Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol ispod desnih rebara (samo ujutro)
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 2:05 pm
Postovi: 1
Vec nekoliko meseci me muci ovaj problem, prvo sam mislio da je promaja, los dusek na kome spavam (sada sam promenio dusek :)), i sad kad su prosle obaveze na faksu/poslu necu se smiriti dok ne resim sta je (nije sto me boli koliko me nervira). Pa samo da cujem vasa misljenja pre nego sto odem kod lekara (Studentska poliklinika).

Naime, simptomi su ovakvi: ujutru kad se probudim javi se blag tup bol jedno pola pedlja do pedalj ispod desne miske (iznad/ispod rebara) - ne mogu da lociram tacno - na jaci pritisak prstima po toj regiji bol se ne povecava, i to tako "boli" jedno 15-30 minuta nakon sto ustanem, a posle ceo dan nista. Tako skoro svaki dan. Ako spavam na desnoj strani bol se skoro sigurno javi ujutro, a ako spavam na levoj strani desi se da nema bola ujutro.

Najvise me nervira sto se to javlja samo ujutro i sto traje tako kratko. Do sad sam sve mislio proci ce, a ono sve po starom. Karakteristicno da ako odremam popodnevnu dremku sat-dva (svejedno na koju stranu spavam) bol se ne javi. :?

Na netu sto sam nasao, moguci problemi sa kicmom pa bol "prenosi" na pomenuti deo ispod miske, ili problemi sa disanjem tokom spavanja.

Jos par podataka, mozda su bitni. Imam nekoliko kila viska (BMI je oko 28-29). Imam problema sa devijacijom nosa (disem relativno normalno jedino ako je mnogo toplo ili mnogo hladno - a kad je kisno, maglovito.. ili legnem da spavam, jedna nozdrva obavezno "zacepi" - to cu na operaciju, smo da nadjem vremena - kao bas mali isla mi je krv na nos cesto, i jednom je krenulo i nije htelo da stane, pa su mi nesto stavljali u levu nozdrvu i "sprzili" i od tad nije bilo problema, do poslednjih par godina kada ne mogu disem ko covek na nos - ujutro moram dobro da se ismrcem i da se nakasljem da bi "otcepilo" koliko toliko). Prosle godine na jesen sam imao upalu pluca, a pre toga ne secam se kad sam bio prehladjen i sl. Svaki dan ranim zbog obaveza i relativno malo spavam (ako je bitno).

I sad na kraju, ima li neko ideju kakvi bi to problemi mogli da budu, na sta da obratim paznju na pregledu (koje upute da trazim - pretpostavljam da ce biti standardno vadjenje krvi, snimanje pluca, ultrazvuk... :?) I kad vec pisem, ako moze neki savet oko devijacije nosa (koja tip operacije, koliko je uspesno, koliko je problematicno, koliko traje opravak..)

Unapred hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 1:27 pm
Postovi: 19
Lokacija: kragujuevac
Cao, evo dok citam tvoj post, iskreno da ti kazem, cini mi se da se ti jako mnogo tripujes, i moguce je da utices na taj bol.Ne znam idi na vadjenje krvi , ako hoces, krvne slike.Ispod desnog rebra je jetra, to znam ali nisi dobro opisao gde te tacno boli, mozda su bubrezi, samo nagadjam.Nisi naveo da li treniras(sto je veoma bitno), mozda ti se upalio nerv, ne znam idi kod doktora, vidi sam, niko ti odavde nece dati odgovor koji ti trazis.Opusti se malo u zivotu!!!Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: I kad vec pisem, ako moze neki savet oko devijacije nosa (k
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 1:27 pm
Postovi: 19
Lokacija: kragujuevac
Operacija znam da nekosta mnogo, i to bi ti valjalo ,jer ako ne udises vazduh kroz nos nema cirkulacije u mozgu, nema dovoljno koncentracije kiseonika,ali to nema veze sa tvojim problemom_navodnim.Toliko od mene :wink: [/url][/u]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 12:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Ne mora da bude jetra odatle prolazi i poprecno debelo crijevo koje moze biti puno gasova i fekalija...pa mozda kada obavis nuzdu ujutro to ti prodje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: