Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ODG. STO PRE!!!
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 4:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
Lezao sam u bolnici zbog tahikardije. Imam 16 god. i isao sam u teretanu do pre mesec dana. Doktori su mi rekli da sam previse mrsav za teretanu i da je to glavni uzrok tahikardije. Sada mi srce radi normalno (75-90/min), a puls je bio oko 100. Medjutim, kako je moguce da me od teretane zeza srce tek posle mesec dana? U poslednje vreme osecam se pospano, i kad udahnem vazduh malo dublje imam utisak da me boli negde izmedju rebara, imam i glavobolju i interesuje me da li to probadanje koje osecam nekoliko dana moze biti opasno, da li je to nesto zbog srca, jer su i rekli da mi leva komora ne dihtuje bas najbolje, ili mozda imam neku gadnu prehladu, jer kasljem vec nedelju dana, a nista ne iskasljavam.
P.S. Doktori su mi rekli da mi se cini, ali se to ponavlja previse cesto da bi bilo slucajno ili umisljeno. ODGOVORITE MI STO PRE DA NE BRINEM! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 5:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
E care, ja sam imao slican problem ko ti, samo sto sam ja teretanu picio 3god i uzimao hemije i hemije, pa sam imam ubrzani puls oko 120-130 i pritisak 160/110, propadanja takodje, uglavnom dobio sam lek presolol pio ga nekih 3meseca, i proslo me je to, evo sad treniram sve normalno ne preterujem i ok mi je..
Uglavnom, moguce je da si naglo krenuo u teretanu i preterivao si, a pre toga nisi nista radio, i to je naravno sok za organizam, pa i srce, zato imas te probleme, inace to sto kazu da si premrsav za teretanu je APSURD cist, ne verujem da su ti to rekli svasta.. Opusteno, gledaj da sad odmoris, da ti se normalizuje stanje, pa idi treniraj nesto, ali nemoj teretanu jer nije bas najbolji izbor rekreacije, bolje idi trci plivaj, igraj nesto sa loptom ekipni sport, dinamican de ti se razvija pluca, srce itd.. Samo opusteno nemoj da brines mlad si poz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 6:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Stefane,
potrebno je da mirujes, da ne pomisljas na teretanu niti na bilo kakve vezbe narednih nedelja, uradi laboratorijsku dijagnostiku za koksaki, i za mesec dana ponovo kontrola kardiologa sa ultrazvucnim pregledom. nista nije opasno ako budes mirovao i ubuduce odlezao svaku prehladu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
ZA KOKSAKI??!!! Dok sam lezao u Beogradu vadili su mi krv 3 puta i rekli su da je sve u redu, ali ne znam da li su mogli da primete koksaki ako ga nisu trazili, radili su rendgen i rekli su da je sve u redu. Pre neki dan sam imao malo povisenu temperaturu, 37 sa 1, ali mislim da to ne znaci da imam koksaki virus. Koji su simptomi koksaki virusa? Koliko je on opasan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 7:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 112
Lokacija: Beograd
Test za koksaki virus se radi na Torlaku, bar je tako bilo pre 7 - 8 godina kada sam ja imala neke smetnje, pa su uzorak slali tamo. I poprilicno dugo se ceka na rezultat. To sto si bio u Beogradu, ne znaci da su ti radili test na koksaki ( to i sam primecujes, nisu mogli da ga primete ako ga nisu trazili), pogledaj u nalaze, pa ces videti.
Ovo ti je samo informacija, nemoj sad da se istripujes da ima koksaki.

_________________
Pomozite nepokretnoj porodici !
sajt :
http://www.brotherskocic-needhelp.com/
tv reportaza (2 min i 37 sek.) :
http://www.youtube.com/watch?v=tWA1Ns1g_9o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 11:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
test na koksaki se ne radi rutinski, bez brige - uradi ga "hladne glave"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 11:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
Kome da se obratim za test na koksaki???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 11:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
tvoj kardiolog je nadlezan da napise uput za slanje krvi na torlak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 8:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
30. septembra sam otisao u teretanu. Trenirao sam sat i po a nisam popio ni kap vode, a obicno popijem l ili 1,5. Nikada nisam uzimao nikakvu hemiju. Posle tog treninga kad sam stigao kuci popio sam jedan l koka kole, a uvece sam osetio da su mi hladni prsti na rukama i nogama. Iste veceri sam otisao u hitnu, oni su mi tamo izmerili pritisak 140/110. Odradili su i EKG pa su me poslali u bolnicu gde su mi uradili rendgen i rekli su da je nalaz uredan. Posle sam otisao kod pedijatra koji mi je dao opravdanje za fizicko i rekao da sam preterao sa teretanom. Rekao je da sutradan odem na kontrolu.
1. okt. sam otisao na kontrolu i doktor mi je rekao da mi je grlo malo crveno. Dao mi je da pijem Cefaleksin. Nisam se osecao uopste lose, iako sam dan pre imao visok pritisak i ubrzan puls. I tako ja sam pio Cefaleksin i pio, i pio, a 2. oktobra sam otisao na privatnu kliniku Experta-dr. Dencic. Onda su mi tamo opet radili EKG i radili su ultrazvuk. Rekli su da mi je malo ubrzan puls, a da mi je srce u savrseno dobrom stanju i da nema nikakvog ostecenja, i za taj pregled su mi uzeli 50 EVRA,a rekli su mi da mi nije nista (??). Otprilike 8 okt. sam popio i poslednji Cefaleksin, a i dalje sam malcice kasljao. 14. oktobra sam otisao
u skolu da dezuram, posle treceg casa osecao sam da tesko disem i cinilo mi se da se gusim i ja sam zvao moju majku i ona je dosla u skolu i ondmah sam otisao u bolnicu kad sam stigao do bolnice osecao sam da


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 9:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
mi se koce noge i da ih ne osecam. Stigao sam do prijemnog i tamo su mi rekli da necu da se ugusim i da mi se to samo cini, a meni su utrnule i ruke i noge i misici na licu, i jezik, i oci su mi kolutale levo-desno same od sebe. Dali su mi infuziju, valjda glukozu, i ubrizgali su mi u venu 2 inj. verapamila (valjda, nisam siguran da li se tako zove). Prikacili su me na monitor i pokazivao je puls 158! Ja nisam mogao da verujem!!! Rekli su mi da je to od straha, i ja sam samo tako lezao. Posle 20 minuta lezanja puls mi je spao na 120, pa kasnije 115, pa do uvece je spao na 110. Sutradan sam i dalje lezao u bolnici jer mi je receno da moram da ostanem da mi se stanje stabilizuje. 15. oktobra sam se probudio i pogledao sam monitor puls mi je bio oko 100, probudili su me u 6 ujutro da mi izvade krv da, urade EKG, i da izmere pritisak, rekli su mi da me sele na decje odel. i tamo sam lezao jos jedan dan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 9:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
i skinuli su mi infuziju. Kasnije su mi dali dva leka, jedan je neki za smirenje, a drugi je,ja mislim, bio verapamil u obliku tablete. Osecao sam se sasvim OK i sutradan su me pustili i rekli su mi da prestanem da idem u teretanu, i da ce mi biti bolje. Kad su me pustili iz bolnice, bila je subota, i ja sam otisao kuci. U subotu uvece sam legao da spavam (ali nisam pio nijedan od onih lekova koje su mi davali u bolnici). Nisam mogao da zaspim, jer mi je puls stalno bio oko stotke! Non-stop su mi se tresle noge, kao da mi je hladno, ali to je bilo neko zatezanje u nogama, i one su se same tresle levo-desno, protiv moje volje. Nisam te noci zaspao do 4, jer su mi se do tada tresle noge. U nedelju sam opet otisao u bolnicu i rekao sam da i dalje imam ubrzan puls. Rekli su mi da u ponedeljak idem u Institut za majku i dete u BG. U institutu sam lezao na od. kardiologije, i tamo sam morao da ostanem 2 dana da mi urade potrebne analize. Oni su mi uradili EKG, pa pritisak, pa analizu krvi, pa sutradan jos jednu analizu krvi (ali ovaj put je bila neka provera hormona stit. zlezde, tako su rekli) i rekli su da su svi nalazi uredni. Ja se nisam osecao uopste uredno. Primetio sam da mi se puls polako vraca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 9:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
na normalno. Ta 2 dana u bolnici nisam mogao oci da sklopim, mozda zbog napetosti mozda zato sto sam bio zabrinut, a verovatno i zbog toga sto sam prve noci nosi holter Ekg, a sledece noci holter za tenziju (ili tako nesto). Tamo su mi takodje uradili ultrazvuk, i kad su sve pregledali rekli su da m,i je EKG holt. Ok, analiza krvi OK, analiza hormona OK, i rendgen o5 OK, samo su mi rekli da mi je pritisak malo promenljiv, ali su pretpostavili da je to zbog toga sto prakticno nisam spavao 48h. To je cela prica.
NISAM SIGURAN ZA DATUME, TAKO DA NEMOJTE DA MISLITE DA SAM NESTO IZMISLIO JER SAM POTPUNO IZGUBIO OSECAJ ZA VREME, samo znam da se sve ovo odigralo u toku 14-15 dana, a evo prekjuce sam se vratio iz bolnice, ali sad spavam kao beba, i ne budim se nocu, i puls mi je normalan. Da li i dalje smatrate da treba da idem na test za koksaki (ja mislim da kad bi imao koksaki bi trebao da imam non-stop povisenu temperaturu, da me boli vrat i da mi oteknu zglobovi. A sto se tice probadanja u ledjima od juce to je izgleda bilo samo zbog uzasno neudobnog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 9:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
kreveta u kom sa lezao u BG-u. Kad sam malopre ustao primetio sam da je taj bol nestao i da je on imao veze samo sa losim spavanjem.
Ponavljam, trenutno se osecam sasvim dobro, i zelim da znam da li mozda ipak treba da uradim koksaki test?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 10:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Da, uradi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 1:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Uradi test na koksaki i prestani sa kokakolom i kafom ako je piješ!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: