Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Mar 19, 2014 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2014 9:37 pm
Postovi: 3
Mom suprugu je otkrivena varikocela na levom testisu 4,8mm , obzirom da mu je spermogram prilicno los 9 miliona u ml, a od svega 12% zivih spermatozoida dr je predlozio operaciju. Da li nam neko od vas moze predloziti gde to da radimo u Bg i da li je bolje raditi laparoskopsku ili obicnu operaciju. I da li znate da je se nekome posle operacija popravio spermogram? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Mar 26, 2014 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2014 6:13 pm
Postovi: 2
Andja81 je napisao:
Mom suprugu je otkrivena varikocela na levom testisu 4,8mm , obzirom da mu je spermogram prilicno los 9 miliona u ml, a od svega 12% zivih spermatozoida dr je predlozio operaciju. Da li nam neko od vas moze predloziti gde to da radimo u Bg i da li je bolje raditi laparoskopsku ili obicnu operaciju. I da li znate da je se nekome posle operacija popravio spermogram? Hvala



moja preporuka je definitivno VMA. ja sam je operisao pre dve nedelje, a uput sam dobio iz privatne klinike, doduse, coveka koji je bio urolog na VMA. Za savet koji tip operacije, obratiti se urologu, a sto se tice poznavanja ljudi kojima se popravio nalaz spermograma, poznajem bar 10-ak koji su uspeli postati roditelji, samo 2-3 meseca nakon operacije, tako da se nadam, da cu i ja postati jedan od srecnika :) Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2014 9:37 pm
Postovi: 3
Hvala na odgovoru i ohrabrujucim vestima. Koji dr vas je operisao, koji tip operacije, i koliko je trajao oporavak?Zivimo u Cg i ovde je operacija u privatnim klinikama oko 1800 e laparaskopski, a u bolnicama ne bih bas da rizikujemo pa bi dosli za Bg. Da li vam je doktor dao terapiju posle operacije jer nas doktor kaze da posle operacije krenemo sa 4 vrste terapije. antibiotici, suplementacija vitaminima i aminokiselinama, klomifen i ne secam se sta je cetvrto. Svakao vam zelim da uskoro i vi docekate bebu i nadam se da cete ovde obradovati lepim vestima i nas koji cekamo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2014 6:13 pm
Postovi: 2
Andja81 je napisao:
Hvala na odgovoru i ohrabrujucim vestima. Koji dr vas je operisao, koji tip operacije, i koliko je trajao oporavak?Zivimo u Cg i ovde je operacija u privatnim klinikama oko 1800 e laparaskopski, a u bolnicama ne bih bas da rizikujemo pa bi dosli za Bg. Da li vam je doktor dao terapiju posle operacije jer nas doktor kaze da posle operacije krenemo sa 4 vrste terapije. antibiotici, suplementacija vitaminima i aminokiselinama, klomifen i ne secam se sta je cetvrto. Svakao vam zelim da uskoro i vi docekate bebu i nadam se da cete ovde obradovati lepim vestima i nas koji cekamo :)



dr.Zivko Soldatovic i dr.Nikola Petrovic su bili ordinirajuci hirurzi, uradjena je laparaskopija.Doktor, urolog, nije prepisao nikakvu terapiju, jer su svi ostali biohemijski nalazi bili uredni, zakazan je pregled za dva meseca, uz donosenje spermograma, kako bi se utvrdilo cinjenicno stanje, jer je potrebno da prodje 72 dana zbog spermogeneze. Sam oporavak traje 3 nedelje, nije bilo nikakvih komplikacija, obavezno uzdrzavanje od bilo kakvog vida napora, dakle stanje mirovanja, minimalno kretanje (mada se ja, bas nisam toga pridrzavao :). Nikakve antibiotike nisam konzumirao. U pitanju je, kao oni kazu samo intervencija, to traje nekih 15-20min, pod opstom anestezijom. Posle toga nisam osecao nikakve bolove, otpusten istoga dana kuci.
Za anesteziju se obavezno dobro pripremiti, kako ne bi bilo nus efekata (mucnine, povracanja), dan pre toga samo lagana ishrana, i izbegavati konzumaciju hrane posle 20h. Tog dana, ne piti cak ni vodu, kako bi sve proslo ok.
Pre operacije ( najkasnije! 10 dana pre)uraditi kompletnu krvnu sliku, vreme krvarenja, vreme koagulacije, urin, testesteron, (slobodni, koncetracija, koncetracija prolaktina), tamo na licu mesta se susrecete sa anesteziologom, pitanja tipa - alergicnosti na lekove, da li je vec radjena neka operacija....

p.s. Hvala na lepim zeljama, koje uzvracam istom merom.
Sve ce to proci OK, bez brige.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2014 5:43 pm
Postovi: 2
Danas sam bio na pregledu kod urologa zato sto sam na levoj strani napipao ja bih rekao varikocelu citao sam dosta ne netu kako to izgleda kako se moze napipati itd i to povecih dimenzija.Medjutim ja odem na pregled ispipao me on prvo u lezecem polozaju i kaze ja ne osecam ovde nista a ja je osecam i u lezecem no dobro, kazem ja pa kada stojim je to izrazenije i ispipa me on dok stojim i kaze meni ovde deluje sve ok, ali uradi ultra zvuk za svaki slucaj zkazase mi za 10 dana.Napisao je on na uputu nesto, mislim da je napisao varikocela ali ne mogu da procitam onaj rukopis nikako. Pa me zanima da li moze da se desi da on ne oseti to ili sta nista mi sada nije jasno, a nije da je to malo oseti se cak se i nazire sa spoljne strane ne mora ni da se pipa a i levi testis je primetno manji od desnog bas sam zbunjen .Svakako cu saznati posle eho pregleda, ali ono zanima me da li se jos nekom tako nesto desilo i da li je moguce to ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2014 9:37 pm
Postovi: 3
Pekicp hvala puno na odvojenom vremenu i iscrpnim informacijama, itekako nam znaci. Moj suprug terapiju antibioticima mora da pije zbog povecanog br.leukocita u semenoj tecnosti. Inace i njemu su ostali nalazi uredni. Obavezno javi posle kontrolnog spermograma rezultate.
Stefane141 mom suprugu takodje nije nadjena varikocela kod urologa na pregledu, ali na moje insistiranje otisli smo privatno na ultra zvuk gde mu je nadjen kako urolog kaze skolski tip varikocele, tako da obavezno odes na taj pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sub Mar 29, 2014 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2014 5:43 pm
Postovi: 2
Hvala Andjo, otici cu sigurno posto je pregled bio cisto da me se otarasi.No dobro bar mi je dao taj ultrazvuk pa ce se tu videti sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Apr 17, 2014 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 17, 2014 9:56 am
Postovi: 1
Otisao sam sinoc u Tiršovu zbog bola u levom testisu.Nikad me pre nije bolelo ali je bol bio jak.Pregledali su me i rekli da ponovo dodjem danas.Doktor me je jutros pregledao i rekao da imam varikocelu 3 stepena.Evo nalaza
DG:Varicocele testis sin.gr.III
Veoma izrazen pampinformni pleksus supratesikularno,jasna atrofija 1.testisa.
Indikovana laparoskopska hirurska intervencija u opštoj anesteziji,prijem i operacija po dogovoru.

Da li mi neko moze malo pojasniti ovaj nalaz posto je doktor bio u guzvi rekao mi je da su to prosirene vene i da se javim za operaciju.Rekao je da nije hitna.Napomenuo je da ako se ne operisem mogu postati sterilan :/ Bilo bi mi drago kad bih dobio objasnjenje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Maj 12, 2014 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 12, 2014 9:20 pm
Postovi: 2
Molim Vas da mi neko protumači spermogram. Imam 24 god i varikocelu na levom testisu.

Bio sam kod urologa i dobio sledeći nalaz:
Valsava test +; dg: Varicocela I.sin. GII

Nakon toga uradio sam spermogram i mislim da su mi rezultati očajni :(
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Jun 03, 2014 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 03, 2014 6:09 pm
Postovi: 2
zadnjih dana imam problem sa mokrenjem,pojavila mi se krv i u spermi kao i u mokraci..krvni nalazi su mi ok. Sutra treba da vadim urinokulturu i spermokul. inace kao da sam napipao iznad levog testisa malu kuglicu velicine graska i dok sam je opipava posle toga sam mokrio i s pocetka mi je opet krenula krv a posle normalno mokrenje...malo me boli kao pri udarcu onaj osecaj i kao da mi noga malo trne sa te strane (leva)...sad me vec nervoza hvata i pitam se ima li neko slican slucaj i sta bi moglo biti...svakako nastavljam sa pregledom: Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Jun 03, 2014 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 03, 2014 6:09 pm
Postovi: 2
exit exit je napisao:
zadnjih dana imam problem sa mokrenjem,pojavila mi se krv i u spermi kao i u mokraci..krvni nalazi su mi ok. Sutra treba da vadim urinokulturu i spermokul. inace kao da sam napipao iznad levog testisa malu kuglicu velicine graska i dok sam je opipava posle toga sam mokrio i s pocetka mi je opet krenula krv a posle normalno mokrenje...malo me boli kao pri udarcu onaj osecaj i kao da mi noga malo trne sa te strane (leva)...sad me vec nervoza hvata i pitam se ima li neko slican slucaj i sta bi moglo biti...svakako nastavljam sa pregledom: Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Jun 03, 2014 9:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
mora se obaviti pregled kod urologa...moze se raditi i o infekciji, ali i o nekim drugim problemima, bez pregleda se ne moze nista reci...savetujem ti da se obavezno javis urologu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Jun 16, 2014 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 12, 2014 11:46 pm
Postovi: 14
dugar mi jedan kaze da se u slo varikocela ne operise
da se ne tretira kao nesto opasno
ako je sve ok sa spermogramom,da se samo prati
zasto se onda ovde odmah operise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Jun 18, 2014 7:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ni ovde se varikocela ne operise uvek, samo u odredjenim slucajevima, kad pravi probleme...veliki broj muskaraca ima varikocelu, makar i malog stepena, mnogi ni ne znaju da imaju...a i veliki broj muskaraca kojima se ustanovi varikocela se samo povremeno kontrolise, bez operacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Jun 25, 2014 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 25, 2014 8:52 pm
Postovi: 1
Pozz svima,imam dijagnozu obostrane varikocele koja mi je do sada pravila klasicne tegobe i to sa vremena na vreme. ustanovljena mi je pre nekih 6 ili 7 godina.pre 3 meseca sam davao krv i mokracu radi redovnog pregleda nevezano za varikocelu i svi nalazi su bili yredni u granicama,medjutim,od pre mesec dana pocele su bas jake tegobe u obliku pritiska donjeg stomaka i prepona uz napade mucnine i dijareje u par navrata u popodnevnim casovima.Posetio sam urologa i on mi je rekao da je varikocela u prvoj fazi i da nije za operaciju i da misli da mi ne pravi ona toliki problem.Dao upute za ultra zvuk snimanje bubrega i ostalo ... ono sto mene brine i ono sto zelim da pitam neko strucno lice dok ne obavim ove preglede je da li varikocela ima ikakve veze sa mucninom,dijarejom i sluzi u stolici jer ne mogu da razgranicim pritisak varikocele ili potencijalne neke bakterijske infekcije ili cega vec...stolica ovog tipa mi se javila u par navrata pre tacno mesec dana i sada dok pre mesec dana je bilo providne bele sluzi na kraju praznjenja a sada isto tako pa cak i kao bela suva pljuvacka na samom kraju praznjenja... molim za odgovor samo da razgranicim da li ikakve veze ima sa varikocelom hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 110 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: