Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 3:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Dragiša,

Postoji preparat pod imenom Proxeed. Njegova namena je, pre svega, povećanje broja pokretnih spermatozoida. Možeš ga kupiti u bolje snabdevenim apotekama, ali je najjeftiniji ukoliko ga poručiš telefonom direktno od uvoznika. Ukoliko si zainteresovan daću ti broj.

Velikom broju muškaraca je pomogao. Mom suprugu nije. Doduše povećao mu se procenat pokretnih sa 10 na 50%, ali mu se ukupan broj smanjio.

U svakom slučaju, ja bih prvo otišla kod urologa da ti i on da savet. Trebalo bi da uradiš analize krvi, ali to će ti dr reći.

Moj predlog svima sa ovim problemom, idite zajedno kod svih lekara, i kod ginekologa i kod urologa. Nama se dešavalo da, u zavisnosti od loših rezultata i raspoloženja, nam se uši zapuše i da uopšte ne razumemo šta nam dr pričaju. Srećom, dešavalo se naizmenično, pa je uvek bar jedno od nas čulo šta ljudi u belom pričaju.

Takođe, preporučujem čajeve dr Larise, ruskinje specijaliste irisodijagnostike (valjda sam pravilno napisala), sa Banovog Brada. Moj suprug je uvek imao pobošljanja u svakom smislu kada je pio njene čajeve.

Pozdrav.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 18, 2008 10:19 pm
Postovi: 2
Natice ja sam zainteresovana za taj broj kao i za broj Larise! i jos jedno pitanjce da li ce to pomoci mom suprugu s obzirom na to da on ima azoospermiu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 21, 2008 10:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Ovako sam napisala i na drugoj temi:

Broj telefona dr Larise Šukanove je: 3553-144
Adresa: Kneza Višeslava 12....to je ulica koja pored Šumarskog fakulteta ide uzbrdo ka Košutnjaku.

Kod nje se zakazuje, ali probaj obavezno. Nama pomaže. Treba suprug da odradi analizu krvi, kao proveru, i opet zakazujemo kontrolu kod nje.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 9:30 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima.Interesuje me da li neko mozda zna da li moze samo l-karnitin bez acetil-l-karnitina da utice na spermogram posto je nemoguce na trzistu naci acetil-l-karnitin :( .Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 9:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Tina, mom suprugu je urolog prepisao samo L-karnitin i arginin, uopšte nije spominjao acetil L-karnitin, iako sam ja čitala da treba oba da se uzimaju. Probaj da ga nađeš u namernicama. Ja tako radim.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 9:30 pm
Postovi: 3
Natice hvala ti puno,nemas pojma koliko si me obradovala!Ja mom suprugu dajem l-karnitin i onaj narodni lek sa medom koji utice na br. spermatozoida tako da mu ne dajem l-arginin.Nadam se da ce doci do promena posto mu je spermogram uzasan :( ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 9:30 pm
Postovi: 3
Natice zaboravila sam da te pitam jel tvoj suprug cetiri puta dnevno pije l-karnitin posto sam cula da moze i dva puta po dve da se pije,i htela sam da te pitam da li je proveravao spermogram od kad koristi tablete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 12:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Tina,

On tablete i sve ostalo, prirodni lek sa medom i dodacima, čajeve, vitamine itd., pije samo ujutru i uveče. Mi u osam odlazimo od kuće, a vraćamo se posle 18 časova, tako da mu je najlakše da podeli dozu na dva dela, a ne na tri. Pošto ovo nisu antibiotici, mislim da je ovakva preraspodela uzimanja lekova dozvoljena. Čak se i njegov urolog složio sa našim zaključkom.

Što se rezultata tiče, njemu se posle svake konzumacije L-karnitina i arginina, sve jedno da li su izdvojeni steroidi ili su u obliku praha Proxeed-a, spermogram pogoršavao. E sad, kada se to dešavalo sa Proxeedom, posle 6 meseci konstantnog uzimanja, nas dvoje smo se, bez konsultacija sa urologom, dogovorili da ga više ne uzima, jer je sa 30 mil. broj pao na svega nekoliko vidljivih. Od sredine januara uzima L-karnitin u tečnom stanju, dok arginin uzima u tabletama. Tada je imao 10 mil. i pokretljivost oko 50%, a pre dve nedelje rezultat je bio 9.5 mil, a pokretljivost je pala na 10%. Ipak, mi ovu promenu prepisujemo i prehladi koju je vukao oko dve nedelje.

Takođe, svaki organizam drugačije reaguje. Treba i to imati u vidu.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 17, 2008 12:05 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima. Javljam se prvi put sa nadom da ce mi neko pomoci da razresim neke nedoumice nastale citanjem postova sa foruma, o argininu. Pise da se 4g arginina dnevno moze uneti i nepecenim suncokretom - 60g. Po podacima sa sajta
http://www.nutritiondata.com/ za suncokret 100g
suncokreta ima Arginine 2403 mg, sto znaci da bi dnevno trebalo pojesti oko 160g. Jel' to neko probao? I piskavice treba pojesti oko 160 g zato sto 100 g piskavice sadrzi Arginine 2465 mg.
http://www.nutritiondata.com/facts-C00001-01c2033.html
Nemojte pogresno da me shvatite, nemam nameru da kritikujem vec mi stvarno treba pomoc, zato sto imam katastrofalno los spermogram sa dijagnozom oligoasthenoteratozoospermia gr. III. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: i dalje loše....
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 1:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Samo sam htela da podelim sa vama vesti: rezultati koje smo danas dobili su katastrofalni. Od svega 1 milion spermatozoida, čak 95% je nepokretno. Laborant u Višegradskoj je rekla da ne očajavamo, jer sa takvim rezultatima se i radi veštačka, samo je u pitanju kojom će metodom da obrade uzorak.

Mi smo već najavili da sada idemo na odmor, a oko 20. septembra krećemo sa pripremama za oplodnju. Već sam odlučila da pokušam da ih nagovorim da pronađu bar tri dobre spermije i oplode moje tri jajne ćelije, pa da mi vrate sve tri iiiiiii posle toga jednim udarcem tri bebe.... :D :D :D

Tako ja razmišljam.... Videćemo šta će biti.

Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
Natice jako mi je zao sto vam se sve to desava.
Pokusaj da se opustis i lepo provedes na odmoru,misli pozitivno koliko god je to moguce u ovakvoj situaciji.
Nisam ti nesto bas pomogla ali se nadam da ti bar malo znace moje reci podrske.
Ljubim te i puno vam srece zelim :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: komentar spermograma
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 7:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Molim Zabrinutu 75 i Vragolastu amfibiju za komentar mog novog spermograma:

Volumen 3,8 ml
Likvefakcija 10 min
Viskoznost 0
Miris uobicajen
PH 8,2
Broj 27,5 miliona/ml
Debris 1
Fruktoza pozitivna
Leukociti 9/HPF
Aglutinacija 0
Pokretnih 55 %
Progresivno pokretnih 20 %
Slabo pokretnih 25 %
Pokretnih bez progresije 10 %
Nepokretnih 45 %
Normalni oblici 72 %
Abnormalnosti glave 14 %
Abnormalnosti vrata 8 %
Abnormalnosti repa 6 %
UKUPAN BROJ SPERMATOZOIDA 104,5 MILIONA PO EJAKULATU
UKUPAN BROJ PROGRESIVNO POKRETNIH 20,1 MILIONA PO EJAKULATU

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: komentar spermograma
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 8:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Samo da dodam da sto se tice spermokulture nisu izolovane nikakve bakterije ni gljivice.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 16, 2008 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 1:29 pm
Postovi: 4
Postovani,

suprug i ja pokusavamo da napravimo bebu vec 5 meseci. Kako nema rezultata resili smo da uradimo osnovne analize, i sve je bilo uredu osim rezultat spermograma kojim smo zateceni!

Moji nalazi: papa II, chlamydia, mycroplasma, ureaplasma, gljivice - negativno, izolovana e.coli na brisu cerviksa za koju uzimam terapiju.
Suprug: mycroplasma, ureaplasma, bris uretera, urinokultura, spermokultura - uredno

Spermogram:
1976 godiste, 5 dana apstinencija
zapremina …………... 4.5ml
ph vrednost……….... 8.5
likvefakcija………….....unutar 30'
br sperm u ml............... 65 x 10 na 6
br sperm ukupno…….292.5 x 10 na 6
prog brzo pokretni ... ..2%
prog sporo pokretni....27%
neprog pokretni .........12%
nepokretni ...................59%
leukociti ......................3 x 10 na 6/ml

epitelne celije ..............4.75 x 10 na 6/ml
aglutinati …………….... prisutni
normalne forme ..........0.54
patoloske forme .........0.46

friuktoza ……………. u granicama

Rezultat nas je jako iznenadio jer je suprug godinama bio sportista, zdravo se hrani, ne pije ali pusi. Zakazali smo pregled kod urologa, ali tek za 5 dana. Za ova dva dana kako smo dobili rezultate svasta sam nasla na netu i puno naucila, cak sam odmah napravila prirodni lek koji ste ovde naveli, ali ne mogu da nadjem odgovor na nasu situciju. Kako je moguce da du sve kulture uredne, ima veliki broj spermatozoida ali malo brzo pokretnih? Sta je moguc uzrok?
Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 9:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Similic,

Ono što je kod vas problem jeste pokretljivost samih spermija. Ukupan broj je takav, da bismo moj suprug i ja skakali od sreće. Ono na šta treba obratiti pažnju jeste veliki broj leukocita...Oni ukazuju da je neka upala iliti proces u toku. Najbolje je da sačekate i mišljenje urologa, ali po meni bi trebalo da vam prepiše Proxeed, pošto on povećava pokretljivost samih spermija. Verovatno će dobiti i terapiju i mislim da ćete brzo prevazići problem. Samo da znaš da smo mi ostali trudni kada je moj suprug imao manji ukupan broj spermatozoida, nego što tvoj ima samo pokretne.

Pozdrav i sa srećom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: