Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hemoroidi!!
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 3:01 pm
Postovi: 33
Lokacija: Tu sam
:cry: :cry:
Bolovi pri stolici i krvarenje, takozvani Hemoroidi!
Kako se izleciti, sta raditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 11:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
pa ipak je najbolje da lekar to pogleda ,ne može vam niko reći ovako napamet ,pitanje je u kojoj su fazi hemoroidi ,da li su spoljnji,unutrašnji itd.itd.
Najbolje bi bilo da posetite lekara,najpouzdanije sve što vas neko od lekara odavde savetuje ,to je napamet !

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 3:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 9:55 pm
Postovi: 8
Neces se toga nikad rjesiti, neki ljekar ustanovi koji su i kojeg su stepena, a moja topla preporuka da koristis sve meleme i te gluposti imaju vise efekta od njihovih klupih zahvata poslijeg kojih se opet vracaju. Pretrpis bolove, das pare, i opet nista... Kazem ti prvo alternativna medicina ima jakooooooooooo puno metoda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 9:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
1. Pregled
2. sklerozacija ili konzervativna terapija/cepici i masti - najbolje Factu/
3. zabranjeno duze sedenje
4. dijetetski rezim obavezan/dozivotno/
Th na forumu ne propisujemo, idite na pregled!
I nije tacno da se ne lece i da se obavezno vracaju!
I nije tacno da je najbolja alternativna medicina, jer posle moze biti vrlo komplikovano za lecenje.
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 11:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vidite ti hemoroidi predstavljaju prosirenja vena submukoznog vensog plexusa u rektumu i analnom kanalu.Mogu biti posledica zacinjene hrane ,neadekvatne ishrane (dosta crevnog mesa i masne hrane koje usporava peristaltiku ,koja postaje feces cvrste konzistencije i izaziva opstipaciju)ili su posledica nekih drugih stanja(portne hipertenzije npr.)Prema tome da li prolabiraju ili ne iz analnog kanala dele se u 4 gradusa.Nizi gradusi se tretiraju higijensko-dijetetskim rezimom(dosta voca i povrca koji razmeksavaju stolicu,pahuljice i mekinje ,jogurt dosta tecnosti)i simptomatskom terapijom(sirok spektar supozitorija i masti kao sto je naveo kolega).Visi gardusi ako hemoroidi prolabiraju iz analanog kanala u koji se povremeno vra caju ili uopste ne vracaju(gradus 3 i 4)primenjuju se sklerozacija ili ligiranje i ekscizija hemoroida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 2:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Ovako. Priroda mog posla je takva da mnogo sedim i tu nema spasa. Imao sam hemoroide. Kad sam shvatio da na trzistu postoji bezbroj pomocnih sredstava (da ih ne bi nazvao lekovima) i da je potraznja za njima velika, i da ne postoji jedan lek koji to moze da izleci, shvatio sam da konvencionalna, a posebno ne alternativna medicina, ne uspeva da se izbori sa tim problemom.

Zapoceo sam svoje istrazivanje i dosao do leka. Vise nikad nisam imao hemoroide. ok? I tako vec 7 godina. I dalje sedim mnogo. Ne pazim posebno na ishranu, mada se ja verujem, ipak zdravije hranim od vecine. Kljucni deo tog leka sam saznao od mog najboljeg druga.


Slazem se sa Draganovim uputama... i dodajem. Ukoliko zelite da vam se nikad vise hemoroidi ne pojave...

- Unositi dosta susama kroz ishranu. Susam semenke.
(ovo sam saznao od jednog taksiste. taksisti sede mnogo na poslu i 80% njih ima te probleme. Jedan od njih mi je dao taj savet)[/size]

- ne citati u wc-u i izaci iz wc-a cim pre. Ne zadrzavati se na solji duze nego sto je to potrebno. (pa makar ne procitali ni pocetak clanka u novinama)

- I najsmesniji ali i najefikasniji lek. Preventivno izvesti ponekad. Ugurati prst u anus i vratiti sve na svoje mesto. Najbolje tokom tusiranja, cistih ruku, bez sapuna, bez nekog lubrikanta. Sto teze to izvodite, to su rezultati bolji. (tacka)

- zdrava ishrana svo vreme, kao sto kaze Dragan, celog zivota je neophodna. Ako pojedete teglicu Nutella, 5 snikersa, Chipsa, 2 pljeskavice, uz kafu, kokakolu, ako idete na WC tek svaki treci cetvrti dan, nista vam nece pomoci.

- Kada primetite da idete u WC svaki dan, po jedan ili cak i vise puta, redovno, onda proverite sta ste tih dana radili, jeli, pili i pokusajte da zadrzite takav nacin zivota. U suprotnom, ako imate ceste zatvore, i pretvrdu stolicu, i redje idete u wc, onda proverite svoj nacin zivota,

... i menjajte ga.

Hvala najlepse


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 6:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Duhovito, lucidno, prakticno, jasno, glasno i pametno!
Nista za dodati, sem da se pregled lekara ne preskoci, jer je nekad neophodno hirursko zbrinjavanje a zatim sve ostalo navedeno.
Ako tako nastavite, primicemo vas u komoru!
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 6:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
:D O bože. Dragane hvala vam najlepše na ukazanom poverenju.
Nisam mogao dobiti lepši kompliment za moje savete. Ko zna. Možda se u svojoj 34 godini odlučim da upišem medicinski fakultet, samo ne znam (ne osećam) još uvek koji bi to bio smer. Možda opšta praksa. :P Ili da izmislimo zajedno novi?

Dodao bih još nešto da moj tekst bude apsolutno jasan.

Nisam hteo da kažem da konvencionalna medicina ne uspeva da se izbori sa bilo kojim medicinskim slučajem bilo to hemoroidi ili nešto drugo, već da ne uspeva da se izbori sa ljudima i njihovim lošim životnim navikama koje im stvaraju ove probleme i koje, od tih ljudi prave pacijente.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 8:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Bez lazne skromnosti, lepo, pametno i koncizno.
Sve sam misli onako, kako sam i napisao.
Dodatak nije bio neophodan, sve je bilo sasvim jasno, za one koji zele da poslusaju nabrojane savete.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 8:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 4:43 pm
Postovi: 86
Lokacija: Beograd
Vidim da ste se vi dopisivali u 2007... I iskreno se nadam da ce biti nekoga da mi odgovori.
Naime, imam 34 godine, od kad se secam imam urednu stolicu i idem u toalet uglavnom dva puta dnevno. Hemoroidi su mi se pojavili pre 10ak godina nakon jednog jakog povracanja i naprezanja usled istog. Ali nisam imala vecih problema, mislim da su po svemu sto sam citala bili unutrasnji i nikada me nisu boleli. Jednom prilikom su prokrvarili, pre oko dve godine, bila sam kod doktora koji me je pregledao i rekao da su unutra i da ih ima malo samo pri kraju debelog creva i da ako prestane krvarenje i sve bude ok nakon Faktu cepica da nema preteranog razloga za brigu. Sledeci put kod doktora tek ako ponovo bude problema.
Sada sam trudna, sedmi mesec i do sada nisam imala znacajnijih problema. Nekoliko dana sam imala tvrdu stolicu i doktor mi je dao da do kraja trudnoce pijem Portalak sirup. Medjutim, pre dva dana mi je jedan hemoroid izasao napolje i poceo da me boli. Otecen je i velicine je manjeg zrna grozdja. Uspem da ga vratim unutra, ali se on ponovo vrati i u stvari je ukljesten na izlazu pa me pretpostavljam zato boli. Inace nisko nosim i pijem lekove za odrzavanje trudnoce, ali sam generalno ok, setam svaki dan, ne sedim puno, i sad ovo. Da li se i sta praktikuje kod trudnica sa hemoroidima? Mislim da cu se od muke poroditi pre vremena ako ovo ne prestane da me muci. Samo da napomenem da sam uzela Faktu mast i koristim je vec treci dan, ali se nista ne desava.
Hvala unapred za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 11:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Javite se na pregled. Tek na osnovu pregleda može se znati da li je dovoljna konzervativna terapija. Ne, neće vam hemoroidi izazvati prevremen porođaj. Inače, to je čest problem trudnica, da vam ne objašnjavam iz kojih anatomskih razloga.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: