Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Svrab koze posle tusiranja
PostPoslato: Pon Avg 29, 2011 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 29, 2011 11:51 pm
Postovi: 1
Pozdrav.
Kao sto kaze naslov teme , posle svakog tusiranja me svrbi koza . Najvise na rukama , svrab je nepodnosljiv . Imam 20 god , svatam da nije nesto opasno , ali iritira mnogo , a zbog faxa ne stizem da se vucem po dermatolozima , pa me zanima sta preporucujete za svrab ? Neku kremu ili ulje ?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab koze posle tusiranja
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 12:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 8:20 pm
Postovi: 191
Promeniti kupku. Pokusajte sa nekom blagom decijom kupkom, verovatno se radi o nekakvoj alergiji. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab koze posle tusiranja
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 3:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
moguce je da i sama topla voda dovodi do nastanka urtikarije (koprivnjace) sto izaziva crvenilo i svrab...naravno, potrebno je iskljuciti i alergiju na neko hemijsko sredstvo ili postojanje nekog problema sa kozom koji se aktivira posebno prilikom tusiranja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab koze posle tusiranja
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 6:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 5:34 pm
Postovi: 58
Ajvar je napisao:
Pozdrav.
Kao sto kaze naslov teme , posle svakog tusiranja me svrbi koza . Najvise na rukama , svrab je nepodnosljiv . Imam 20 god , svatam da nije nesto opasno , ali iritira mnogo , a zbog faxa ne stizem da se vucem po dermatolozima , pa me zanima sta preporucujete za svrab ? Neku kremu ili ulje ?
Hvala

Najverovatnije da je koža jako suva posle tuširanja a moguće je i blago perutanje.To znači da kožu treba hidrirati nekim mlekom ili suspenzijom za telo.
Iz iskustva preporučujem Sebamed mleko za telo.Cena je negde oko 700din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab koze posle tusiranja
PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 05, 2011 3:10 pm
Postovi: 1
Ja takodje imam problem sa kozom nakon tusiranja i ocajnicki trazim resenje vec godinama, ali ga jos nisam nasla. Naime, nakon svakog tusiranja imam nepodnosljive bolove i svrab koji izgledaju kao da me hiljade i hiljade uzarenih igala bodu po nogama i rukama iznutra ka spolja. To traje 5 minuta nakon tusiranja pa ne prestaje do otprilike 45 min, sve jace i jace. Do pre par godina to se pogorsavalo sa svakim kontaktom sa vodom, sve dok nije doslo dotle da mi se celo telo trese (misici) kao u narkomanskoj krizi (zbog jacine peckanja i svraba), a aktivira se cak i ako me neko poprska sa par kapi vode. Bilo je uzasno! Radila sam testove sa izbacivanjem sapuna, svih kupki (jer su oni jos vise pogorsavali problem), preparata za negu, ljutog u hrani, zatim zacinjenog... eliminisala sve vestacke materijale (sintetiku...), ali nista nije pomagalo. Sve dok nisam upotrebila Hemelovo sport ulje. Tada je prestalo. Sve do ovog leta, kada se opet pojavilo, s tim sto sada ne deluje ni Hemelovo ulje. Kupam se ledenom vodom jer jedino to smem (vruca i mlaka aktiviraju problem jos jace), ali ono se ponovo pogorsava i sad sam ozbiljno uplasena. Definitivno nije problem suve koze, niti svega ostalog navedenog u raspravi. Mozda je na neki nacin povezano sa hipertireozom i problemima sa srcem, jer mi se cini da se sva tri problema pojavljuju istovremeno ? Molim vas, dajte bilo kakav odgovor, predlog, sta god moze da posluzi. P.S. imam 35 god. ako je relevantno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab koze posle tusiranja
PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 8:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Prijateljica moje sestre(obožavam ovakve početke od kulina bana)je pre par godi završila u dečijoj bolnici u NS sa istim simptomima nenormalan svrab, peckanje i iritacija nakon kontakta sa vodom u bonici su postavili dijagnozu alergija na H2O ??? Svojim očima sam videla dijagnozu na otpusnici nakon što je primljena u bolnicu na tri dana da bi ustanovili šta je detetu.Zaista se ne razumem ali mi je ta dijagnoza naučna fantastika al to je to što su oni ustanovili.Zadnjih nekoliko godina je na posebnom režimu čišćenja kože i kose nekakvim kremama, uljima itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab koze posle tusiranja
PostPoslato: Uto Mar 31, 2020 5:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2020 5:41 am
Postovi: 2
Reci mi da li si nasao resenje ili razlog svega. Meni se sve to isto desava. Vidim da si pisao davno. Nadam se da ces videti poruku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab koze posle tusiranja
PostPoslato: Uto Mar 31, 2020 5:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2020 5:41 am
Postovi: 2
Axa je napisao:
Ja takodje imam problem sa kozom nakon tusiranja i ocajnicki trazim resenje vec godinama, ali ga jos nisam nasla. Naime, nakon svakog tusiranja imam nepodnosljive bolove i svrab koji izgledaju kao da me hiljade i hiljade uzarenih igala bodu po nogama i rukama iznutra ka spolja. To traje 5 minuta nakon tusiranja pa ne prestaje do otprilike 45 min, sve jace i jace. Do pre par godina to se pogorsavalo sa svakim kontaktom sa vodom, sve dok nije doslo dotle da mi se celo telo trese (misici) kao u narkomanskoj krizi (zbog jacine peckanja i svraba), a aktivira se cak i ako me neko poprska sa par kapi vode. Bilo je uzasno! Radila sam testove sa izbacivanjem sapuna, svih kupki (jer su oni jos vise pogorsavali problem), preparata za negu, ljutog u hrani, zatim zacinjenog... eliminisala sve vestacke materijale (sintetiku...), ali nista nije pomagalo. Sve dok nisam upotrebila Hemelovo sport ulje. Tada je prestalo. Sve do ovog leta, kada se opet pojavilo, s tim sto sada ne deluje ni Hemelovo ulje. Kupam se ledenom vodom jer jedino to smem (vruca i mlaka aktiviraju problem jos jace), ali ono se ponovo pogorsava i sad sam ozbiljno uplasena. Definitivno nije problem suve koze, niti svega ostalog navedenog u raspravi. Mozda je na neki nacin povezano sa hipertireozom i problemima sa srcem, jer mi se cini da se sva tri problema pojavljuju istovremeno ? Molim vas, dajte bilo kakav odgovor, predlog, sta god moze da posluzi. P.S. imam 35 god. ako je relevantno.

Axo spasavaaaj. Ide leto , uzdam se u tebe. Jesi li nasao lek :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab koze posle tusiranja
PostPoslato: Uto Mar 31, 2020 10:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пречесто се рибаш сапуном. Смањи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: