Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Varikocela
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 7:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=20347

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 7:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ovde mozete procitati lep tekst o varikoceli.
Dalje komentarisanje,molim,nastavite ovde.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 12:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
MM je operisao varikokelu prije par godina, ali mu to nije rijesilo problem loseg spermiograma. Operacija zaista nije teska.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 7:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Da je bilo do toga onda bi problem bio rešen, ovako gledano ko bi ga znao dok se ne uradi operacija pa se tek onda vidi !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:05 am
Postovi: 2
Puno bi mi znacilo ako neko ima informaciju koliko kosta operacija varikokele u privatnim klinikama a koliko u drzavnim. Takodje nisam naisao na komentare o postoperativnom oporavku, sto bi mi takodje veoma dobro doslo.
Naime tek za cetiri dana imam zakazano kod urologa ali prepostavljam da se radi o tome. Iako sam ''istrazivajuci'' nasao da se u 90 % slucajeva nalazi na levom testisu ja imam zadebljanu venu na desnom testisu, nemam bolove ali imam osecaj ''tezine'', narocito u erekciji. Molim vas da mi kazete nesto vise o CENI zahvata i POSTOPERATIVNOM periodu.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 3:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:24 pm
Postovi: 70
Moj brat je prosle godine u bolnici operisao varikokelu,nista nije platio operaciju,a mogu reci da nije prosao kao sto sam citala na netu.Anestezija je bila u kicmu,rez kao kod slepog creva,oporavak trajao oko 7 dana.Neke velike rezultate nije dobio,sad mu se pojavila kila na tom mestu,pa nista posebno bolje mu nije.Ne bih da te plasim,javi se sta si uradio,inace zaboravih njemu je sa leve strane!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Varikocela
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 9:50 pm
Postovi: 2
E ovako...
pre mozda vise od dva meseca osetio sam blage bolove u predelu desnog testisa. I naravno, kao vecina, malo sam se :oops: i pomislio da nije nista strasno i da ce proci. Bol je bio neodredjen, ima ga, pa ga nema, pa dva dana ubije, ili u nekom odredjenom trenutku, a obicno bol u toku ili posle erekcije.
Pre dvadesetak dana odlucio sam da posetim doktora. Na njegovu pretpostavku, neka upala - nije strasno, prepisao mi Palitrex. Sutradan otisao i kod urologa koji je potvrdio dijagnozu doktora i napisao mi da uz Palitrex pijem i Chymoral Forte (kaze - terapija 7 dana). Ispio sam 2 kutije palitrexa i celu Chymorala i nisam osetio nikakva poboljsanja. Cak i u toku terapije bolovi su mi bili veci nego pre...
Pokupim potrebnu dokumentaciju i odem dalje... Doca koji je bio tamo me ispipao na zivo i mrtvo (verujte mi, suze mi krenule na oci), nista nije rek'o samo ispisao gde sve da idem i sta da dam (a uzeli mi sve sto su mogli). Bio u laboratoriju, davao krv i mokracu, isao na ultra zvuk i na urinokulturu. E sad, nisu gotovi jos svi rezultati, a trebao bi u ponedeljak da ih pokupim i odem ponovo kod doce.
Cuo sam samo onu na UZ koja kaze da ona tu ne vidi nikakvu upalu, da je sve normalno kako treba i tako to. Samo mogu reci da me postenski izpsovala na latinskom, ali nisam znao da joj odgovorim :D
E sad, da se ja napravim malo pametan pa uzmem ono sto je iskucala i vidim rec Varikocela pa rekoh da se malo informisem sta je to... kad ja ovde a ono :o Bez obzira sto vi kazete da nije nesto opasno, ali meni nije bas za igranje, nego boliiiiii... :cry:
A da, mislim da je napisala nesto kao "moguci znaci varicocele" ili tome slicno...
Ae sad neko pametan da mi kaze sta mi valja ciniti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Varikocela
PostPoslato: Sre Jun 25, 2008 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 9:50 pm
Postovi: 2
A zasto vec vise dana meni niko nista ne odgovara :(
Bio sam kod doktora i rekao mi je da je sve u redu, da nije nista strasno, najverovatnije neka infekcija. Napisao mi nesto da pijem sto ne znam da procitam :p, a sutra idem kod doktora da vidi sta je to i da mi prepise.
Za urinokulturu pise da je sterilna, a spermokultura Proteus mirabilis
S: Ciprocinal, Norfloxacin, Pipemidinska kis., Baktrim, Amikacin
I: Ceftazidim :o

Hoce li mi neko reci zasto su me ovoliko izpsovali? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 11:23 pm
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Mesmerize je napisao:
Puno bi mi znacilo ako neko ima informaciju koliko kosta operacija varikokele u privatnim klinikama a koliko u drzavnim. Takodje nisam naisao na komentare o postoperativnom oporavku, sto bi mi takodje veoma dobro doslo.
Naime tek za cetiri dana imam zakazano kod urologa ali prepostavljam da se radi o tome. Iako sam ''istrazivajuci'' nasao da se u 90 % slucajeva nalazi na levom testisu ja imam zadebljanu venu na desnom testisu, nemam bolove ali imam osecaj ''tezine'', narocito u erekciji. Molim vas da mi kazete nesto vise o CENI zahvata i POSTOPERATIVNOM periodu.
Hvala unapred.


ne znam koliko ti znaci ali u Novom Sadu cena operacije u privatnim klinikama je 700 eura, za drzavne neznam koliko kosta tek treba da vidim obzirom da moj suprug treba da operise varikokelu, ... ( doduše ukoliko je hitan slučaj zahvat ne bi trebalo da plaćaš u državnoj klinici)

operacija nije teska traje oko 40 minuta ide totalna a u nekim slucajevima i lokalna anestezija, u privatnoj klinici nakon dva sata na svojim nogama ides kuci sto znaci da sam zahvat nije težak, u državnoj bolnici boravis svega dan ili dva....

inace rez se pravi u blizini prepona , podveže se problematična žlezda i to je to ( laičkim rečima rečeno ), nakon operacije oko nedelju dana do dve čuvaš se teškog rada , znači miruješ itd, posle toga slede kontrole i to bi otprilike bilo to..

nadam se da je to dovoljno za odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 3:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 01, 2005 12:33 pm
Postovi: 78
Lokacija: Nis
Moj suprug je operisao varikokelu u privatnoj klinici u Nisu -SAVA SURGERY .Cena te 2005. je bila 600 e.Operisao ga je dr.Jablan Stankovic(najbolji u Nisu).Lezao je 1 dan.Oporavak nije tako brz i lak kako kazu za 2-3 dana nego racunaj na 7-8 dana.Inace mi smo radili zbog granicnog spermograma a on se nije nesto popravio.Svako ko ima varikokelu i nema neke posebne tegobe najbolje je da je i ne operise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 16, 2008 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 12:20 am
Postovi: 6
Evo da vam dam sveze informacije iz prve ruke :) Ja sam operisao varikokelu pre 6 dana. Bio sam u bolnici 2 dana, s tim da su me drugi dan operisali ujutru i da sam uvece isao kuci. Nije nista strasno, rez mi je iznad leve prepone. Evo sesti dan je a mene vise ni ne boli skoro, malo osetim dok ustajem i dok se smejem ali nista strasno. Bitno je da se posle operacije miruje nedelju dana i zaleci se to. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: varikokela
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 4:28 pm
Postovi: 1
Veliki pozdrav clanovima i posetiocima ovog foruma,vec duze ga vreme posecujem kao gost a sad sam se i registrovao.Naime naterala me muka pitanje je veoma kratko i jednostavno a odgovor takodje ali za onoga ko ga zna.No da ne duzim pre 15 dana sam operisao varikokelu sa leve strane, operacija je protekla ok,no desava se da dobijam s vremena na vreme nesnosljive bolove levog testisa,naime bol je uvek prisutna nekad vise nekad manje,ali na dodir je izuzetno izrazena.Moje pitanje je da li je to normalno i u redu s obzirom da sam iz razgovora sa ljudima koji su imali istu operaciju saznao da nisu imali nikakve bolove testisa.Moj urolog nakon svake kontrole kod njega u ambulanti konstatuje da je to sasvim normalno i da je to sve ok.Molim sve koji imaju iskustva i koji se razumeju u ovu problematiku da prokomentarisu a narocito molim moderatora Vragolastu Amfibiju da da doprinos kao i do sada, unapred hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 2:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Pa eto i ja bih ti kao i tvoji urolozi rekla d aje to normalno,to inace doktori kazu kad se nesto desi a oni ne znaju zasto a nije nista posebno strasno :)
Tako da je moguce da su ti prilikom operacije koncem prikljestili neki zivac i sad je potrebno da prodje vreme kako bi bolovi prestali.Ovo je naravno samo pretpostavka.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 01, 2009 3:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: XXX
Vragolasta Amfibija je napisao:
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=20347

Poz svima.Pocetkom maja sam osjetio bolove u levom testisu.Smatrao sam da je to nesto prolazno mozda neka upala ili tako nesto i mislio da ce proci....al svaki dan je bilo sve gore i gore.Nisam mogao ni da sjedim i da vozim auto sve ono sto sam morao da pomjeram levu nogu mi je jako smetalo.Imao sam bolove 10 dana i lezao sam kuci jer nisam mogao da se krecem.Naravno,otisao sam kod doktora i on mi je rako da je to samo mala upala levog testisa i dao mi da pijem Ciprocinal tabl 500, Chymoral F grag i diklofen drag 50mg.11 tableta dnevno sam pio,nakon toga malo mi je bilo bolje i bolovi su se smirili.Ali nakon par dana posle toga opet su mi se poceli da vracaju bolovi narocito posle (sex odnosa).I prije 7 dana sam opet posetio doktora i on mi je konstatovao da imam VARIKOKELU prvog stepena i reko da nije strasno da vecina muskaraca ima to.Sad bi samo naglasio da ja nemam vise bolova(ni u levoj preponi niti u testisu)ali i dalje stoji to zadebljanje venskog spleta kao neka mala grudvica :evil:Nemam problema ni sa mokrenjem ni pri svrsavanju. .Ako moze da mi neko kaze nesto uvezi ovoga sto mi je doktor rekao da imam varikokelu prvog stepena.Sta je to jel stvarno to nije strasno i jel moze doci do nekih vecih komplikacija???Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: varicocela
PostPoslato: Pon Jun 22, 2009 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 01, 2009 3:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: XXX
Hej,pa zar niko nema nista da mi kaze u vezi ovog mog "problemcica" :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: