Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ...sta je ovo u m.k.???
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 2:27 am
Postovi: 4
...iznerviran sam jako, nemam pojma sta mi je...naime bio sad kod interniste pre nedelju i po i rekao da je sve uredu, ekg mi je bio uredu,i ako mi je ocitavao 90 otkucaja u min eho pregled srca je isto u redu, kao i hormon za zlezdu ., nego ja i dalje osecam da mi srce bas lupa jako, pogotovo ako izvrsavam neku fizicku aktivnost, npr. ustanem, okrenem se u krevetu, meni srce krene nenormalno jako da lupa, sav se zadisem, kao da sam trcao pola sata od pobesnelih pasa, sav se zajapurim,hehe... moram sve polako da radim, cisto da ne bi okinuo srce...bar tako ja shvatam, i da non-stop, ali non-stop svakih petnaest minuta podrigujem, to mi bas ne zvuci najbolje...ali sam bio na endoskopiji pre mesec i po i nisu mi nista nasli, e sad ne znam da li nesto moze da se brzo razvije....ako neko zna sta je ovo i da li treba jos da idem kod lekara ili da lencarim po kuci ceo dan posto ako hodam pet minuta, sam mi se vid zamuti, sav se zabunim, kao da ne znam gde sam, pogledam svoju ruku npr. i uplasim se od nje, mislim koji trip...i da cekam da ovo prodje samo od sebe...sav sam zabunjem, moji misle da sam fucking hipohondar, ali ono...mozda jesam, hipohondar sa simptomima koji su daleko od izmisljenih....ako neko zna sta bi ovo moglo biti jako puno se zahvaljujem, mislim izes ti medicinu ako treba na internetu da trazim dijagnostiku...hehehe....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 8:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nije medicina kriva, nego Vi zato sto ste se zaleteli pravo kod interniste. Ili onaj koji Vam je to eventualno savetovao. Vi imate somatoformni poremecaj sa panicnim napadima i derealizacionim dozivljajima tokom napada, ta se dijagnoza postavlja na osnovu anamneze. Ukoliko zelite da dajete novac bez potrebe, neka Vam urade i 24-casovni holter EKG monitoring. A ako zelite vise odgovora, izbegnite m/k/ skracenice (ne znam ni sta znace?) i "f..ing" prideve, jer to ljude plasi i destimulise da Vam pomognu. Mozda je to stvar stila ili ukusa, ali "kada ste u Rimu, ponasajte se kao Rimljanin".

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 2:27 am
Postovi: 4
dr ivica je napisao:
Nije medicina kriva, nego Vi zato sto ste se zaleteli pravo kod interniste. Ili onaj koji Vam je to eventualno savetovao. Vi imate somatoformni poremecaj sa panicnim napadima i derealizacionim dozivljajima tokom napada, ta se dijagnoza postavlja na osnovu anamneze. Ukoliko zelite da dajete novac bez potrebe, neka Vam urade i 24-casovni holter EKG monitoring. A ako zelite vise odgovora, izbegnite m/k/ skracenice (ne znam ni sta znace?) i "f..ing" prideve, jer to ljude plasi i destimulise da Vam pomognu. Mozda je to stvar stila ili ukusa, ali "kada ste u Rimu, ponasajte se kao Rimljanin".

Sve najbolje.


Hvala, Doktore, ali kazem psiholog sam i znam sta su napadi panike, mislim ne vidim logiku u tome, da imam panicni napad ako ustanem, ili kad izvrsavam bilo koju drugu fizicku aktivnost, a kod interniste me je poslala doktorica opste prakse...zbog tahikardije...tako da...ali dobro sve cemo da prebacimo u "sve je to tebi u glavi" i ostali komenti, ma znam ja sam se pomirio s tim, da ako hocu pomoc od nase medicine, moram prvo da dozivim infrakt, slog ili slican iznenadni napad...a ja hocu to da se izbegne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 8:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
a sto sam ne probas da i tim zadihanim trenucima polako dises u papirnu kesu (znas i sam kako: nos i usta zagnjuris i polako dises) pa da vidis dal` ti to mozda pomaze - ako pomaze, onda nema sumnje da je to neki vid panicnih poremecaja.
Ako ne pomaze tek onda gledaj dal` treba sta dalje raditi (mozda eho kardiogram ili stres-test - samo ako i dr misli da ti to treba, ako ne misli nemoj insistirati).

Ali onaj opis sa rukom koja te gotovo uplasi - to je tipicna derealizacija koja prolazi kada prestane da te to fascinira (sto je jako lako reci ovako, ali i do toga se moze doci:sve ti je cudno, ali te to ne tangira niti plasi ---> kada se dodje do toga, tada se to samo povuce! Provereno!).

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: