijom dodatno iscrpi rezerva jc.

Ako nisi, uradi i druge analize, tipa spermogram, HSG, postkoitalni test

_________________
-ja'75,
-2 rana spontana
-max fsh 15; MTHFR heterozigot; 46,xx,17ps+ (mozaicizam broja kopija p53 gena), sve ostalo OK
-1 prirodni ICSI (Jevremova), beta=0
-1 IUI (Ivanovici), no results
-1 stim. IVF (Ivanovici), beta=0


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: zhanleeette i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: