Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: uvecana prostata
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 01, 2006 4:14 pm
Postovi: 41
Lokacija: Srbija, Jagodina
Da li se pokazu promene u krvnoj slici ako postoji blaga uvecanost prostate? Pitam jer moj svekar resio da se operise a mi mislimo da on uopste nema neke tegobe (navodno-malo otezanije mokri). Ima blago uvecanu prostatu i nista drugo alarmantno.

_________________
Matija, mamina i tatina sreckica
11.11.2005.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 14, 2006 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 11:15 pm
Postovi: 31
Moj suprug ima povecanu prostatu, sto je otkrio putem UZ. Nijedna krvna slika do sada nije to pokazala, i mislim da ni ne pokazuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: prostata
PostPoslato: Sub Apr 14, 2007 9:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Zasto pitanje o krvnoj slici.Tu sigurno nema pokazatelja.Ali lakim lekarskim pregledom,direktnim dodirom lekara sa prostatom rektalnim putem utvrdjuje se prilicno tacna velicina prostate,za nekoliko sekundi. Ako se zeli jos tacnije radi se ultra zvuk i dobijaju se tacne dimenzije na osnovu kojih se odredjuje i tezina prostate. Benigna hiperplazija prostate/uvecana prostat/se ne dira sve dok ne pravi takve probleme da je mokrenje nemoguce a nije upala ili karcinom. Ako je Vasem starom neugodan pregled lekara rektalno,sto je cest slucaj kod starijih ljudi,vrlo je jednostavan i lak ultra zvucni pregled.
Inace za odredjivanje da li uvecana prostata i kancerozna odredjuje se PSA u venskoj krvi,analiza kosta oko 350 din, i sve vrednosti tog parametra do 4 , smatra se da su dobre i da nema kancera.
Inace uzrok uvecanja prostate se nezna,leka nema,a jedini n acin u krajnjem slucaju je operacija,ukljanjanje prostate raznim laksim i tezim metodama.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Pon Apr 16, 2007 8:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
takodje mislim da sve treba probati pre operacije--polovina muske populacije u tim godinama ima problema i resava ih na razne nacine ito prilicno uspesno--meni mnogo pomaze amer caj -----valjda je probao i to i druge lekove za uvecanu prostatu ----osim ako lekar nije utvrdio nesto drugo a da nije rekao---treba ga otvoreno pitati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 24, 2007 1:03 am
Postovi: 1
Zdravo,

Imam 28 godina i mislim da imam problem sa prostatom. Stavise, cini mi se da znam kako je sve to pocelo.
Elem, pre nekoliko meseci, nakon narocito mastovitog heteroseksualnog odnosa, moja semena tecnost je (ne pitajte kako i zasto) dospela do mog anusa (i tu bila neko vreme).
Nekoliko dana posle toga se pojavio problem sa mokrenjem, i to ono “ja bih jos a ne mogu”. E, posto tada nisam imao zdravstveno osiguranje malo sam ceprkao po netu i pronadjoh da se bakterije iz jedne sredine ne vole narocito sa onima iz druge, te da njihovo mesanje dovodi do upala. Prostata se od upale uveca i pritiska besiku, pa covek ima osecaj kao da bi stalno mogao da mokri, a u stvari ne moze. Bas kao i cesto mokrenje.
Preporucena terapija: dosta tecnosti, ampicilin, dovicin…i za oko mesec dana trebalo bi da bude ok.
Uradih ja sve to i ampicilin bolje “radio” nego dovicin, i sve nekako dodje u normalu. I to traje oko mesec dana nakon prestanka sa terapijom. Onda slicni problemi, al nije vise osecaj da bih mogao jos, vec cesto mokrenje( ne preko noci, normalno zaspim i ujutru mokrim).
Tada sam uradio urinokulturu i sve cisto. Problem opet nestane na neko vreme, pa se ponovo javi.
Sada konacno dobijam zdravstvenu knjizicu pa cu u narednih nekoliko dana posetiti urologa.
Voleo bih da cujem neki savet koji bi mogao da mi pomogne. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 5:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Simtomi lice na uvecanu prostatu kombinovanu sa infekcijom mokracnih kanala,ali to se moze utvrditi tek pregledom.
Sto se tice sperme u analnom kanalu,ona nije mogla dovesti do ovih tegoba !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: prostata
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 7:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Obzirom na vase godine sigurno je u pitanju zapaljenje.Osnovna poruka je da se primena antibiotika mora uzimati i nakon pozitivnog testa,jos neko vreme kako bi se uzroci otklonili do kraja. Problem je verovatno nastao ako ste posle anlnog odnosa,ponovili vaginalni,sto je opasnije za partnerku,ali je sam analni odnos uzrok vasih tegoba,sto nema veze sa spermom u vasem anusu.U takvim situacijama je tesko ali je obavezno korisytiti kondom ali samo kao zastitu muskarca.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: