Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Učestalo uriniranje koje traje godinama
PostPoslato: Pon Maj 29, 2017 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2017 8:43 pm
Postovi: 7
Pozdrav, muškarac sam i imam 23 godine. Pokušaću što je jezgrovitije moguće da objasnim svoj problem.

Pre gotovo pet godina, na leto 2012, odmah po upisivanju fakulteta, počeo sam da osećam simptome učestalog mokrenja, potrebe za uriniranjem dve-tri kapi i nervozom u abdomenu. Bez bola, bez neuobičajene boje urina. Otišao sam kod urologa, uradio sam sve analize, krv, urin, urinokulturu, ultrazvuk abdomena, pregled prostate i sve je bilo u redu. Urolog je predložio da odem na magnetnu rezonancu kičmenog stuba pod pretpostavkom da moji pršljenovi "gnječe" nerv koji je odgovoran za signal mozgu, ali se i ta pretpostavka odbacila nakon urađenog snimka. U međuvremenu je prošlo više od mesec dana, a meni simptomi nikako nisu nestajali, tako da sam otišao kod drugog urologa, stavio mu na sto sve papire, on ih je stavio u stranu i rekao mi, citiram: "Slušaj, tebi nije ništa. To će da ti prođe, da li za nedelju dana ili mesec dana, ali to će ti proći. Ako već hoćeš nešto, idi i kupi čaj od uve, to pomaže". Posle dva dana svi simptomi su mi nestali.

Prošlo je dve i po godine za vreme kojih nisam imao tegoba, do novembra 2014. Od tog dana, pa sve do ovog današnjeg, ja imam isti problem. Dakle, gotovo dve i po godine. Tegobe su krenule odmah nakon što završio sa oporavkom od operacije pilonidalnog sinusa. Nisam hteo da idem kod urologa jer sam bio ubeđen da je samo faza, prouzrokovana stresom zbog propuštenih obaveza na fakultetu. Ipak, nije prestajalo, pa sam probao sa čajem od uve - nije pomoglo. Čaj od brusnice, takođe. Primetio sam da mi mnogo lakše pada kada sam zaokupljen nečim, razgovorom, muzikom, pa i učenjem. Išao sam čak i kod psihijatra da pitam da li je moguće da osoba umisli da joj se konstantno urinira. Ipak, ja živim ovako već dve i po godine, idem na fakultet, idem na putovanja, trudim se da živim normalan život, ali problem i dalje ne prestaje. Moram i da navedem da ne moram hitno da odem u toalet, mogu da "držim" i po ceo dan ako želim, ali potreba za uriniranjem mi se javi u proseku 20 minuta nakon pražnjenja.

Razlog zašto pišem ovu poruku je što sam skoro pročitao jedan članak na internetu u kojem se navodi da potreba za čestim uriniranjem može biti posledica preterane ejakulacije. Sramota me je da to priznam, ali mislim da je moje samozadovoljavanje daleko preko granice normalnog, odnosno, pogotovo od kada sam obnovio godinu na fakultetu pa sam po ceo dan kod kuće, svakodnevno, i to po nekoliko puta. Da li može biti da je to uzrok problema? Ako može, zašto me nijedan urolog nije pitao ništa u vezi masturbacije? A ako nije ni to, šta je meni? Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo uriniranje koje traje godinama
PostPoslato: Uto Maj 30, 2017 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2017 8:43 pm
Postovi: 7
Hvala ti najlepše na odgovoru. Ipak, i to je problem, znam i od ranije za čaj od vrbovice (male mlečike) i pokušavao sam da ga nabavim, ali nije ga bilo niti u jednoj apoteci u mom kraju (Banovo Brdo). Čak, šta više, negde su me čudno gledali jer nisu ni čuli za takav čaj. Da li znaš možda u kojoj apoteci u Beogradu ga imaju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo uriniranje koje traje godinama
PostPoslato: Uto Maj 30, 2017 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2017 8:43 pm
Postovi: 7
Hvala puno, gledaću da danas-sutra-prekosutra odem do Starog Grada.

Ćuti, ne pitaj, nemam devojku već više od godinu i po dana. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo uriniranje koje traje godinama
PostPoslato: Uto Maj 30, 2017 12:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За почетак смањи самозадовољавање. Иначе сперматозоиди оштећују мокраћни канал па је веома пожељно да се мокри што пре после ејакулације.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo uriniranje koje traje godinama
PostPoslato: Uto Maj 30, 2017 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2017 8:43 pm
Postovi: 7
Nisam smanjio, ukinuo sam potpuno, evo, ima desetak dana. Mislim, shvatio sam da sam to počeo da radim iz dosade a ne što zaista osećam potrebu. A i to je muka živa što se tiče granice normalnog, jedan urolog će da ti kaže da je zdravo za prostatu i da bi trebalo što češće "prazniti", drugi će ti reći da nije zdravo ejakulirati više od dvaput nedeljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo uriniranje koje traje godinama
PostPoslato: Sre Maj 31, 2017 10:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта ти то говори о факултету који су завршили и њиховим мозговима? Изгледа да сваки од лекара мисли да је бог и да има право да по свом нахођењу мења оно што је учио.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo uriniranje koje traje godinama
PostPoslato: Sub Jun 17, 2017 7:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Da li otežano mokriš?

Pitaj urologa da ti uradi uretrocistoskopiju.
Secam se kada sam ja imao stenozu uretre da sam cesto imao potrebu za uriniranjem.

Pitaj i urologa da ti uradi rektalni pregled prostate, jer je to najsigurniji i najbolji nacin da se utvrdi da li postoji neka upala.

Moja preporuka su doktor Čampara ili doktor Spasić na VMA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo uriniranje koje traje godinama
PostPoslato: Ned Jun 18, 2017 2:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
To je krenulo odmah nakon operacije kazes??
Onda ne mislim da je to psihicki.
Nesto ima izgleda, samo sta to je pitanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 129 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: