Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: manjak željeza u krvi
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 3:40 pm
Postovi: 1
Lokacija: ilijas
imam 13 godina,bavim se odbojkom,plesom...itd...i često mi se desi nešto veoma čudno.nekada mi se jednostavno spava,umorna sam ali najviše nesvjesti.IŠLA SAM KOD LJEKARA,KOJI MI JE DAO DA VADIM NALAZE KRVI I IMALA SAM MANJKA ŽELJEZA U KRVI,PILA SAM FERUM LEK(SIRUP)I C-VITAMIN....OD TADA MI SE STANJE POBOLJŠALO ALI S VREMENOM MI SE VRATILO...ČESTO MI PADNE MRAK NA OČI,I SLIČNO,USTVARI PRIJE JE TAKO BILO ALI SAD U POSLJEDNJE VRIJEME SAMO ZADRHTIM,I VRTI MI SE U GLAVI...TREBALA BIH DA PIJEM PUNO TEČNOSTI I CVEKLU JER KAŽU DA JE TO DOBRO ZA KRV,MEĐUTIM ŠTA AKO MI SE CVEKLA GADI???
MOLIM POMOĆ,NAPIŠITE SVE ŠTO ZNATE...!!!

_________________
hvala na odgovoru :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 8:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Pravac kod pedijatra sa nalazima, i to sa mamom i tatom (a gde su oni u celoj ovoj prici?!). Kod dece tvojih godina depoi gvozdja jos nisu popunjeni, da tako kazem, ako si dobila prve cikluse i mnogo krvaris i to moze biti razlog. MOguce je da se ne hranis pravilno, da ne unosis dovoljno neke odredjene hrane (vitamina, mesa), da se ne kreces dovoljno na svezem vazduhu (bez obzira sto se bavis sportom i plesom), Kod dece skolskog uzrasta anemija nije retka pojava. Neophodno je da s eustanovi zbog cega imas manjak gvozdja (sta zapravo znaci kad kazes - manjak?) kakvi su ostali elementi krvne slike i da onda lekar donese odluku sta je najbolja strategija: da li postoji neko stanje koje zahteva ozbiljnije lecenje, ili se radi samo o korekciji ishrane, sna, ciklusa, hormona itd.

Obavezno se javi ponovo pedijatru, i obavezno ulkljuci mamu i tatu u svoj problem. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 4:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Za gvožđe je kako si i sama rekla je dobra cvekla, možeš da napraviš i ovako, svežu cveklu uveče izrendaš u čašu i preliješ jednom kašikom meda i jednom kašikom šećera (najbolje žuti šećer jer je zdraviji) i ujutru procediš u gazu sok koji cvekla pusti, ako ti ne prija zatvoriš nos i popiješ.
Ne znam da li znaš da se gvožđe koristi samo ujutru i da u popdnevnim satima ti ne smeta ali se i ne iskoristi kao ujutru.

Zatim verovala ili ne čokolada je extra za krvnu sliku jer sadrži kakao koji je pun gvožđa, znači čokolada a poželjno je da piješ i kakao.
Kako se baviš odbojkom puno se znojiš a kroz znoj se baš dosta gubi gvožđe pa je verovatno i zato a slažem se sa Garfield da je možda i zbog mesečnih ciklusa koje si pretpostavljam dobila.

Meso je dobro, naročito džigerica ali ona ne treba da se jede u velikim količinama već umereno kao i sve uostalom.
Jaja takođe, potrudi se da svakog dana pojedeš bar jedno jaje.
Spanać je isto dobar.
Slatko od kupina isto.
Jedi redovno i nikako ne preskači doručak!

Možeš da kupiš i Revitu Fe u predstavništvu revite u tvom gradu i piješ bar po jednu čašu dnevno, jer ona ima dvalentno gvožđe, i samim tim je dosta iskoristivo a ne stvara mučninu.

Potrudi se na ovaj način bez tih lekova za gvožje jer oni hoće da stvaraju mučnine.
Ja sam se ovako hranila i nikada nisam imala problem sa gvožđem, čak ni u poodmakloj trudnoći mi preparati gvožđa nisu trebali i izgurala sam do kraja bez njih čak sam i dobrovoljni davalac krvi!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Tothema ampule
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 10:00 am
Postovi: 1
Takođe imam problem sa nedostatkom željeza u serumu i to čak vrednosti 1,8 i 2,0 (a ide od 6,6-26) prilikom poslednje kontrole, samo kad upotrebljavam lekove malo se popravi, primala sam fedex i ohb 12 injekcije, a od prošle godine koristim Tothema ampule (Francuska) i one se koriste sa Folanom, dobre su i dobro se podnose, ali trenutno ih kod nas nema (Bijeljina) šta je u pitanju, da li ih ima u Srbiji, da li su u pitanju opet neki naželjeni efekti?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 204 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: