Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Maj 24, 2012 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2012 7:18 pm
Postovi: 4
Taurus_NBG je napisao:
Evo odgovoricu ti ja, s obzirom da sam igrom slucaja dosta naucio o varikoceli... Odmah da ti kazem da nisam urolog, pa moje misljenje uzmi sa rezervom, iako sam ja ubedjen u sve sto kazem! Prvo, varikocela na levoj strani je posledica anatomije (vena levog testisa se pod pravim uglom uliva u venu levog bubrega, za razliku od desne strane) i vecina ljudi je ima. Varikocela moze, ali i ne mora da ima uticaj na spermogram! Ljudi sa jako malom varikocelom mogu da imaju problema sa spermogeamom, a isto tako oni sa velikom varikocelom ne moraju da imaju nikakvih problema (ja sam ti zivi dokaz za to). Uglavnom, kada je u pitanju tvoj slucaj urolozi preporucuju operaciju, ne bi li se popravio spermogram, jer se u 60-70% slucajeva on popravlja nakon operacije varikocele. Ali isto tako, moze da se desi da se on uopste ne popravi nakon operacije. S obzirom da je tebi spermogram takav kakav je, ti nemas sta da izgubis i treba da pokusas da resis to operacijom, a potom i vitaminima (imas ovde dosta o tome). Najbitnije je da ne smes da klones duhom i da gubis nadu, jer cinjenica je da se vecini ljudi spermogram popravlja nakon operacije varikocele! Izvini na nesto duzem postu, ali nadam se da sam ti bio od pomoci... Veliki pozdrav i puno srece!



hvala puno na podrsci i savetima. nadam se da ce sve biti ok. u sredu bi trebalo da zakazem operaciju pa cemo videti sta ce biti. hvala jos jednom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Maj 28, 2012 7:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 25, 2012 1:34 pm
Postovi: 4
Jos jednom bih zamolio nekog od strucnih ljudi da mi odgovori na vec postavljena pitanja. Ponovicu...

Imam 25 godina i dijagnostikovana mi je varikocela drugog stepena na levom testisu. Urolog mi je rekao da uradim spermogram da bi videli da li imam razloga za operaciju. Spermogram je uradjen juce i ovo su rezultati:

kolicina 5 ml
likvefakcija <30 min
viskoznost normalna
broj spermatozoida 106.5 miliona/ml (>20 miliona)
ukupan broj pokret. 87% (>50%)
broj brzo pokret. 77% (>25%)
sporo pokret. 10% (<75%)

Po svemu sudeci, spermogram je uredan. Ali mene zanima:
1.Da li varikocela vremenom moze da se pogorsa i da pokvari spermogram??? Posto sam citao da ona moze da dovede do atrofije testisa...
2. Meni je levi testis manji nego desni, da li je to zbog varikocele???
3. S obzirom na ovakve rezultate spermograma, da li bih i kada trebao da ga ponovim radi kontrole???

Napominjem da sa varikocelom nemam nikakvih problema sto se tice bolova, kao i to da decu jos ne planiram da imam.

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Jul 10, 2012 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2012 11:37 am
Postovi: 1
Poštovani,
Dijagnostikovana mi je varikocela na oba testisa i to 4,1 mm levog i 2,5mm na desnom testisu. Imam je već duže vreme i stvara mi nelagodnost a i spermogram mi zbog nje nije dobar.
Preporučena mi je operacija iznad prepone.
Ono što me zanima da li bi operacija u predelu doljnjeg stomaka ( endoskopska ) bila bolja u mom slučaju?
Čuo sam da se varikocela vraća u skoro 50% slučajeva pa bih to da izbegnem.
Takođe me zanima i koji zahvat od dva navedena ima manje mogućih komplikacija. Znam da je oporavak od endoskopske operacije dosta duži ali sam čuo i da je bolje tako manja šansa da se problem ponovo pojavi?
Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Jul 24, 2012 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 12:00 am
Postovi: 3
Poštovani,
imao sam operaciju varikocele kod levog testisa pre 10 dana. Ali mi se ponovo javio problem, primetio sam da mi se kod levog testisa ponovo pojavilo nešto kao grudvica, mislim da je ponovo vena.
Jel neko može da mi kaže koji uzrok/uzroci mogu da budu i koje se komplikacije mogu da nastanu.
P. S. Imam zakazan pregled kod urologa ali je on tek za 3 dana a mene ovo užasno nervira.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Jul 25, 2012 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 3:24 pm
Postovi: 3
operisao sam varikocelu laparaskopski pre nesto vise od 2 meseca. posle operacije sam poceo da osecam bol u oba testisa..vremenom je bol u levom testisu prestao, ali u desnom nije...osecam napinjanje i kao da se desni testis pomerio ka sredini . bio sam kod doktora mesec dana posle operacije, pregledao me je i rekao da je sve u redu i da treba da prodje neko vreme dok se sve ne stabilizuje... ja i dalje osecam bolove i neku tezinu kod desnog tetisa. molim za objasnjenje. unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 6:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 12:00 am
Postovi: 3
Imamo isti problem, i meni je isto to urolog rekao. Nadam se da ce nam neko odgovoriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Jul 27, 2012 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 11:41 am
Postovi: 39
Posle koliko vremena od operacije se može krenuti sa teretanom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Jul 29, 2012 3:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 12:00 am
Postovi: 3
Meni je doktor rekao doktor da mogu da krenem sa vezbama tipa trbušnjaci, sklekovi itd. posle 3-4. Najbolje ti je da sam pitaš doktora koji ti je radio operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Jul 29, 2012 4:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 11:41 am
Postovi: 39
3-4 meseca? Meni su rekli da godinu dana od operacije ne bih trebao previše da se naprežem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Jul 29, 2012 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 11:41 am
Postovi: 39
Problem je u tome što je već prošlo skoro godinu dana, a ja i dalje imam bolove na levoj strani kada probam da radim trbušnjake..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Jul 30, 2012 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 3:24 pm
Postovi: 3
danas sam osetio strasan bol dole...ponovo mi se pojavila kuglica iznad elvog tesita koja me strasno boli...nijednom od operacije se nisam osecao ovako lose, cak sam stavise pomislio da je svce super i da prolazi...da li je moguce da operacija nije bila uspesna? operisan sam laparaskopski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Jul 30, 2012 5:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 3:24 pm
Postovi: 3
ronaldo990 je napisao:
danas sam osetio strasan bol dole...ponovo mi se pojavila kuglica iznad elvog tesita koja me strasno boli...nijednom od operacije se nisam osecao ovako lose, cak sam stavise pomislio da je svce super i da prolazi...da li je moguce da operacija nije bila uspesna? operisan sam laparaskopski

zaboravio sam da spomenem da se pre par dana poce lagano da dzogiram i da radim neke vezbe istezanja, ne znam da li moze da bude posledica toga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Avg 03, 2012 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 9:54 pm
Postovi: 2
e ovako ako ce ovo nekom pomoci 75 godiste sam u vojsku sam sluzio 94-95 gde su mi doktori i otkrili da imam varikocelu tada su me poslali u vmc novi sad gde sam je i operisao oporavak je bio kratak i od tad nemam nikakvih problema niti posledica fala bogu imam troje dece ) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Sep 20, 2012 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 24, 2012 3:52 pm
Postovi: 21
Jel ima neko nekakve informacije koliko kosta operacija na prvatno. Ukoliko je zabranjeno javno zamolicu ko zna nek posalje informacije na PP.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Okt 29, 2012 9:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 2:08 pm
Postovi: 6
Pozdrav!

Imam 25 godina. Prije godinu dana mi je utvrđena varikokela na lijevom testisu, nakon pregleda ultrazvukom. Iako sam ponekad osjećao bolove, urolog mi nije preporučio operaciju, jer je proširenje vena malo, 2,8mm. Rekao mi je da, ako se bolovi nastave, uradim spermokulturu i spermogram.

To sam i uradio u aprilu ove godine i oba nalaza su bila u redu. Opet sam osjećao bolove, ali je urolog rekao da nema potrebe za operacijom, jer nisu stalni bolovi, već se javljaju s vremena na vrijeme. Takođe je rekao da uradim spermogram za 6 mjeseci, pa ako se stanje pogorša, preporučiće opereciju.

Prije nekoliko dana sam ponovo išao na ultrazvuk, i dalje je proširenje vena oko 2mm. Spermogram je takođe opet u redu. I dalje osjećam bolove u predjelu lijevog testisa, koji se pojačavaju nekoliko puta u toku sedmice, a nekad i više puta u toku dana.

Pošto idem kod urologa uskoro, da li bih trebao ići na operaciju, ili da još čekam? Koliko znam, ovo stanje se neće popraviti prirodnim putem, može se samo pogoršati, pa sam mislio da je bolje operisati dok je varikokela još mala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: