Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Veliki problem sa Hlamidijom
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 7:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 8:48 pm
Postovi: 14
U decembru prosle godine imao sam simptome blagog peckanja pri mokrenju i otisao sam kod doktora opste prakse.Doktor je posumnjao na hlamidiju, uradio sam test i bio sam pozitivan.Prva grupa antibiotika koje sam koristio bila je: Sumamed tabl. (4 prvi dan+2 drugi dan), Dovicin tabl 4 kutije (10 dana) i Visiren tabl 2 kutije. Posle ove terapije ponovo test koji je bio pozitivan. U medjuvremenu prestalo me je peckanje prilikom mokrenja,a pojavili su se za mene mnogo neprijatniji simptomi: konstantno peckanje, povremeni bol u testisima, osecaj unutrasnje temperature u samom penisu, kada sedim (pogotovo u farmericama) osecaj BOLA-SVRABA penisa i testisa (promenim polozaj i odredjeno vreme bude bolje,a onda se ponovo javi isti osecaj).Druga terapija: Ciprocinal tablete 3 kutije (10 dana) i Fromilid tablete 2 kutije (10 dana- ove tablete su bile od 500 mg).Nalaz posle ove terapije-pozitivan.Posle uzimanja Fromilid tableta simptomi su prestali i bilo mi je bolje, medjutim nalaz je i dalje bio pozitivan.Treca terapija: Doksiciklin (Dovicin) 10 dana, Runac tabl 10 dana i Hemommicin 4 tabl.Nalaz-pozitivan, a stanje, cini mi se nikad gore i gore navedeni simptomi nikad izrazeniji kao sad.Da li je neko imao sa hlamidijom slicne simptome ,kako je resio problem i sta JA da radim, jer bukvalno mi se cini da se dole "raspadam" i polako me hvata panika?KAKO SE IZLECITI?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 9:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 8:22 pm
Postovi: 107
Lokacija: Srbija
Ovo sto si do sada pio je sve sto medicina preporucuje.Citao sam negde da ima hlamidija koje su rezistentne na dosadasnje antibiotike.Preporucuje se dugotrajnija terapija od minimalno 6 nedelja(Urofarmakologija-Ksenija Stefanovic str.58).Na primer:Visiren(ofloksacin) 2x200-300mg 3 nedelje pa 2x100mg 3 nedelje.Kada si pio Azitromicin morao si da ga pijes obavezno pre jela jer mu se smanjuje dejstvo ako ima hrane u zelucu.
Naravno ovo nikako na svoju ruku vec u dogovoru sa urologom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 8:48 pm
Postovi: 14
Hemomicin sam pio na prazan stomak, a posle toga nisam jeo dva sata.Pored testa na hlamidiju, prvi put sam radio i test na gljivice a nalaz je bio negativan.Ne znam da li da radim testove i na ostale PPI(gonoreju i sifilis cisto sumnjam da imam-barem po onome sto sam citao po internetu i kakvi se simptomi ispoljavaju kod ovih infekcija),a sto se tice mikoplazme i ureaplazme sve vise razmisljam da uradim test i na njih.
Imam stalnu devojku koja je posle saznanja da ja imam hlamidiju uradila dva testa koja su bila NEGATIVNA!IPAK OSTAJE KONSTATACIJA DA JE HLAMIDIJA I DALJE PRISUTNA, A SIMPTOMI SU MI CINI MI SE ATIPICNI(KOLIKO SAM JA CITAO PO NETU ILI MOZDA GRESIM)!STVARNO NE ZNAM STA I KAKO DALJE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 6:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Probaj samo DOVICIN 2 x 1 dnevno - 20 dana! Ja sam na taj način izlečio klamidiju koju imam jako jako dugo !
Inače sam prethodno imao problema da je se rešim, čini mi se dva bezuspešna pokušaja i treći put doktorka mi je rekla da pijem samo DOVICIN u gore pomenutim količnama i piti što više vode ( barem 2,5 litra dnevno ) i takodje jačati imunitet korišćenjem vitamina !
I naravno nema sexa bez kondoma dok ne potvrdiš negativan rezultat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 9:24 pm
Postovi: 5
Evo drugar da ti i ja dam moju terapiju, i ja sam kao imao hlamidiju, bez ikakvih skoro simptoma al je nalaz bio pozitivan..Posle ove terapije bio je negativan:
Hemomicin 4 tablete na 1 sat pre dorucka, zatim u naredna 2 dana po jedna tableta, zatim se nastavi doksiciklin 100x1, tokom 2 nedelje i najzad marocen 2x250mg 10 dana..
eto, i to sam uradio i nakon 15-ak dana od terapije ponovo uradio bris i negativan...
a ovaj urolog u ns kod koga idem je bas strucnjak, tako da mozes pokusati sa mojom terapijom
pozz i sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Ned Apr 15, 2007 3:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 14, 2007 2:37 am
Postovi: 5
Lokacija: subotica
neka mi se oprosti nov sam ovde , pa nadam se da sam na pravom mestu. imam problem sa zeljom za sexualnim odnosom . doktor mi je rekao da imam chlamidiju, koja je 2 puta megativna teci put pozitivna , pa tako zaredjam na osam istih pregleda , pa verujte mi dosadio mi onaj prst za proveru na prostatu nije bas ugodno ali mora se . to vec traje dve godine . a sve je pocelo pre pet godina. posle odnosa sa jednom zenskom osobom u jutarnjim satima kad sam otisao da mokrim osetio sam takav jak bol kada je mokraca pocela da izlazi kao da sam zilete mokrio . taj bol je isao do korena glavica . sada kao da na tom korenu glavica imam unutra glavica neku kvrgicu , recimo kada mokrim prvi put onda se pojave dva mlaza jedan veci a drugi ide na levu stranu koji je daleko tanji . doktor mi je pre cetiri godine rekao da je to u mojim godinama normalno da nemam zelju iprepisao mi je lekove .ja sam lekove pio dva ipo meseca ,posle lekova sam trebao otici na kontrolu sto sam i ucinio ali se sestra izvikala na mene sto ja idem preko veza , i da moram da se zakazem prvo ,koje traje najmanje mesec dana , ja joj kazem da ce to biti tri ipo meseca od moje posete doktoru i sta sam onda pio lekove . tako da sam prestao da idem kod lekara . i ponovo sam krenio kod privatnog doktora evo vec dve godine ja samo pijem lekove i placam preglede. sa suprugom imam povremene odnose sa kondomom ali i posle koriscenja kondoma oseca svrab i neko peckanje . napomenut cu da i ona ide kod svog ginekologa .ja bih molio da mi neko da savet sta ciniti dalje i ako moze narodnim jezikom jer u medicinske se izraze ne razumem .zadnje sto pijem je Rifamor 2x1 na dan. unapred hvala

_________________
Samo najstariji zanat oseca
potrebu za mladim kadrovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 15, 2007 4:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Potrebno je da promenite lekara,ne znam odakle ste ali vam ovde mozda mogu dati neke preporuke.
Potrebno je da vam se konacno analize urade korektno i na osnovu toga prepise terapija.
Ne znam ni koju terapiju sada koristite,malo ste konfuzni u svom postu,pokusajte da pisete malo konkretnije o problemu.
Kada uradite nalaze (ispitivanje na hlamidiju,EHO prostate,urinokultura,obican nalaz urina.spermokultura,bris uretre) javite se ovde da vam rastumacimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tipler -chlamidija
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 14, 2007 2:37 am
Postovi: 5
Lokacija: subotica
ja vam se zahvaljujem na obavestenju , momentalno nisam u prilici da vam dostavim sve nalaze ali cu ih dostaviti do sutra ,tako da ce vam biti lakse za analizu mog problema . Unapred se zahvaljujem na vasoj brizi i trudu koji cinite za mene . Tipler












[/i][/u][/b]

_________________
Samo najstariji zanat oseca
potrebu za mladim kadrovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 14, 2007 2:37 am
Postovi: 5
Lokacija: subotica
12.09.2006

Izvestaj o ispitivanju

materijal dat na pregled:BRIS URETRE
vrsta pregleda:mikroskopski pregled
Rezultat:DIREKTAN GRAM PREPARAT
PO VIDNOM POLJU 5-6 EPITELNIH CELIJA, 6-7 PMN LEUKOCITA, 2-3 MAKROFAGA,SLUZ.
Vrsta pregleda:BAKTERIOLOSKI PREGLED
Rezultat: ENTEROCOCCUS SP.
PENICILIN S
AMPICILIN S
ERITROMYCIN R
OFLOXACIN S
TETRACYCLIN R
Vrsta pregleda:MIKOLOSKI PREGLED
Rezultat: CANDIDA SP= NEGATIV


-------------------------------NALAZ BR 2---------

Materijal dat na pregled: BRIS URETRE
Vrsta pregleda:DETEKCIJA CHL.TRACHOMATIS-DIF METODOM
Rezultat: CHLAMYDIA TRACHOMATIS - NEGATIV


-------------------------------NALAZ BR 3----------

Materijal dat na pregled: SEKRET PROSTATE
Rezultat:DIREKTAN GRAM PREPARAT
PO VIDNOM POLJU 4-6 EPITELNIH CELIJA ,RETKO GR+ KOKE , SLUZ.
Vrsta pregleda:BAKTERIOLOSKI PREGLED
Rezultat: ENTEROCOCCUS SP.
PENICILIN S
AMPICILIN S
ERITROMYCIN R
OFLOXACIN S
TETRACYCLIN R
Vrsta pregleda:MIKOLOSKI PREGLED
Rezultat: CANDIDA SP=NEGATIV
-------------------------------------------------------------------------------------
Sa ovim nalazima sam primao dole navedene lekove .

anamneza:
leci se od bracnog steriliteta( ima dete od ranije )
postoji chlamidia kod supruge u cervixu.Uzima Ab unazad godinu dana
Sada BU i EP Enterococus sp
BU na Chlamidi Neg

Status:
USGMB prostat u celini hipoehogena sa obe hipoehogene vezikule
LNoba epididima zadebljan i palaptorno bolna vise desno



------------------------------------------------------------------------------
21.09.2006
Bez promene
Ln desni epididim i dalje osetljiv
Levi uredan
USG MB prostat sa obe vezikule

DG Idem
Th Amp farco tril 3,0 gr 10
K sa lekom

---------------------------------------------------------------------------
4.10.2006

Uzimao Farco tril 10 dana
Subjektivno bez promene
USGMB prostat u celini uredna jasne granice bez vezikula
Ln na testisima je uredan
Dg Prostatovesiculitis chr
Th lokalno suvo toplo

uput za lab

IZVESTAJ O ISPITIVANJU

Materijal dat na pregled:SEKRET PROSTATE
Rezultat:DIREKTAN GRAM PREPARAT
PO VIDNOM POLJU 3-4 EPITELNE CELIJE , 3-5 PMN LEUKOCITA,
G+ KOKE, SLUZ.
Vrsta pregleda :BAKTERIOLOSKI PREGLED
Rezultat: ENTEROCOCCUS SP.
PENICILIN S
AMPICILIN S
ERITROMYCIN R
OFLOXACIN S
TETRACYCLIN R

Vrsta pregleda :mikoloski pregled
Rezultat: CANDIDA SP=NEGATIV

Rezultat: chlamidia trachomatis - negativ

Rezultat: Candida SP=NEGATIV


-------------------------------------------------------------------------
24. 11.2006
BU i EP Enterococus sp
BU Chlamidia NEG
USGMB Prostatvelicinom i homogenoscu odgovara dobu bez vezikula
Ln palpatorna osetljivost desnog epididima Levo nalaz uredan
Nalaz na penisu uredan
Dg Uretroprostatitis chr
Tb/Tbl Nofocin 400 mg 2x1 10 dana zatim 1x1 10 dana
lokalno suvo toplo
K za tri nedelje
Molimcervikalni bris na bioantibiogram supruge
-----------------------------------------------------------
25.01. 2007
Materijal dat na pregled:Bris uretre
Rezultat:CHLAMIDIA TRACHOMATIS - POZITIV

Materijal dat na pregled:SEKRET PROSTATE
Rezultat:CANDIDA SP=NEGATIV

Materijal dat na pregled: BRIS URETRE
Rezultat: CANDIDA SP = NEGATIV

-----------------------------------------------------------
15.02.2007

BU i Ep Enterococus sp
BU Chlamidia +

Dg Uretroprostatitis chr
Th Caps Rifamor 300 mg 2x1 14 dana
lokalno suvo toplo

nakon pauze od 14 dana naciniti novi BU na Chlamidiu

----------21.03.2007 rezultati

Materijal dat na pregled: Bris Uretre
Rezultat:CHLAMYDIA TRACHOMATIS-NEGATIV

Materijal dat na pregled: BRIS URETRE
Rezultat:CANDIDA SP =NEGATIV

Materijal dat na pregled:SEKRET PROSTATE
Rezultat:CANDIDA SP=NEGATIV

-------------------------
10.04.2007

Osecaj bola i suzenja u uretri ispod glansa
BU na Chlamidiu neg
Bui Ep Enterococus sp

DGUretroprostatitis chr
Obs stenosis urethrae ex

ThCaps Rifamor 300 mg 2x1 10 dana
pauza od 14 dana novi BU na Chlamidiu
K sa nalazom

------------------------------------------------------------------------------
ovo sto je ispod ovog teksta to se odnosi na ono gore navedeno
od 12.09.2006

Dijagnoza:
Epididymitis ac bill Prostatovesiculitis chr

Terapija:
Caps linex 3x1 9dana
caps Hemomycin 2x1 3 dana zatim 1x1 6 dana
Tbl orvagyl 2x1 istovreme
sex odnosi pod zastitom
Nabaviti farcoi tril 3,0gr 10 amp
Kontrola sa lekom

_________________
Samo najstariji zanat oseca
potrebu za mladim kadrovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 14, 2007 2:37 am
Postovi: 5
Lokacija: subotica
zaboravio sam da napomenem da glavic skoro i ne osecam , prilikom velike i male nuzde istovremeno ja ne mogu zadrzati veliku nuzdu vec moram sesti na vc solju ,i obaviti obe nuzde , sto nije bio slucaj pre ovih problema koje sad imam .seksualni odnos mogu obavljati normalno uz odredjene poze , ne sve .kolicina sperme je veoma mala . supruga je imala tri pobacaja do 12 -e nedelje trudnoce. vise ne smemo ni trudnocu zapoceti . hvala

_________________
Samo najstariji zanat oseca
potrebu za mladim kadrovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 3:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 14, 2007 2:37 am
Postovi: 5
Lokacija: subotica
da li je ovo dovoljno sto sam poslao ,i da li sam poslao na dobru adresu? hvala s postovanjem Tipler.

_________________
Samo najstariji zanat oseca
potrebu za mladim kadrovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 5:47 pm
Postovi: 2
decko_83 je napisao:
Evo drugar da ti i ja dam moju terapiju, i ja sam kao imao hlamidiju, bez ikakvih skoro simptoma al je nalaz bio pozitivan..Posle ove terapije bio je negativan:
Hemomicin 4 tablete na 1 sat pre dorucka, zatim u naredna 2 dana po jedna tableta, zatim se nastavi doksiciklin 100x1, tokom 2 nedelje i najzad marocen 2x250mg 10 dana..
eto, i to sam uradio i nakon 15-ak dana od terapije ponovo uradio bris i negativan...
a ovaj urolog u ns kod koga idem je bas strucnjak, tako da mozes pokusati sa mojom terapijom
pozz i sretno


Da li mozes da mi kazes kod kog doktora si se lecio u NS? Molim te ako mozes posalji mi pp ili odgovori ovde. Ja se takodje lecim vec nekih pola godine od hld i nikako da je izbacim, pozitivan test mi dodje kao dobar dan. Ja se takodje lecin kod jednog doktora u NS, zato te i pitam, da proverim da li je mozda u pitanju isti. Inace, u pocetku mi je bilo kao, ma opusteno izbacicu, sad mi vec i nije svejedno. Nema antibiotika koji nisam pijo, razne cajeve, vitamine, pijo tecnosti dosta, ali uzalud. Meni su inace poceli bolivi u testisima, i tako sam otkrio hld. I sad osecam povremeno bolove, i oni su mi u jednu ruku alarm da ni ne treba da vadim bris vec nastavim sa terapijom. Poslednje sam pijo Amracin na 6 sati 10 dana, a potom flonilid uno 2x1 10 dana, ali nije upalilo, ujedno to mi je bila do sada i najduza terapija. Takodje imam u vidu da proban da nabavim neke lekove iz inostranstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 5:47 pm
Postovi: 2
ocajzivi je napisao:
decko_83 je napisao:
Evo drugar da ti i ja dam moju terapiju, i ja sam kao imao hlamidiju, bez ikakvih skoro simptoma al je nalaz bio pozitivan..Posle ove terapije bio je negativan:
Hemomicin 4 tablete na 1 sat pre dorucka, zatim u naredna 2 dana po jedna tableta, zatim se nastavi doksiciklin 100x1, tokom 2 nedelje i najzad marocen 2x250mg 10 dana..
eto, i to sam uradio i nakon 15-ak dana od terapije ponovo uradio bris i negativan...
a ovaj urolog u ns kod koga idem je bas strucnjak, tako da mozes pokusati sa mojom terapijom
pozz i sretno


Da li mozes da mi kazes kod kog doktora si se lecio u NS? Molim te ako mozes posalji mi pp ili odgovori ovde. Ja se takodje lecim vec nekih pola godine od hld i nikako da je izbacim, pozitivan test mi dodje kao dobar dan. Ja se takodje lecin kod jednog doktora u NS, zato te i pitam, da proverim da li je mozda u pitanju isti. Inace, u pocetku mi je bilo kao, ma opusteno izbacicu, sad mi vec i nije svejedno. Nema antibiotika koji nisam pijo, razne cajeve, vitamine, pijo tecnosti dosta, ali uzalud. Meni su inace poceli bolivi u testisima, i tako sam otkrio hld. I sad osecam povremeno bolove, i oni su mi u jednu ruku alarm da ni ne treba da vadim bris vec nastavim sa terapijom. Poslednje sam pijo Amracin na 6 sati 10 dana, a potom flonilid uno 2x1 10 dana, ali nije upalilo, ujedno to mi je bila do sada i najduza terapija. Takodje imam u vidu da proban da nabavim neke lekove iz inostranstva.


Sorry na greskama!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 10:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
kontrolne briseve nakon terapije radite minimum 30 dana nakon th, cak i 40
u suprotnom rezultati mogu biti lazni


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: