Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Brada
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 5:34 pm
Postovi: 2
Zanim me dali se ikako može pospješiti rast brade, odnosno da bude gušća i da nove dlake izrastu.
Jer imam 24 godine, a brada mi je slabo gusta. Raste na zulufima, brkovi, ispod usta i iznad vrata. Ali sve je to dosta rijetko, osim možda brkova. Ostalo se ne vidi iz daljine niti nakon tjedan ipo nebrijanja (sa recimo 5m).
Također nije ravnomjerno raspoređena. Recimo iznad vrata sa ljeve strane je na jednom mjestu dosta gusta ali je zato nema nikako na ostalim mjestima iznad vrata sa te strane. Zato je na desnoj strani ima na većem prostoru ali nigdje nije gusta i ne spaja se sa dlakama ispod usta.
Pa ako netko može da mi da neki savjet.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brada
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 7:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Josip_Mo je napisao:
Zanim me dali se ikako može pospješiti rast brade, odnosno da bude gušća i da nove dlake izrastu.
Jer imam 24 godine, a brada mi je slabo gusta. Raste na zulufima, brkovi, ispod usta i iznad vrata. Ali sve je to dosta rijetko, osim možda brkova. Ostalo se ne vidi iz daljine niti nakon tjedan ipo nebrijanja (sa recimo 5m).
Također nije ravnomjerno raspoređena. Recimo iznad vrata sa ljeve strane je na jednom mjestu dosta gusta ali je zato nema nikako na ostalim mjestima iznad vrata sa te strane. Zato je na desnoj strani ima na većem prostoru ali nigdje nije gusta i ne spaja se sa dlakama ispod usta.
Pa ako netko može da mi da neki savjet.
Hvala.



Pozdrav,

Josipe, sve je to stvar genetike, odnosno nasledja. Mnogi ljudi bi dali sve da se oslobode guste i cvrste brade, a drugi opet sve da imaju lepo rasporedjenu (bez prekida) i cvrstu bradu. Pogledaj kakvu bradu ima tvoj otac. Brijanjem neces pospesiti njen rast, ali mozes da se resis podrucja koja su nejednaka. I naravno, imaj strpljenja. Sa godinama ce se dlake rasporediti - one sa vrha glave ce se spustiti nesto nize :D . Salim se, ali i to ce doci vremenom. Nemoj da se brines, izrasce i one druge, samo im daj vremena.

A dok cekas, upoznaj se sa raznim nacinima brijanja i odrzavanja brade. Kako sada stvari stoje na trzistu, aparati za brijanje postaju sve slozeniji, besmisleniji (sa 6 i vise nozica, sijalicom, a uskoro i sa mp3 plejerom, verovatno) i naravno, skuplji. Naravno, treba obratiti paznju i na sadrzaj sapuna, krema, pena i gelova za brijanje. Mnoge materije se nalaze na „crnim listama“, jer nisu zdrave. Evo linkova da se zanimas i da mnoge stvari saznas.

www.badgerandbrush.com
www.shavemyface.com

A i druge ljude u svetu muci slican problem (otprilike su tvojih godina):
http://www.badgerandblade.com/vb/showth ... 6d&t=42352

Nisam mogao da pronadjem, ali na jednom od dva navedena sajta, neko je postavio link ka sajtu koji podrzava i „bradonje“, tj. odrzavanje i oblikovanje brada, brkova i sl. Inace, ima toga puno na netu.


Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brada
PostPoslato: Sre Maj 11, 2022 12:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 11, 2022 12:46 pm
Postovi: 1
Stoji da ima genetike, ali znatno mozes poboljsati situaciju sa proizvodom od Golden Spartana. Zove se "beard booster serum za rast brade".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: