Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Okt 30, 2012 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 24, 2012 3:52 pm
Postovi: 21
Kao sto sam vec pisao i moje stanje je isto ali odgovor urologa je uglavnom isti, ne operisite ako je spermogram OK, bla, bla, bla, kod mene bolovi nisu nestali na duze od dva tri dana, spermogram je katastrofalan ali urolog se i dalje vadio na to da to retko boli, da nije to tako strasno kao sto ja kazem da me boli, da to uglavnom se ne operise ako spermogram je OK, da operacije ne spadaju u rizicne i neophodne, opet drn, drn, drn dok mi nije puko film cekajuci u iznenadnim bolovima i nisam promenio urologa. I tu mi se nije posrecilo, par puta uroglog nije dolazio u ambulanti, pa ponovo uputi za novog urologa i tako trci put se pogodilo da nek ozaista radi i sve svoje pacijente pregleda, saslusa i objasni im stanje. Preged kod "novog" urologa je bio na slepo, nije pogledao nijedan rezultat (jer mu nisam reko da sma vec radio) vec mu objasnio sta me boli a potom opipao venu, bio je u soku zasto se to tako dugo cekalo, nakon toga sam mu rekao da sam vec radio ultrazvuk i spermogram a odgovor je bio da ultrazvuk nije potreban jer je to tako opipljivo i ocigledno stanje a pritom pri dodiru vene mene boli do bubrega, za spermogram i pre nego sto je pogledao reko je da sa ovim stanjem ocekuje uzasane rezultate, kad je pogledao samo je potvrdio ono sto je vec rekao.
Moje stanje varikocele po sirine vene od rezultate na ultrazvuku spada u drugom stepenu a pritom je tako opipljiva i tupo boli na dodiru a sve cesce bol od prepone ide do bubrega koji sve cesce i cesce boli a maticni doktor mi je reko da me bubreg boli od velike kolicine krvi koja ta vena nepotrebno odnosi odjednom i opterecuje rad bubrega. Nisam doktor i do tog stepena pametan ko je u pravu i sta je sta samo iznosim odgovre koje sam dobio.
Prvog urologa sam pitao i za druge simptome a i za kratak frenulum, odgovor je bio da za frenulum filozofiram a drugi simtomi da nisu tako strasni.
Drugi urolog prilikom pregleda sam je pogledao i reko da frenulum nije u redu i da treba da se resi a za ostale simptome me poslao na dodatna ispitivanja koji su dali rezultate za koje mi je jos pri pregledu napomenuo da ocekuje da ce da budu takvi kakvi su zaista bili na rezultatima.
Operacija ce biti uskoro i od ovog iskustva mogu reci a pritom ne zelim da blatim necije ime, da vecina ili ne rade svoj posao kao sto je to potrebno ili u svoje ruke uzimaju samo pacijente koji se savijaju od bolova i lelecu da ce da crknu a ovi ostali ili cekajte svoj red ako nekad i bude ili ocekujte da ce da vas proglase ludim sto kazete da vas boli nesto za sta oni tvrde da uglavnom ne boli ali uglavnom, ondak kako li nisu svesni da neke ljude to stanje zaista boli. Zadnja stanica je privatnjak koji ce da vas odere do gole koze da bi se to resilo, bar gde god sam ja pitao bilo je preskupo.

Zato ukoliko imamte bolove a urolog vas ignorise sasluajte i drugo misljenje, mozda naidjete na covecnijeg doktora ili ce i on da potvrdi da samo "bezpotrebno" panicite pa mozda i vas i ubede da vas nista ne boli


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Jun 24, 2013 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 10:12 am
Postovi: 3
Gratitude doesn't always come naturally. Unfortunately, most children and many adults value only the thing given rather than the feeling embodied in it.
--------------------------------------------------------------------------------------
* SPAM * RS Gold||* SPAM * D3 Gold||* SPAM * Runescape Gold


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:02 am
Postovi: 6
Pozdrav, treba sutra da idem kod urologa na pregled...razlog je jer osecam ponekad bol na levoj strani stomaka iznad testisa, kada opipam, osecam deblje vene nego sto bi trebale da budu...ali isto tako iza levog testisa imam i nesto sto nije deo testisa nego je odvojeno, kao jako mala loptica isto ko da je isprepletena od vena...da li je to moguce kod varikocele ili je u pitanju nesto drugo? jako se bojim voleo bih kad bi neko odgovorio sto pre


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Sep 11, 2013 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 11, 2013 6:02 pm
Postovi: 2
Pre 5 godina mi je postavljena dijagnoza Varikocela .
Tada sam imao 15 godina .
Na leskovackoj urologiji sam primljen i operisan.
Da objasnim
ne bi se nikad ni operisao da nisam imao jak bol u nozi varikocela je bila velika i operisali su me.
Operacija ko operacija rutinski ko za slepo crevo totalna anestezija za 4-5 dana kuci.
Isao sam na previjanja rane i skidanja konce doktor mi je gledao samo ranu (rana je na stomaku) varikocela ga nije zanimala kao da je 100% siguran da je ispravno uradjena operacija.
Nakon operacije vena je bila meni bar ista kao i pre.
Ali je noga prestala da boli neko vreme, posle se opet stvorio bol posto se majka jako sekira nisam nista govorio vec sam pio lekove protiv bolova koje sam inače pio pre operacije.
dve godine nakon toga sam resio da potrazim pomoc opet.
Otisli smo na leskovacku urologiju gde sam jedva dobio uput za nis posto smo ustanovili da su nesposobni.
U Nisu na urologiji mi je doktor dao uput za radiologiju .
Tamo su mi udarili lokalnu anesteziju i cackali nekim cevcicama ne znam tacan naziv za zahvat uglavnom NE SECU.
Stanje posle toga malo manja varikocela ali idalje jak bol.
Spermogram sam radio pre intervencije u Nisu bojim se da se rezultati nisu poboljsali.
Realno razocaran sam jer nije uradjeno nista...
I imam neki strah da opet potrazim pomoc urologa.
Ta intervencija U Nisu je inace za laksi oblik varikocele ali moja varikocela je bas velika.
sad me mrzi da preturam po papirima ali kad nadjem napisacu vam kolika je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Sep 11, 2013 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 11, 2013 6:02 pm
Postovi: 2
moja varikocela je vidljiva golim okom.
zadnji spermogram mi je los.
imam jake bolove u nozi.
i ne znam sta da radim vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Dec 27, 2013 3:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 27, 2013 3:37 am
Postovi: 2
Ova zemlja ce izumreti! 13 strana foruma u x godina i NIKO ne raspravlja kad se moze posle operacije poceti sa sexom! Jer jedni kazu 7 dana, drugi 3 nedelje. Al zato ste se o masturbaciji lepo ispricali....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sub Dec 28, 2013 12:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
kosta, mozes nakon 7-10 dana ako je sve u redu sa ranom...ipak je kod seksa veca mogucnost povredjivnaja rane nego kod masturbacije...ali nije to puno cekanja nadam se... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Dec 30, 2013 3:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 27, 2013 3:37 am
Postovi: 2
Hvala na brzom odgovoru, dr011. Second opinion ( moja otpusna lista sa vma) kaze mesec dana, ali mi se ne svidja... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Jan 22, 2014 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2011 6:33 pm
Postovi: 8
Pozdrav,pre 3,4 godine su ustanovili da imam prosirenu venu na levom testisu i da idem da uradim spermogram,ja kao klinac nisam obraca paznju na to,tako da sam batalio,pre oko 2 godine sam primetio da mi je levi testis manji od desnog,nemam nikakve bolove niti slicno ali mee zanima da li to moze da se odrazi na plodnost i da li treba da se obratim urologu?hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Jan 22, 2014 8:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
dok se ne obavi pregled oba testisa i ne uradi spermogram ne moze da se zna...najbolje je da to proveris, javi se urologu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 30, 2014 12:26 am
Postovi: 1
Maloljetan sam i primjetio sam prije par dana da mi je jedan testis veci od drugog ... pa ne znam da li je to normalno ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Feb 02, 2014 4:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
dok se to ne pogleda ne moze se nista reci sa sigurnoscu...testisi mogu i normalno da imaju razlicitu velicinu, naravno ne neka velika razlika...ali razlika u velicini moze biti i zbog nekih drugih razloga, a bez opipavanja se ne moze znati...najbolje je da odes da ti doktor pregleda testise, samo tako ces znati da li je sve u redu...da li si jos nesto primetio, da li su jednake ili razlicite cvrstine, da li su glatki ili nepravilnog oblika, da li te jos nesto buni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Feb 18, 2014 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 11:42 am
Postovi: 9
Samo me zanima jedna stvar, vec sam bio kod urologa pre 2 mjeseca i pre neki dan, urolog mi je rekao da mogu da cekam dok ne zavrsim sa skole pa onda da sredimo to, jer pre 1 mjesec sam imao drugu operaciju i tako dalje... E sad me zanima dali mogu da sportujem, kad sta god vezbam nemam probleme, ponekad osetim bol onako kad lezim i sl.. ali nije nista strasno.. Pa samo me to zanima ako ja nemam nikakav problem sa vjezbanje mogu da nastavim ili ne... ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Mar 12, 2014 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2014 10:10 pm
Postovi: 2
Treba mi strucna pomoc. operisao sam varikocelu. na otpusnoj listi mi pise "lig. v. pexus pampiniforimis infraingvinalis sec. mar mar". e sad ineteresuje me sta ovo znaci? lekar mi je rekao da mi je podvezao dve vene, je li to znaci i za levu i desnu stranu?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Mar 17, 2014 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 6:14 pm
Postovi: 6
Pozdrav.operisao sam varikocelu pre 4 nedelje,imao sam 3 stepen ,vena je bila prosirena 6 mm.Posle operacije ona je duplo manja sigurno,ali se nije skroz sklonila,pa sam se malo uplasio.Da li to tako treba ili nisu sve vene klipovane i koliko vremena treba da sve bude kako treba ? U jednom momentu mi se cini da je sve ok ,a u drugom kao da se povecava.A kod doktora idem na kontrolu za 3 meseca tek,inace se bolje osecam.Voleo bih da neko odgovori :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: