Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Jul 04, 2011 5:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
vec bi mogao da se vraca fizickim aktivnostima...sto se tice otoka moze da protekne par nedelja dok se ne povuce...ako mu smeta nek izbegava one fizicke aktivnosti koje bi dovodile do iritiranja samog mesta otoka dok se to ne sredi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Jul 05, 2011 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 05, 2011 4:18 pm
Postovi: 1
Da li varikocela možda izazove bol u samim testisima ili oko prepona? Ja imam I stepena i spermogram je odličan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Jul 06, 2011 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 06, 2011 3:07 pm
Postovi: 3
Ćao svima, nova sam na forumu i imala bi par pitanja u vezi varikocele. Naime, moj muž ima prilično veliku varikocelu od svoje 13 godine, a sad mu je 30 i nikakvih bolova nije imao. Međutim u braku smo već godinu dana i ne mogu ostati trudna, pa je uradio spermogram i rezultati su sljedeći:zapremina - 3.0, boja - uredna, viskozitet uredan, likvefakcija potpuna, ph - 7.6, koncetracija - 80x10 na 6 / ml, vitalnost - 63 %, pokretljivost - 47 %, od čega brzo naprijed 28 %, polako naprijed 19 %, 16 % - krivudavo kretanje, 37 % nema progresije. Abnormalni oblici 55 % ukupno.
Interesuje me kakvi su rezultati i da li potrebna operacija ili da pokušavamo još neko vrijeme? Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Jul 12, 2011 8:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
@PMBGD: bol jeste jedan od simptoma varikocele, ali ako bol postoji ne mora da znaci da je bas od varikocele niti da bi se izgubio nakon eventualne operacije...ako je prvog stepena i spermogram uredan onda ne treba raditi operaciju...

@tanja82: nalaz je ok, moglo bi da dodje do zaceca prirodnim putem...nesto niza je pokretljivost, koja moze biti vezana i za varikocelu, zatim za neku infekciju (uraditi i spermokulturu i druge analize na std)...treba voditi zdrav nacin zivota, bez pusenja, alkohola, previse kafe...vitamin c, cink, selen pozitivno uticu na nalaz...u pricnipu nema nekih drasticnih odstupanja...ako je to prvi nalaz spermograma, moze ga ponoviti...a nek ode i na pregled kod urologa ako vec zna za varikocelu, da se vidi kako stvari stoje sa tim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Jul 13, 2011 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 06, 2011 3:07 pm
Postovi: 3
Hvala puno na odgovoru. Muž ne puši, piće trenutno izbjegava, a koristi prirodni lijek sa medom i sjemenkama za koji sam saznala na ovom forumu, zatim cink, vitamin C i E, jede bademe i sjemenke, pa se nadamo uspjehu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Okt 09, 2011 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2011 6:50 pm
Postovi: 3
Ja sam operisao varikocelu 2007 godine,nisam imao nikakve bolove u testisima,samo sam na dodir osetio da se nesto izdulo iznutra levog testisa... Otisao sam kod doktora i on je rekao da je to varikocela,i da bi trebao da je operisem da u buducnosti ne bi imao problema s plodnoscu.... Inace operacija se vrsi, radi sprecavanja sireanja te vene.... Nisam imao nikakvih posledica od toga, operacija mi radjena pod lokalnom anestezijom,i trajala je manje od 10 minuta... Oporavak je trajao oko nedelju dana, jedina promena je bila sto je levi testis visio vise od desnog....al se vremenom to normalizovalo...i tako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Okt 16, 2011 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 11:41 am
Postovi: 39
Koji sve načini hirurških tretmana varikocele postoje, i koji je najbolji? Da li se negde u Srbiji radi embolizacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Nov 15, 2011 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2011 4:21 pm
Postovi: 1
kako znati kog je stepena varikocela?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Nov 22, 2011 1:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 11:41 am
Postovi: 39
Koliko dugo se ne bih smeo baviti težim fizičkim aktivnostima posle operacije? Lekari pričaju jedno, ni sami ne znaju, po internetu čitam drugačije, ne znam šta je "tačno".

I da, operacija uopšte nije tooliko laka kao što se ovde predstavlja. Stvarno svaka čast onima koji su odmah sutradan išli kući.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Nov 28, 2011 8:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
@jocokralj: na osnovu fizikalnog nalaza..takodje se sirina vena gleda ultrazvukom...

@tilulilu: razliciti su hirurski pristupi sto se tice visine, tj. nivoa na kom se vene podvezuju, svaki ima prednosti i "mane"...
nekih 10ak dana izbegavas neke vece fizicke aktivnosti, inace normalno funkcionises odmah...i obicno se izlazi isti dan iz bolnice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Uto Nov 29, 2011 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 5:33 pm
Postovi: 4
Pre par dana sam osetio cudaj osecaj u levom testisu, leva prepona kao da mi je bila zategnuta, i onda sam palpacijom napipao iznad levog testisa kao neku kvrzicu koja nije tvrda. Danas sam bio kod urologa i on je opipavanjem utvrdio da je to varikocela i rekao da se javim na kontrolu po potrebi. Nije mi rekao kojeg je stadijuma ta varikocela pise nesto na izvestaju ali ne mogu da protumacim. E sad da li je moguce da je urolog pogresio dijagnozu samo opipavanjem i da nije ta kvrzica prosirena vena vec tumor? On je rekao da nije, ali nije uradio ultrazvucni pregled pa se bojim da nije nesto gore? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Nov 30, 2011 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 11:41 am
Postovi: 39
@Dr011

Ja sam 3 nedelje nakon operacije počeo lagano da se vraćam fizičkim aktivnostima, ali me i dalje ponekad pri malo većem naprezanju zabole mišići (valjda) u predelu rane. Da li je to uobičajeno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Nov 30, 2011 10:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
@thecarinarac: dok ne opipamo ne mozemo da znamo da li je tacna dijagnoza, ali ako je vec urolog rekao da je tako onda verovatno jeste tako...sto se tice stepena to oped moze da se utvrdi samo pregledom...sto se tice tumora i to bi lekar pregledom morao da iskljuci, tako da verujem da mozes da budes potpuno opusten sto se tice toga...pogotovo ako je sam testis urednog nalaza, opipaj sam testis detaljno i vidi da li je sa njim sve u redu i da li je to sto pipas nezavisno od testisa, da je iznad i van njega...ultrazvuk bi predlozio da mu je bilo nesto sumnjivo, ocigledno mu nije bilo niceg sumnjivog...verujem da je sve u redu ako je vec tako receno na pregledu... :)

@tilulilu: verovatno je radjeno podvezivanje na vecoj visini cim spominjes misice, jeste uobicajeno ako imas nelagodan osecaj u predelu rane, on moze da potraje neko vreme ali ce proci...uskladi jacinu fizickih aktivnosti sa tim kako se budes osecao, vremenom ce se sve vratiti u normalu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Nov 30, 2011 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 11:41 am
Postovi: 39
@Dr011

Ne znam šta se podrazumeva pod visokim podvezivanjem, ali meni se rana nalazi nekih par cm ispod pupka, sa leve strane. Lekari su mi rekli da se pazim 3 meseca pa sam se zato malo zabrinuo, mada u principu nisam ništa preterano teško radio..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Sre Nov 30, 2011 10:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
onda je kod tebe upravo uradjeno to visoko podvezivanje vena...pored te varijante moze i u nivou prepone ili prema samim mosnicama...s jedne strane dobro je vene podvezati visoko, a s druge je taj oporavak koji je mozda nesto duzi jer se prolazi kroz misice, ali sredice se to brzo, samo strpljenja...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: