Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li imam problema sa Isijasom ili je nesto drugo?
PostPoslato: Pet Jul 01, 2011 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 24, 2011 12:09 am
Postovi: 3
Poslednjih mesec dana me narodski receno bole krsta odnosno kao da osecam pritisak. Takodje kada sednem osetim blagi bol u repnom delu. Kada hodam, nekad me sevne oko prepone i blago me zigne kroz butinu ali sve to kratko traje. Nemam konstanan bol. Ujutru kada se probudim nista ne osecam, ali cim stojim ili dosta hodam osetim mali bol. Takodje, imam utisak da me ziga rana od slepog creva koje sam operisao pre 20 godina, odnosno osecam u donjem stomaku kao da sam u malim farmerkama pa mi pritiskaju stomak. Napominjem, vec skoro 2 godine nisam nesto posebno fizicki aktivan jer mi je posao vezan za sedenje, dosta sam se ugojio (imam priblizno 100 kg na 178 cm visinu). imam 35 godina.
Molio bih za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li imam problema sa Isijasom ili je nesto drugo?
PostPoslato: Ned Jul 03, 2011 8:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Tesko da ce Vam neko preko foruma reci o cemu se radi,ali gotovo sigurno se moze reci da je posledica Vaseg zivotnog stila.Vecina polsova se svodi na sedenje i to ne sme biti opravdanje.Posledice gojaznosti i fizicke neaktivnosti se uglavnom prvo vide na lokomotornom sistemu,ali ceo oragnizam trpi.Inace gojanzost je veci faktor rizika za vecinu bolesti od pusenja.
Javite se lekaru kako biste dobili dijagnozu,eventaulnu terapiju i dobili edukaciju za vezbe koje su Vam pimerene.
Izbalansirajte izhranu,smanjte secere i masti,a povecajte povrce i voce,zamenite beli hleb integralnim,uvedite musli u ishranu.
Od fizicke aktivnosti i setnja ce biti jako korisna.Bar 30 minuta se moze odvojiti,bez obzira na tempo zivota i neke lagane vezbice koje bi trebalo da budu namenje bas Vasem problemu-to morate videti sa lekarom.
Ukoliko ucite ovo malo za sebe,benefiti ce biti zaista veliki,od samog problema koji trenutno imate,do toga da cete se bolje osecati o bolje funkcionistati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li imam problema sa Isijasom ili je nesto drugo?
PostPoslato: Ned Jul 03, 2011 11:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sve sto ste opisali govori o jednom lepom lumbalnom sindromu, a kada ste vec svesni svega shto ne valja i sto bi mogli da promenite onda to i uradite. Ne vredi da chekate da udjete u akutno stanje ili da se povredite pa onda da krenete na dijetu.

Leto je, voca i povrca nikad vise, izkoristite to i krenite na dijetu, setnje predveche a u jutarnjem periodu samo blage vezbe istezanja.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: