Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 10:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Alkatraz1998 je napisao:
Poz svima...Zamolio bih Vragolastu Amfibiju ako moze da protumaci moj problem.Naime imam varicocelu(Od maja ove godine),odprilike sredinom avgusta stanje mi se opet pogorsalo(I tada sam imao opet jake bolove) i ja sam opet posjetio urologa i on mi je rekao da mi se varicocela povecala da je sada VARICICOLA II stepena i da treba uraditi operativni zahvat,pregled sam uradio 25-og avgusta ali od tada ja nemam NIKAKO BOLOVA.Sada me zanima dali je to samo neka trenutna faza ili su to karakteristike II stepena varicocele da nemam vise bolova???Unapred hvala...


To nije simptom II stepena varikocele.SImptomi variraju od slucaja do slucaja,nekad ljudi sa vecim stepenom nemaju ama bas nikakvih tegoba a nekada i mala varikocela daje bolove i nelagodnost.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 03, 2009 9:31 am
Postovi: 5
Hvala ti VA na izvrsnim odgovorima, puno si pomogla :D
pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 15, 2009 12:27 am
Postovi: 1
Pozdrav.
Prije nekoliko godina sam osjetio da (pri hodanju) imam bolove u lijevom testisu, osjećaj težine kroz cijelu lijevu nogu. Naravno, otišao sam doktoru ali mi je tada rečeno da je u pitanju upala.
Tek nedavno dijagnosticirana je varikocela, ali je doktor rekao da je mala te da nema potrebe za bilo kakvim liječenjem (s tim da je rekao da ne smijem dizati ništa teško).

Međutim, s vremena na vrijeme, kada hodam bolovi se vraćaju, ponekad toliko jaki da u tom trenutku uopće ne mogu hodati. Ako imam malu varikocelu, a zna tako snažno zaboljeti, pitam se kako tek boli varikocela višeg stepena.

Zamolio bih vas za savjet, hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 7:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Posto se varikocela resava samo hirurskimi putem (operacija) i nikako drugacije,moraces opet da se obratis lekaru i da vidis sa njim da li on predlaze operaciju.
Eventualno da uradi dodatnu dijagnostiku da se vidi da li bolovi dolaze bas od varikocele.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:03 pm
Postovi: 32
Operisana mi je varikocela juce i daans sam pusten kuci, ali imam problema sa gasovima, ne mogu nikako da ih izbacim i osecam kao da imam neki vazdusni (gasni) cep na levoj strani stomaka, otrpilike iznad karlicne kosti, na prelazu stomak-ledja. Osecam kako gasovi cirkulisu, ali nikako ne mogu da ih izbacim i pretpostavljam da nagnjecuju operisani deo i stvaraju nelagodnost- da li je ovo normalno? Slican problem imam sa podrigivanjem :(

Mislim da zbog toga imam i problem kad je disanje u pitanju, odnosno ponekad mi je problem da disem "stomakom" i kao da se tu vazduh zadrzava- treba mi vremena da ga ispraznim, recimo kada treba ustati iz kreveta. Kao da dijafragma pritisne gasove koji nagnjece operisani deo, pa to stvara neku vrstu nelagodnosti.... Komentar podrske? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 8:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
jel ti je radjen klistir ili neko drugo praznjenje creva?hoce nekad od toga da te muci...nekad je uobicajeno da imas gasove i da nemas stolice po nekoliko dana ali ne predugo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:03 pm
Postovi: 32
Ne, nista od toga, samo ovo operisano bez ciscenja pred operaciju.

Malko me vise brine neki mali bol u bubregu :(

osecam se kao hipohonder :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:03 pm
Postovi: 32
Ok, nema veze sto ne odgovoriste na ova pitanja, sad mi je bidnije da mi kazete sta se desava u slucaju da se javi otok oko testisa nakon operacije?

Imam utisak kao da mi se od operacije levi testis povukao u nazad, ka cmaru i kada povucem penis u vis vidim desni testis, levi pozadi, a ispred njega kao neku kuglu velicine testisa. Jel to normalno i sta bi moglo da bude ako nije? Sutra idem da mi skidaju konce, ali mi je malo frka :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 10:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
NIsta se ne moze reci bez pregleda,sto znaci,videces vec sutra sta je u pitanju.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 9:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 11:22 am
Postovi: 3
da li neko zna koliko u srbiji kosta operacija varikocele ako se radi u privatnoj klinici ili ako se radi u drzavnoj a nemate zdravstveno osiruranje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 2:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ja ne znam,ali ti je moj savet da je uradis u drzavnoj jer za tako prostu operaciju koja traje 10 treba da das silne pare kod privatnika.Inace,te operacije rade sa istim procentom uspesnosti i dobri i losi operatori jer se bukvalno podveze samo jedan krvni sud,tako da ti je sve jedno ko te operise.Uradice to dobro.
Svakako da je u drzavnoj ustanovi mnoooooooogo jevtinije.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:03 pm
Postovi: 32
Jel moguce da se nakon operacije ta ista vena prosiri u nekom drugom svom delu, u kratkom roku nakon operacije?
Radio sam je pre 2 nedelje i pre 3-4 dana sam primetio linijsko ispupcenje paralelno sa rezom od operacije duzine oko 5cm i sirine oko 1cm, iznad reza, negde na pola puta izmedju njega i pupka. Boli jako jako malo kad se pritisne. Kad sam primetio bilo je manje nego sada.
Ne znam kuda prolazi ta vena, ali ovo mi je prvo palo na pamet s obzirom na oblik i to sto ga pre 7 dana sigurno nisam imao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 10:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
To sto si ti opisao,prosto ne moze da se ukapira samo tako na osnovu opisa.
Moraces da odes kod lekara koji ce to da POGLEDA !!!

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 3:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 08, 2009 2:25 am
Postovi: 2
Pozdrav svima. Dugo posecujem ovaj forum, ali se tek sad registrovah. :D

Naime, mislim da i ja imam problem (na osnovu simptoma) sa varikocelom, ali je kod mene malo specificno. Naravno, ako je to u pitanju uopste. Prvi put je pocelo da mi se javlja negde krajem jula ove godine. Inace, imam 27 god., doktor stomatologije, zavrsio stomatologiju u Nisu (malo da se predstavim, s obzirom da je to obicaj na svakom forumu :wink: )

E sad, to je sve pocelo da se javlja na malo specifican nacin i iskljucivo tako. I dalje se samo tako javljaju simptomi. Od pocetka jula sam u vezi sa jednom devojkom i sa njom sam prvi put to primetio. Kako? Pa prvi put se to desilo kad sam je odvezao do kuce i, normalno, poceli smo da se ljubimo, a moj "prijatelj" ne moze miran u gacama, nego odmah skoci i hoce da pocepa farmerice. :) I tako ostadosmo u kolima pola sata, mozda i vise, on sve vreme u punoj erekciji, farmerke tesne, ne daju mu da se razmase, a dodatni problem mi je predstavljala i puna besika (hteo sam da crknem od muke koliko mi se piskilo :D ) I tako vreme prolazilo, mi se ljubimo, a ja pocinjem da osecam neke cudne senzacije u desnom ingvinalnom predelu, desnom testisu(s obzirom da je taj deo bio malo nagnjecen, jer mi je devojka bila sa desne strane). Mislio sam da je zbog prepune besike, ali kad sam dosao kuci i olaksao se, cudne tegobe su i dalje trajale. Taj predeo je takodje bio i blago palpatorno osetljiv. I tako ja legnem u krevet, a simptomi se momentalno izgube. Neverovatno olaksanje se oseti. Sutra dan, kad sam ustao, nikakvih tegoba nema. Palpatorno je sve neosetljivo. Sve normalno. I ja to iskuliram. Medjutim, to je pocelo da se desava jos nekoliko narednih dana, na potpuno isti nacin. U toku dugotrajne erekcije koju ometaju tesne farmerke. Cim dodjem kuci i legnem, sve nestane. Ako ustanem, ponovo se osecaju tegobe u vidu neke tezine u predelu testisa, tisteci bol, neprijatno, ne da mi mira, ali mirovanjem potpuno se izgubi. To mi se desava skoro svaki put ako erekcija dugo traje, a ja u farmerkama. Ponavljam, nikako drugacije se ne javlja. Sasvim normalno imam seksualne odnose, mogu da masturbiram bez problema i u toku tih radnji se ne desava, osim ako je bio duze u stanju erekcije, a zatvoren "u gacama". Bavim se i sportom tako da mi se do danas ni na jedan drugi nacin ne javljaju tegobe.
Skoro ce 3 meseca kako sam u vezi sa tom devojkom, seksualne odnose imam normalno, osim kad mi se to desi pre odnosa, pa mi te neprijatne senzacije odvracaju paznju i skrecu mi misli.

Konkretno, desilo mi se veceras. Svratio sam kod nje na posao, malo smo se mazili i igrali igrice na kompu :D , a posto me zaista privlaci, skoro sve vreme erekcija traje, nekih sat vremena sa kracim pauzama, a ja ko i uvek u farmerkama. Jbg, radno mesto, pa nisam mogao da krenem u akciju, nego sam trpeo ;) To se desilo oko 19h i te tegobe bas smaraju, nisu to pravi bolovi, stvarno nesto nedredjeno, neka tezina, ne znam... I to mi traje celo vece dok sedim i stojim. Cim legnem, sve se smiri. Evo sad dok kuckam, polako sve popusta. Ujutro kad ustanem, kao da niceg nije ni bilo. E sad, procitah da se varikocela javlja pretezno na levom testisu, ali ja imam neku promenu iznad desnog (to sam uocio pre 3-4 dana), a sa desne strane i imam tegobe. Promena je promera otprilike 1cm X 1.5 ili 2cm, ovalnog oblika, mekana, pokretna i zaista mi se cini da pri palpaciji podseca na vrecu sa glistama. To me je najvise i uputilo na ovaj topic, ali ono sto mene buni je to kako se tegobe meni javljaju. Nikad me do sad nije zabolelo iz cista mira ili pri bilo kom naporu. Znaci samo kad dobijem erekciju, a situacija ne da da ga oslobodim okova farmerica i ako takva situacija potraje nekoliko desetina minuta.

Znam da bih trebao da se javim urologu, ali jos nemam knjizicu, a kod privatnih mi ne pada na pamet da idem, pa se zato obracam svima vama, Vragolastoj Amfibiji i drugim doktorima koji su upoznati sa ovom temom. Je l' su moguce ovakve tegobe u slucaju varikocele. Pocinje ovo da me iritira, pa mi dodje da, cim osetim strujanje krvi u penisu, odma' skidam farmerke, pa gde god bio :D :D :D ...inace ce me celo vece to smarati...

Izvinjavam se zbog duzine posta, ali nikako nisam mogao da skratim pricu. Mogao sam samo jos nesto da dodam :D

Hvala unapred na odgovorima :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Pa dobro,bar smo saznali da stalno nosis farmerice i da ti ucestalo skace,fala bogu pa taj problem nemas :D
E sad,posto si doktor i sam znas da se bez pregleda ne moze nista reci.varikocela se opipava iskljucivo u stojecem stavu,nalazi se iznad testisa u vidu klupka glista(to su vene ispunjene krvlju).Ono sto tu jos mozes da napipas a sto moze da lici na okruglu mekanu kesicu koja je zalepljena za testis,to je glava epididimisa i nema veze sa varikocelom.Obicno muskarci napipaju tu kuglicu pa se istripuju da je to nesto strasno,ali to se tu normalno nalazi.
Sto se tice tih ,kako ti kazes senzacija,opet ne znam sta da ti kazem,jel su ti te farmerke odavno ili nove? a i ako ti se javlja samo u farmerkama,nema sanse da je nesto ozbiljno...jedino resenje je da te pantalone ne nosis ili da ih skidas kad on skoci,,,sam izaberi :)

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: