Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Miom na materici
PostPoslato: Sub Okt 07, 2006 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 1:28 pm
Postovi: 4
Da li je neko imao ovaj problem.Predlazu mi hitnu operaciju,na nezgodnom je mestu i brzo raste oko 40mm morala bi da se otvori materica.Imala sam vanmatericnu trudnocu i odstanjen mi je levi jajovod,desni je prohodan ali nikako ne ostajem trudna.Kakve su moje sanse sa ovom operacijom.
izvinjavam se ako sam samo nabacala informacije,od jucerasnje posete
lekaru mi uopste nije dobro,strasno se plasim zato sto sam vanmatericnu jedva prezivala i dvoumim se oko operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 08, 2006 1:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Prognoza zavisi od polozaja mioma: da li je submukozni, intramuralni ili suberozni, kao i od toga da li je u fundusu ili na vratu - istmusu, prednjem ili zadnjem zidu, itd. Operacije se rade rutinski, tu ne bi trebalo da bude problema, ali ostajanje u drugom stanju je pod znakom pitanja. Kolege ginekolozi ce bolje znati.

Pozdrav

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 1:28 pm
Postovi: 4
Evo dijagnoze od 26.09.06: Uterus a uvf sa miomom napred,intramuralnim promera 28x28mm.endometrijum delom potisnut
promera do 4mm.DRZORAN STANKOVIC INSTITUT ZA MAJKU I DETE
28.09.06 Na prednjem zidu 36x32. DR.NIKOLA SANKOVIC NARODNI FRONT.
06.10.06 miom oko 40mm.DR.E.GARILEJIC NARODNI FRONT TJ PRIVATNA ORDINACIJA.
Misljenje mog ginekologa iz Doma Zdravlja:matrica nemoze da bude ista ako se otvori,da probam pre operacije VTO, i da sacekam.Misljenja svih ostalih hitna operacija.
Da li je moguce da se ta operacija dobro uradi i da ja posle mogu normalno da zatrudnim,da li posle ima smisla da se radi VTO.Kakva su iskustva,ne zanimaju me statistike uspesnih opreracija vec ono posle da li takva materica ima funkciju.
Svi saveti su dragoceni,hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: miom
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 21, 2006 1:25 pm
Postovi: 48
Lokacija: BEOGRAD
Postovani dr Ivica,

Vidim da ste napisali da je ostajanje u drugom stanju posle operacije mioma na materici pod znakom pitanja. :( :( :( :o :o :o :o
Zanima me od cega zavisi da li ce doci do trudnoce u takvim slucajevima.
:roll: :roll: :roll:
Unapred se zahvaljujem na odgovoru! :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 5:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
Na to pitanje vam niko ne moze dati precizan odgovor, jedino vam mogu govoriti o verovatnoci da posle operacije ostanete u drugom stanju, sto vam opet nista ne znaci... To zaista zavisi od jako puno faktora, kao sto su velicina i polozaj mioma, koliko kvalitetno je uradjena operacija, postoperativni tok... Previse nepoznanica... Moje licno iskustvo je bilo da su mi u toku trudnoce (3-4 mesec) otkrili miom, koji je bio intramuralni, na zadnjem zidu. Doktorica je rekla da ga treba pratiti u toku trudnoce, ali da ne bi trebao praviti vece probleme za tok trudnoce. I zaista je tako i bilo, porodila sam se prirodnim putem, bez ikakvih komplikacija, a sam miom je pred kraj trudnoce bio oko 7-8cm. U narednoj trudnoci je on pravio probleme na pocetku, kada je doslo do manjeg krvarenja jer je zacetak posteljice bio pored mioma, ali se uz terapiju na pocetku, trudnoca privela kraju. Kada je krenuo prirodan porodjaj, stvari su se zakomplikovale, jer je u toku porodjaja doslo do krvarenja, jer se posteljica odvojila pre vremena, i porodjaj se zavrsio hitnim carskim rezom, tokom koga je uradjena i miomektomija. Srecom, na kraju se sve ipak dobro zavrsilo po mene i bebu... Mozda bi trebalo ipak da se konsultujete sa lekarom da mozda probate trudnocu pre operacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: miom
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 7:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 21, 2006 1:25 pm
Postovi: 48
Lokacija: BEOGRAD
Draga kdanijela,

Hvala ti puno na odgovoru. Zaista mi mnogo znaci ovo sto si napisala. Tvoj primer zaista pokazuje da je tesko proceniti kako ce delovati miomi.
Ja sam imala operaciju mioma velicine 8,5 x 9,5 cm, intramuralni na zadnjem zidu materice. Meni je predlagana operacija jos kada je taj miom bio 4x3cm jer su ginekolozi procenili da nikako sa tim miomom necu moci da zatrudnim. Nakon operacije imam novi intramuralni miom 2,5x1cm i pokusavam da zatrudnim.
Cula sam da se sa miomom u trudnoci, obicno radi carski rez.
Za mene je ohrabrujuce da si ti uspela da se porodis prirodnim putem sa miomom te velicine, a jos vise me ohrabruje to sto si uspela ponovo da zatrudnis sa tim miomom.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 21, 2006 1:25 pm
Postovi: 48
Lokacija: BEOGRAD
Posto sam ovo isto pitanje postavila dr Ivici na drugoj temi, a on mi je tamo odgovorio, postavljam i ovde njegov odgovor zbog ostalih clanova.


dr ivica je napisao:
Pozdrav.


Odgovorio sam Vam u privatnoj poruci, ali zbog stalih: oziljci posle operacije mioma otezavaju implantaciju oplodjene jajne celije. Ako se i odrzi plod i ne odlubljuje se materica, kontrakcije prilikom porodjaja mogu da budu znacajno izmenjene (neefikasne) usled oziljaka. Ali, sve zavisi gde je bio miom, koliko je bio veliki i koliki je postopratiovni oziljak...

U mom slucaju je ovo obeshrabrujuca vest, ali ja se ipak nadam da cu uspeti da zatrudnim i da se porodim carskim rezom!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: