Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sub Avg 15, 2015 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2015 10:32 am
Postovi: 4
Hvala na brzom odgovoru...
Imam kamen 10,4mm koji već duže vreme stoji ili malo pomera, s leve strane, blizu prelaza u bešiku... pa moj urolog misli da on izaziva bol pa od terapije daje cystone himalaja, ispipa testise i uvek u žurbi završava pregled, pogotovo kada vidi da su svi rezultati urinokulture, krvi, psa... u redu! Shvatam, državni urolog a nas milion kao na pokretnoj traci...
Drugi Urolog, privatni, ultrazvukom testisa je nasao cistu 3mm na desnom testisu i da je sa leve strane vena vidljiva??? Predložio hirurga i ivu, hirurg ništa nije našao, a moj državni urolog nije za ivu...
Imam 37 godina i radim teške poslove... iskreno buni me što se bolovi pojavljuju bez nekog pravila... kada dižem teško ili prilikom odnosa bola nema, a onda se pojavi nakon 6 sati ili sutradan! Nekad mi pomaže kada otkopčam pantalone i sednem da se smiri bol ili se smanji dok šetam...
Problem je što ne vidim da mi je bolje a sve to utiče na porodicu i posao, pa sam pomislio da neki možda ovako može pomoći ili bar uputiti?!
Hvala još jednom na odgovoru
Aleksandar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Avg 16, 2015 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Камен је баш велики. Лично бих почео да пијем веће количине Пролом воде како би се камен постепено смањивао а бубрег при томе имао времена да се регенерише. Ако камен пребрзо смањиш може да се покрене и да прави још веће проблеме.

Шта иначе пијеш од течности и колико?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Avg 16, 2015 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2015 10:32 am
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Камен је баш велики. Лично бих почео да пијем веће количине Пролом воде како би се камен постепено смањивао а бубрег при томе имао времена да се регенерише. Ако камен пребрзо смањиш може да се покрене и да прави још веће проблеме.

Шта иначе пијеш од течности и колико?

Pozdrav,
od tečnosti prolom voda kada sam kući, na poslu vivu, vrlo malo sa česme... trudim se da to budu 3 litre dnevno! Pijem i čaj kod urinarnih infekcija za odrasle sa pauzama, čisto preventive radi...
Pre 12 godina sam izbacio nešto kamenja i mnogo peska, leva strana... agonija je trajala 9 dana, pošto je bio zaglavljen na prelazu u bešiku... oksalat oštar kao žilet!
Tako da sam upoznao bol kamena i ovi sada, tj. zadnje 2 godine ne liče na to! Zato sam i postavio pitanje ovde, jer čitajući siptome nalazim da bi moglo biti varikočela??! Moji testisi ne stoje isto kao ranije, levi je podignut nekad i za polovinu i kao da se zakrene ... urolog kaže da je to ok!
Da li postoji neki doktor koji može da otkloni sumnju na varikočelu i da li se to ultra zvukom radi? Da li je tu potreban hirurg ili urolog?
Hvala i veliki pozdrav
Aleksandar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Avg 17, 2015 9:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Уф имењаче, свашта те снађе. Око варикочеле ти не могу помоћи јер не знам.

Можда ти се јавио неки брух негде у препонама због физичких послова које радиш.

Него реци ми колико си висок и тежак?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Avg 17, 2015 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2015 10:32 am
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Уф имењаче, свашта те снађе. Око варикочеле ти не могу помоћи јер не знам.

Можда ти се јавио неки брух негде у препонама због физичких послова које радиш.

Него реци ми колико си висок и тежак?


Visok 168cm težak 68kg!?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Avg 18, 2015 1:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Килажа ти је у реду. Ако си много мршав онда функција бубрега може да се поремети јер они у том случају висе пошто нема сала да их придржава.

Са том килажом, не рачунајући знојење, минимална количина воде коју дневно треба да попијеш је два литра тако да су твоја три литра одлична (под условом да се не знојиш много).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Avg 23, 2015 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 23, 2015 7:33 pm
Postovi: 3
Da li blazi oblik prosirene vene na testisu moze da se leci kremama tipa kesten i neven?Nadjoh na jednom sajtu da ove kreme mogu da se mazu ...Imam prosirene vene iznad levog testisa,leti mi malo otekne i ovo se desavalo redovno dok sam nosio tesne bokserice i farke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Avg 24, 2015 9:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Канестен је против гљивица а за невен не знам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Avg 25, 2015 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 25, 2015 3:30 pm
Postovi: 1
Dijagnostikovana mi je varikocela na levom testisu koja je uzrokovala bol, ali je bol brzo prosao a prosirena vena se smanjila ali se jos uvek nije povukla...jos uvek nisam radio dopler i spermogram da bih video kakvo je stanje. Zanima me da li svaka varikocela prouzrokuje probleme sa muskom neplodnoscu ili samo ona koja je 2 i 3 stepena? I koliko su uspesne operacije tj da li se spermogram popravi nakon te intervencije? Sta bih mogao da koristim od lekova kako bih popravio spermogram ukoliko ne bude dobar?

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Avg 26, 2015 9:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам да ти одговорим на питање. Било би добро да отвориш нову тему са истим текстом да би неко други видео питање.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sub Mar 26, 2016 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2016 10:45 am
Postovi: 1
Pozdrav
Jučer sam opipao u testisima dvije kvržice,u blizini penisa,na vrhu testisa.Čitao sam na internetu da se tamo nalazi pasjemenik.Ima li netko iskustva s tim,da li je to pasjemenik ili nešto drugo.Bojim se da nije neki tumor ili varikocela.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Jul 14, 2016 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 14, 2016 4:42 pm
Postovi: 1
Vidim da niko nije odgovorio na temu same operacije pa evo ja cu pokusati,
Imam 17 godina i prekjuce sam operisao Varikocelu u bolnici, nista nije kostala operacija, Anestezija je bila potpuna kroz venu na levoj šaci (standardna procedura) bolovi se tek javljaju posle operacije ali to sve zbog rane koja zarasta sto je normalno, nikakav bol u testisima prilikom mirovanja ili ejakulacije se ne javlja, bar ne kod mene, tako da svima bih preporucio da idu na operaciju, nije strasno koliko se prica, samo sto nema veceg fizickog napora i vece fizicke aktivnosti 2 meseca to je sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Jul 03, 2017 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 03, 2017 11:03 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!
Imam varikocelu na levom testisu koja sa vremena na vreme mi stvara bol. Uradio sam spermogam i oko 25-30 % ima pokretlivih spermatozoida. jel moze neko da mi objasni dali je operacija resenje za ovu moju bolest i kako se radi ta operacija. Hvala vam puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Apr 20, 2018 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2018 6:46 pm
Postovi: 17
Da li je neko uspeo da smanji varikocelu i ublazi bolove pomocu nekih suplemenata, vezbi istezanja...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Sep 25, 2018 8:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2018 4:08 pm
Postovi: 8
Ustanovljena mi je varikocela palpacijom u stojećem i ležem položaju, nije mi rečeno kog stepena. Vidljivo je okom , na pregled sam otišao jer sam primetio promenu i povremeno,često osetim kao nelagodu u levoj strani testisa. Doktor me je uputio dalje na spermogram kako bi video da li varikocela utice na pokretljivost spermatozoida pa na osnovu toga ce znati da li je potrebna hirurska intervencija. Imam 29 god.

Interesuje me koliko traje oporavak u slucaju intervencije, koliko se miruje, kad se vraca fizickim aktivnostima, da li je moguc povratak sportu i u kojoj meri?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: