Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 01, 2009 3:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: XXX
Za Vikisu..
Operacija varikokele u privatnim klinikama kosta(zavisi od grada u kome zelis da to uradis)al odprilike cjena se krece od 600-700eura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Okt 09, 2009 2:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 08, 2009 2:25 am
Postovi: 2
Vragolasta Amfibija je napisao:
Pa dobro,bar smo saznali da stalno nosis farmerice i da ti ucestalo skace,fala bogu pa taj problem nemas :D
E sad,posto si doktor i sam znas da se bez pregleda ne moze nista reci.varikocela se opipava iskljucivo u stojecem stavu,nalazi se iznad testisa u vidu klupka glista(to su vene ispunjene krvlju).Ono sto tu jos mozes da napipas a sto moze da lici na okruglu mekanu kesicu koja je zalepljena za testis,to je glava epididimisa i nema veze sa varikocelom.Obicno muskarci napipaju tu kuglicu pa se istripuju da je to nesto strasno,ali to se tu normalno nalazi.
Sto se tice tih ,kako ti kazes senzacija,opet ne znam sta da ti kazem,jel su ti te farmerke odavno ili nove? a i ako ti se javlja samo u farmerkama,nema sanse da je nesto ozbiljno...jedino resenje je da te pantalone ne nosis ili da ih skidas kad on skoci,,,sam izaberi :)



Hehe, ipak cu da se odlucim za ovo drugo :wink:

Ma bas volim da nosim farmerke. Imam 10ak pari i sa svakim se desava, bez obzira da l' su nove ili stare. Da, znam da se opipava u stojecem stavu. Bas tako sam i opipao, recimo, sinoc kad sam imao tegobe. A takodje kad podignem penis i zategnem kozu skrotuma, vidi se blago ispupcenje onog promera koji sam napisao u prethodnom postu. A danas, kad nemam tegobe, to ispupcenje se skoro i ne vidi. Znaci, kad osecam tu tezinu u predelu desnog testisa, to se jasno vidi, a kad nemam tegobe, to je gotovo neprimetno.

P.S. Hvala na odgovoru Amfibijo Vragolasta :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Okt 09, 2009 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 11:22 am
Postovi: 3
Vragolasta Amfibija je napisao:
Ja ne znam,ali ti je moj savet da je uradis u drzavnoj jer za tako prostu operaciju koja traje 10 treba da das silne pare kod privatnika.Inace,te operacije rade sa istim procentom uspesnosti i dobri i losi operatori jer se bukvalno podveze samo jedan krvni sud,tako da ti je sve jedno ko te operise.Uradice to dobro.
Svakako da je u drzavnoj ustanovi mnoooooooogo jevtinije.


e i mi bi u drzavnu kada bi imali zdravstveno osiguranje... ali posto moj gazda ne placa doprinose nemamo ga na zalost... a da li mozda znas koliko kosta u drzavnoj ustanovi ako nemas zdravstveno ??'


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 10:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
ne znam,nego to moras da pitas tamo gde hoces da se operises

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 10:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
phoboskv je napisao:
Vragolasta Amfibija je napisao:
Pa dobro,bar smo saznali da stalno nosis farmerice i da ti ucestalo skace,fala bogu pa taj problem nemas :D
E sad,posto si doktor i sam znas da se bez pregleda ne moze nista reci.varikocela se opipava iskljucivo u stojecem stavu,nalazi se iznad testisa u vidu klupka glista(to su vene ispunjene krvlju).Ono sto tu jos mozes da napipas a sto moze da lici na okruglu mekanu kesicu koja je zalepljena za testis,to je glava epididimisa i nema veze sa varikocelom.Obicno muskarci napipaju tu kuglicu pa se istripuju da je to nesto strasno,ali to se tu normalno nalazi.
Sto se tice tih ,kako ti kazes senzacija,opet ne znam sta da ti kazem,jel su ti te farmerke odavno ili nove? a i ako ti se javlja samo u farmerkama,nema sanse da je nesto ozbiljno...jedino resenje je da te pantalone ne nosis ili da ih skidas kad on skoci,,,sam izaberi :)



Hehe, ipak cu da se odlucim za ovo drugo :wink:

Ma bas volim da nosim farmerke. Imam 10ak pari i sa svakim se desava, bez obzira da l' su nove ili stare. Da, znam da se opipava u stojecem stavu. Bas tako sam i opipao, recimo, sinoc kad sam imao tegobe. A takodje kad podignem penis i zategnem kozu skrotuma, vidi se blago ispupcenje onog promera koji sam napisao u prethodnom postu. A danas, kad nemam tegobe, to ispupcenje se skoro i ne vidi. Znaci, kad osecam tu tezinu u predelu desnog testisa, to se jasno vidi, a kad nemam tegobe, to je gotovo neprimetno.

P.S. Hvala na odgovoru Amfibijo Vragolasta :wink:

ne preostaje ti nista drugo nego da odes na pregled.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 11:22 am
Postovi: 3
Alkatraz1998 je napisao:
Za Vikisu..
Operacija varikokele u privatnim klinikama kosta(zavisi od grada u kome zelis da to uradis)al odprilike cjena se krece od 600-700eura.


hvala puno... pricali smo sa docom i rekao je oko 400 evra ali klasicna..
u svakom slučaju hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:03 pm
Postovi: 32
Operisan sam pre 7 nedelja i sad za vikend sam poceo da se bavim sportom, doktor mi je rekao bar mesec i po da ne smem nista, pa sad da vas pitam da li je mozda trebalo da se jos malo strpim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 8:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Vezbaj slobodno,rez je premali i do sada vec zarastao.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 3:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 30, 2009 3:42 am
Postovi: 4
Zdravo svima .

Imam varikocelu prvog stepena na levom testisu , zakazana mi je operacija za ovaj petak (za 5 dana) , u državnoj bolnici . Zanima me kakva se operacija vrši u državnim bolnicama , da li se koristi mikroskop , jer sam ja pomalo uplašen , čitao sam da postoji mali rizik (oko 1%) od oštećenja arterije .. a ja bih želeo da ga izbegnem ako je moguće ...

Inače imam 19. godina , primetio sam varikocelu pre dve nedelje , kada sam imao upalu mokraćnih kanala , to me je prošlo , ali je ono što sam ja mislio da je nekakav otok ostalo , čim sam se informisao na internetu znao sam šta je , ali sam otišao kod urologa i uradio ultrazvuk .. primećena mi je varikocela na levom testisu , uradio sam spermogram koji je loš , ali mi nadu daje to što ima spermatozoida .. zakazali su mi operaciju kako rekoh za petak , a evo u medjuvremenu sam primetio da mi se možda pojavila i na desnom testisu , i da je zbog toga loš spermogram jer je na oba testisa ... nisam ni siguran kada se pojavila na ovom drugom , u svakom slučaju nije je bilo pre urološkog pregleda ...

Veoma sam nervozan , uplašen i molim boga da bude sve u redu što se tiče operacije , meni je , a verujem i svima sa istim problemom , veoma stalo da imam decu , i nadam se da će biti sve u redu ... eto to su moje nedoumice , molim za odgovor, unapred hvala .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Dec 13, 2009 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 30, 2009 3:42 am
Postovi: 4
Evo opet ja , molim za pomoć .

Operisao sam ovu varikocelu , sve je dobro prošlo , ali mi nije jasno da li je normalno da posle operacije na tom testisu osetim blag bol na dodir na dnu , odnosno na donjem kraju . Isto tako osetim i u desnom , a i u desnom testisu nekada osetim da mi je toplo , ne peče me niti boli , samo mi je toplo ...

Da li to ima veze sa operacijom varikocele , evo tek je nedelju dana od nje , da li je to možda zbog oporavka ? Ja sam jako uplašen , doktor me je i posle pregledao i rekao da su testisi u redu i da sam zdrav , ali sam ja stalno u nekom grču i veoma , ali veoma sam uplašen . I može li to biti od preteranog stresa ?

Drugih problema nemam , a i rekao sam već kako sam radio ultrazvuk pre operacije i da su mi rekli kako je sve normalno ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Dec 13, 2009 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 30, 2009 3:42 am
Postovi: 4
Samo da dodam , izvinite na redjanju više poruka , ja sam iz Zrenjanina i pregledao me je i operaciju uradio doktor Bijelica ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Jan 05, 2010 5:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
Chashavko molim te da li malo detaljnije mozes da mi kazes detalje oko priprema za operaciju,oko anestezije,boravka u bolnici i oporavka jer mog supruga to isto ceka u skorije vreme ali kod doktora Medića!!unapred hvala

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 30, 2009 3:42 am
Postovi: 4
Pa priprema nije uopšte komplikovana . Nekoliko dana pre operacije mora da se obavi anesteziološki pregled , odnosno treba da se da krv i urin na analizu a i pusti krv na uhu (na onoj resici) da se vidi vreme tečenja ili šta već , to mi je potpuno nejasno .
Dobiće da popije gorku so , dan pred operaciju , posle doručka i pošto je popije ne sme više ništa da jede ali treba da konzumira dosta vode do ponoći , posle toga ništa . I treba da se obrije , sve dlake oko genitalija i desnu butinu , zbog neke elektrode ili čega već . Ali samo bez panike , to bi i doktor trebalo da vam objasni ili sestra .

Operacija nije teška , meni je operacija bila ujutru u pola osam i već uveče toga dana sam šetao , doduše rana boli ..

Glavu gore i samo napred . Inače ja bih hteo da postavim jedno pitanje , doktori kažu da je to normalno , da posle ove operacije osetim sevanja u predelu genitalija , sa obe strane , bez obzira što sam operisan sa leve strane , jer su prekinuti nervi prilikom operacije pa me zbog toga "seva" i osećam nekada toplinu .

Ja sam posle operacije uradio još jedan UZ na svoju ruku , i kažu mi da je sve u redu , da li ja zbog operacije osetim žiganje u desnoj preponi ako je ona bila sa leve strane , jer mi se mišić u korenu desne butine nekada grči i to mi je veoma neprijatno ..

I još nešto , ako mi kažu na ultrazvuku da je sve u redu , da li to znači da su meni testisi zdravi i čitavi i da oni normalno funkcionišu ? Odnosno da ultrazvukom mogu da utvrde da moji testisi funkcionišu ?


Inače ja sam posle operacije upao u depresiju , no to je lične prirode .. štrecao sam se na sve što osetim i baš mi je bilo teško da se dozovem pameti i pored uverenja doktora da je sve u redu .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Feb 01, 2010 3:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 01, 2010 2:15 pm
Postovi: 51
Vec 15 godina imam taj problem,ali nikada nisam osetio bol ili bilo sta. Jednostavno ta vena je uvecana i kao prikacena je za testis.Inace,testis je normalne velicine,mada mu ta vena daje izgled uvecanja daljeg vizuelnog opazanja.
Pre 2 nedelje sam imao prehladu,uz tu prehladu pocela je da me boli i vena i nekada imam prolazan bol,u vidu "strecanja" u nozi na strani tog testisa i probadanja u ledjima,odnosno na strani gde je i testis,npr. u predelu bubrega.Ja pretpostavljam da je od te vene. Prosle nedelje nisam imao nikakve bolove ili bilo sta,ali sada opet osecam bol,kada ju pipam.
Doktor mi je rekao jos kad sam bio klinac da se to ne dira,dok ne zaboli.
Sta mi je ciniti,kako se operise,da li moze laparoskopski i slicni detalji....Jel moze da osteti testis i da stvori neko maligno oboljenje

Srdanac pozdrav Milosb.


Prijavite ovaj post


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 6:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
operacija ne predstavlja bas neki veliki operativni zahvat, radi se kroz mali rez, koji se pravi i kod laparoskopskih, tako da ne treba da brines o tome...sto se tice toga da li moze da osteti testis, moze u smislu da dovede do neplodnosti (jer remeti temperaturu testisa , ciji je optimalni nivo potreban za normalnu spermatogenezu) ili do smanjenja testisa...ukoliko je varikocela veceg stepena, naravno...ako nije velikog stepena onda se ne leci, ona nije ni tako retka pojava...potrebno je operisati ukoliko ugrozava plodnost i ako je toliko velika da fizicki smeta coveku...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: