Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 8:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 01, 2010 2:15 pm
Postovi: 51
Pa mogu vam reci da je poveca,za ovih 15 god. primetno je,da je nastala i promena u velicini. Hvala na informaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 30, 2009 5:17 pm
Postovi: 43
Pozdrav svima. Da li varikocela moze da ima jos neke sekundarne simptome kao sto su umor, malaksalost...jer ako vena greje testise oni proizvode manje testosterona, a samim tim simtom nedostatka testosterona je umor, iscrpljenost, manje energije itd...To me interesuje jer ja pored varikocele osecam dosta umor i ujutru kad se probudim otecene su mi oci i nemam snage preko dana...??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 5:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ne, to nije povezano sa varokocelom...ili je vezano za Vas tempo zivota ili je povezano sa nekim drugim zdravstvenim problemom...ukoliko iskljucujete spoljasnje faktore (naporan posao, previse obaveza, nedovoljno vremena za odmor) onda bi trebalo da odete kod lekara da se ispitate...proverite najpre laboratorijske analize krvi, a lekar ce odluciti da li je potrebno da radite i neke dodatne preglede...
a sto se tice varikocele, kontrolisite i nju povremeno, kao odvojen problem...ona moze da ugrozi plodnost, da dovede do atrofije testisa, da se uveca toliko da Vam i fizicki smeta, i u tim slucajevima ju je potrebno leciti, ukoliko je to sve uredu, onda se ne dira...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 30, 2009 5:17 pm
Postovi: 43
ok...to pitam jer sam nasao dosta clanaka o tome kako varikocela dosta smanjuje nivo testosterona... na prime - http://jcem.endojournals.org/cgi/conten ... t/40/5/824


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 4:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
poenta je ovde bila u vezi sa seksualnom disfunkcijom (impotencijom) kod ljudi sa varikocelom, pa su uporedjivali nivo testosterona u razlicitim grupama...
ako imate problem sa tim, onda ispitajte nivo hormona (verovatno biste uz umor osetili i druge simptome vezane za nizak testosteron zbog kojih biste najpre pomislili da se radi bas o tome)..sto se tice plodnosti, to se proverava spermogramom...
a sto se tice umora uzrok ipak prvo potrazite na drugoj strani, najbolje sami znate kakav je Vas tempo zivota, odmora, a drugim anlizama cete ustanoviti i da li postoji eventualno neki drugi zdravstveni problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 30, 2009 5:17 pm
Postovi: 43
ok...hvala, a sta bih onda od drugih analiza trebao da uradim, krvna slika mi je skroz u redu, skoro sam radio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 11:45 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
obicno se uz krvnu sliku rade i biohemijske analize (secer, masnoce, urea, kreatinin, elektroliti...)...na osnovu razgovora sa lekarom i opsteg pregleda uputice vas, ukoliko ima potrebe, na jos neke pretrage...ali vec odosmo u off topic, sto nema veze sa samom varikocelom...varikocelu naravno kontrolisite i dalje, kao problem za sebe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Mar 08, 2010 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 08, 2010 6:32 pm
Postovi: 2
Trenutno imam 21 godinu.Jednu večer(tada sam imao 13 godina)osetio sam bol u levom testisu koji mi je od tog dana malo spušteniji u odnosu na desni.Isto tako ima sve simptome varikocele.Znači nešto je topliji nego desni te levi gornji deo mošnje pod opipom daje utisak kao da su nekakvi "crvi" ispod.

Ono što me zabrinjava je da na donjoj strani tog testisa postoji područje gde je koža potpuno glatka i bez ijedne dlake.Također na tom području se isto oseti kao nekakva struktura ispod te se javi klasična bol testisa kad pritisnem.Znači osetljivije je. Što je to???
Jeli to uopće varikocela?


Nisam imao nikakvih problema sa ejakulacijom te sasvim normalno živim.Najviše me zabrinjava ovo boldano jer to još nigde nisam čuo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Mar 11, 2010 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
da li jeste ili nije varikocela ne moze da se kaze dok se ne opipa promena...sto se tice izostanka dlaka, da li je to samo sa jedne strane ili obostrano? to ne bi trebalo da bude nista posebno...a sto se tice strukture ispod, najbolje je da odes do urologa, da vidi da li je to varikocela ili nesto drugo, i da li je potrebno preduzeti neko lecenje...
to sto kazes da je levi testis spusteniji, u principu normalno jedan testis najcesce i jeste malo nizi u odnosu na drugi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Mar 15, 2010 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 08, 2010 6:32 pm
Postovi: 2
Dr011 je napisao:
da li je to samo sa jedne strane ili obostrano?

Samo sa jedne strane,one strane koja je spuštenija.Znači,na tom području je sama koža sasvim drugačija.Potpuno je glatka,nije naborana kao drugdje.Jeste kad čuli za nešto slično?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Mar 15, 2010 5:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
mozda je zbog napete koze iznad prosirenih vena, pa izgleda drugacije...u tom slucaju treba resavati taj problem ispod, a pogotovo sto ne znas da li je varikocela ili nesto drugo, tako da je savet da obavezno odes na pregled, da bi ukoliko je nesto sto treba leciti, to lecenje zapocelo na vreme, dok promena jos vise ne uznapreduje...a i zasto bi brinuo ovako ne znajuci sta je, kad je pregled vrlo jednostavan, bezbolan...
da bi se znalo sta je ipak mora da se vidi kako to izgleda, ovako na slepo ne vredi nista da se komentarise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 10:01 pm
Postovi: 3
Pre sedam dana sam uradio operaciju varikocele koja mi je dijagnostikovana na levom testisu kada sam se javio urologu zbog povremenog tupog bola u mosnjama. Nisam radio nikakavo snimanje ultra zvukom, vec je pregled isvrsen napipavanjem, i sem toga nisam izvrsio nikakve druge analize (sem standardnih za anesteziologa). Operacija je po recima doktora trajala sat vremena, jer nije mogao da pronadje venu, ali je ipak jednu podvezao.

Posle operacije javili su se sledeci problemi:

1) Leva polovina butine na levoj nozi kao i jedan mali deo na stomaku ispod rane (rana je duzine dobrih 6cm) su potpuno neosetljivi na dodir i toplotu, a oko tog umrtvljenog dela boli i pece. Inace operacija je radjena u opstoj anesteziji. Ova "oduzetost" je potpuno ista i posle sedam dana, i vrlo je neprijatna, pa me zanima da li neko zna sta je u pitanju i da li je izlecivo?

2) Istina da ne uspevam da napipam vise nikakve vene, ali se u mosnjama javlja bol neuporedivo jaca nego ranije, a levi testis je malo osetljiviji na dodir, i kao da je promenio polozaj u odnosu na predjasnji (bio je spusteniji i uspravniji).

Izgleda da ni ovakva operacija nije bas uvek tako jednostavna kako se obicno prica. Moram napomenuti jos i da imam 25 godina i da sam pre operacije bio prilicno neobavesten inace ne bih na nju pristao sve dok ne bih vristao od bolova.

Ako neko moze da mi pomogne savetom, bio bih mu zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Apr 28, 2010 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 03, 2009 9:31 am
Postovi: 5
Imam 26 godina i vec sam pisao na ovu temu. Ja sam prosle godine u 8 mjesecu operirao varikocelu, takodjer na lijevom testisu. Meni su radili prije operacije i nakon operacije kontrolu ultrazvukom, gdje su tocno vidjeli o cemu se radi. Nakon operacije ja sam osjecao bolove samo oko oziljka, sto je normalno. Testis je takodjer bio dosta osjetljiv na dodir. Operacija je trajala samo pol sata i dobio sam anesteziju u ledja, a dali su mi tabletu za spavanje cisto da ne slusam o cemu se radi...inace se to moze obaviti i dok si budan jer ti se ''otupi'' samo donji dio tijela ispod pupka.
Mene je nakon operacije uhvatila panika da mi nisu slucajno podvezali krivu venu, no to su bile samo moje neke fiks ideje...
Htio sam te pitat jesi li napravio spermiogram prije operacije? Naime, ako je spermiogram u redu i ako te ne boli precesto, tj. ukoliko nije stvarno potrebno, odnosno ako nije uznapredovao stadij (ili tako nekako) onda se operacija ni ne radi, odnosno zasto ic tako invazivno ako nije potrebno, 1,2,36 ili 10 cm nema veze kakva je duljina reza...rez je rez i uvijek se moze zakomplicirat.
Nego, nije da bi te htio uplasit ili nesto slicno, no ja ti savjetujem da odes ako nemas povjerenje u svog urologa, privatno i trazi da ti naprave ultrazvuk jer mi je smijesno (doduse ja nisam doktor pa ni ne znam) da su te operirali samo na osnovu pipanja testisa. Ja ne bi pristao na operaciju da mi urolog nije savjetovao da odem...jer mi je spermiogram bio los, pa ako bi htio imat djece u buducnosti prirodnim putem da se ne zezam, a i bolilo me toliko da jednom nisam mogo hodat od bola. Inace spermiogram mi se nije popravio, dapace pogorsao se. No dobro, nije mi zao.
Takodjer, ako ti kaze da je to sve normalno, nemoj slusat nego stvarno odi na pregled ultrazvukom jer ne moze on skuzit preko telefona sta tebi smeta. Oduzetost osjetila u nozi i oko reza mi se ne cini kao normalna stvar poslije ovakve operacije...dapace.
Evo, zao mi je sto nemam neki konkretniji savjet ali cini mi se da jedan ultrazvuk moze samo pomoc.
Sretno i nadam se da u medjuvremenu vise ne boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Apr 28, 2010 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 10:01 pm
Postovi: 3
Kao prvo, hvala na odgovoru. Uradicu ultra zvuk u privatnoj klinici, a sto se tice noge, stanje se pogorsalo - pomenuta bol je jos nepodnosljivija. Spermogram naravno nisam radio, vec sam verovao urologu i pristao na operaciju oslonivsi se na misljenje samo jednog coveka - velika greska, ali sta je tu je. Uradicu i spermogram za neki mesec.

Danas sam skinuo konce i od urologa dobio informaciju da je problem sa nogom nastao, jer je usled dugog trazenja vene i trljanja po trbusnoj maramici verovatno ostetio nerve. Besan sam zbog tog jako, jer kada bih mogao da biram izmedju varikocele i noge izabrao bih nogu. Zanima me da li se ovi nervi mogu oporaviti? (da li da se nadam ili da se mirim).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Apr 29, 2010 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 03, 2009 9:31 am
Postovi: 5
Pa ako on tako kaze, ajmo se nadat da je stvarno tako...
Ma trebalo bi se popravit...makar smirit...iako sad ce opet zgledat kao da te plasim, no sjecam se iz psihologije kad smo u srednjoj ucili, da se zivcane stanice ne obnavljaju...al brijem da to nema veze sa tvojom nogom i tim zivcima...
Ma gle, bitno je da se smiris jer za sve postoji zasto i zato, a sad ako ces se zivcirat jos ce ti bit gore. Znam da te smeta i da ti je neugodan osjecaj, al vjerujem da ce i to proc, samo mozda traje malo duze oporavak. Savjetujem ti da se ne naprezes i sto vise odmaras (lezis u krevetu), a nemoj slucajno nesto dizat, do 5 kg maksimalno! Jer samo ces te misice jos vise naprezat, a nema smisla da se dodatno opterecuju.
Sto se tice vjerovanja samo jednom doktoru, nisam ni ja drugaciji, a tebi solim pamet...ja sam otiso kod privatnika, covjek mi je reko sta je, zakazao mi operaciju i ja otiso. Moji doma su odlijepili kad su culi da sam ja i termin dogovorio...tako da nemoj se bedirat jer svi radimo neke odluke...izgleda da sam ja imao ''srece'' iako mi se spermiogram nije popravio. Sad bar znam da sam napravio sve sto sam mogao.
Za spermiogram se nemoj isto bedirat, nakon 3 mjeseca od operacije ces ic napravit (toliko traje proces spermatogeneze...ako sam dobro zapamtio) i drzim fige da bude dobar nalaz.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: