Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Znaci akcentovanog PK sistema
PostPoslato: Čet Dec 30, 2021 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 17, 2021 12:13 pm
Postovi: 3
Na Uz pregledu abdomena, dr je konstatovala na levom bubregu znake akcentovanog PK sistema, maksimalne širine pijelno u aksijalnom preseku 24 mm i čašica za donji pol do 12 mm. Konstatovano je da nema jasnih znakova za kalkulozu i hidrofrenozu. U moj. bešici je bilo 250 ml urina. Dr mi je objasnila da ovakav nalaz može da bude zbog postojanja kamena, zbog prepunjenosti mokraćne bešike ili zbog toga što postoji pneki pritisak (krvni sud isl.) na bubreg što dovodi do proširenja. Molim da mi ukoliko je moguce neko još pojasni ovu situaciju. Šta sve može da izazove ovakvo stanje ? I šta bi sve još trebalo da iskontrolišem ? Uradicu analizu stolice na skriveno krvarenje, to sam svakako planirao. Za par meseci mi je rečeno da treba da se uradi kontrolni UZ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Znaci akcentovanog PK sistema
PostPoslato: Pon Mar 07, 2022 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 17, 2021 12:13 pm
Postovi: 3
Dejance je napisao:
Na Uz pregledu abdomena, dr je konstatovala na levom bubregu znake akcentovanog PK sistema, maksimalne širine pijelno u aksijalnom preseku 24 mm i čašica za donji pol do 12 mm. Konstatovano je da nema jasnih znakova za kalkulozu i hidrofrenozu. U moj. bešici je bilo 250 ml urina. Dr mi je objasnila da ovakav nalaz može da bude zbog postojanja kamena, zbog prepunjenosti mokraćne bešike ili zbog toga što postoji pneki pritisak (krvni sud isl.) na bubreg što dovodi do proširenja. Molim da mi ukoliko je moguce neko još pojasni ovu situaciju. Šta sve može da izazove ovakvo stanje ? I šta bi sve još trebalo da iskontrolišem ? Uradicu analizu stolice na skriveno krvarenje, to sam svakako planirao. Za par meseci mi je rečeno da treba da se uradi kontrolni UZ.


Može li neko da mi napiše nešto više kako bi mi objasnio ovakav nalaz ? Trebalo bi da do kraja meseca ponovo uradim UZ, ali dok to čekam značila bi mi svaka informacija ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nelagoda u donjem delu leđa i znaci akcentovanog PK sistema
PostPoslato: Pet Apr 15, 2022 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2008 7:18 am
Postovi: 46
Dejance je napisao:
Na Uz pregledu abdomena, dr je konstatovala na levom bubregu znake akcentovanog PK sistema, maksimalne širine pijelno u aksijalnom preseku 24 mm i čašica za donji pol do 12 mm. Konstatovano je da nema jasnih znakova za kalkulozu i hidrofrenozu. U moj. bešici je bilo 250 ml urina. Dr mi je objasnila da ovakav nalaz može da bude zbog postojanja kamena, zbog prepunjenosti mokraćne bešike ili zbog toga što postoji pneki pritisak (krvni sud isl.) na bubreg što dovodi do proširenja. Molim da mi ukoliko je moguce neko još pojasni ovu situaciju. Šta sve može da izazove ovakvo stanje ? I šta bi sve još trebalo da iskontrolišem ? Uradicu analizu stolice na skriveno krvarenje, to sam svakako planirao. Za par meseci mi je rečeno da treba da se uradi kontrolni UZ.


Čitam citirani tekst i upoređujem sa svojim nalazom. Vrlo je slično, takođe je problem na levom bubregu s tim što sada čekam da prođe malo vremena pa da ponovim kontrolu. Nedavno sam radila laboratoriju, jer sam bila prehlađena. Nalaz je uglavnom bio u redu, ako izuzmem Holesterol 6,21 i CRP 15,71. Sedimentacija 10 , Urea 3,8, Kreatinin 66,7, ALT 13,2, AST 16,8 ... Radila sam i urinokulturu - nalaz je bio uredan. Osećam već duže vreme u predelu leđa nešto kao nelagodu, ne mogu to nazvati bolom, jer nije. Pomišljam na problem sa kičmom, obzirom da je decembra meseca rađen rentgen i konstatovana skolioza, kao i deformiteti u donjem delu leđa... Radim za računarom min. 8 sati dnevno, gojazna sam i moje obaveze van posla mi baš ne dozvoljavaju puno fizičke aktivnosti... Uglavnom šetnja i ne svakodnevno. U novembru sam obavila kompletne ginekološke preglede i bilo je sve uredno. Molim da mi neko napiše, šta može biti uzrok mojim tegobama i šta još mogu da proverim. Razmišljam o odlasku ponovo na ginekološki pregled... Šta još može da dovede do proširenja na bubregu ? Dr mi ništa nije predložio osim ponovljene UZ kontrole, ali ja bih da ako je moguće otklonim ono što mogu. Razmišljam o kolonoskopiji (zakazala bih privatno). Ne znam šta još mogu da uradim od laboratorijskih analiza ili pregleda kako bih otklonila sumnju na ono što može da bude u vezi sa ovim problemima i nalazom. Hvala na odgovoru, ukoliko neko bude mogao da me posavetuje ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: