Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Pet Jul 17, 2015 11:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2015 10:58 am
Postovi: 7
Zdravo,

ne znam da li je neko imao ili ima sličnih problema.Meni se vrlo često dešava da imam baš učestalo mokrenje,nakon vršenja velike nužde.Nakon toga mi se dešava da idem u wc i po 7-8 puta za sat-dva vremena i nakon toga "sve bude u redu" i imam potrebu za mokrenjem tek za 3-4 sata što smatram da je u redu.

Ranije sam(pre dve godine) imao nekih manjih problema sa mokrećnim infekcijama koje mi je doktor lečio nekim antibioticima... ali u poslednje vreme skoro nakon svakog vršenja nužde (uglavnom ujutru nakon ustajanja) imam ovaj problem. Imam 29 godina,ako je to bitno.

Da li neko ima ovakvih problema ili možda zna šta bi mogao biti uzrok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Pet Jul 17, 2015 12:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико си висок и тежак?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Pet Jul 17, 2015 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2015 10:58 am
Postovi: 7
177cm i 58kg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Pet Jul 17, 2015 12:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пошто си много мршав онда ти унутрашњи органи буквално висе. Због тога може да се деси да ти дебело црево, када му се напуни доњи део, притиска бешику или мокраћовод и онемогућава мокрење или осећај пуне бешике. Када се крај дебелог црева испразни притисак нестане и мокраћа може да крене.

Не знам да ли је могуће да пуно дебело црево притиска бубреге и омета им правилно функционисање.

Вероватно имаш и мањих проблема са срцем јер и оно виси.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Pet Jul 17, 2015 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2015 10:58 am
Postovi: 7
Hvala puno na odgovoru.

Ne znam,ja sam tako mrsav od kako znam za sebe...nisam do skoro imao tih takvih problema...gledao sam malo po netu,mislio sam da je u pitanju možda neka crevna ifnekcija posle terapije anibioticima jer sam imao i nekih problema sa grlom... uzimao sam probitiotik 10etak dana i prva 2-3 dana nakon uzimanja probiotika sve je bilo u redu,a posle se problem opet vrati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Pet Jul 17, 2015 1:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пражњење црева је чисто физичка појава и може да делује само на механичком нивоу. Не могу сад да смислим да ли може да се јави неки посредан ефекат.

То са дејством пробиотика ми се никако не уклапа да може да има икакве везе са мокрењем. Пробај поново да видиш да ли ће имати ефекта.

То што до сада ниси имао проблема ништа не значи. Можда се нешто мало померило у стомаку и ето.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Pet Jul 17, 2015 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2015 10:58 am
Postovi: 7
Važi,hvala još jednom. Definitivno ću probati opet sa probiotikom pa ću videti šta će se desiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Sre Jul 22, 2015 12:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2015 10:58 am
Postovi: 7
Mislim da ću koliko sutra otići i dati krv i urin na pregled... Malo sam i neodgovoran,pa je možda sve i zbog toga... zbog ishrane, fizičke neaktivnosti... s obzirom da radim u banci i po ceo dan sedim... kad dođem kući, opet sedim i tako u krug..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Sre Jul 22, 2015 12:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2015 10:58 am
Postovi: 7
I još jedan od razloga zašto nikako da odem na pregled je što čitajući po internetu nemam nikakve simptome upale bešike, problem sa prostatom (nemam bol, peckanje, ne ustajem noću...) jedino taj problem koji sam gore naveo.

Ali, ipak si u pravu... sutra bi trebalo da odem da dam krv i urin na analizu pa ću videti šta dalje... Hvala vam na sugestijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 12:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2015 10:58 am
Postovi: 7
Opet ja, kao što sam i obećao, evo da vam javim rezultate analize krvi i urina:

Sedimentacija eritrocita : 6
ALT: 11
AST: 16
Gvožđe: 17
Bilirubin ukupan: 21.0
Glikemija 5.3
Kreatinin 86
Urea: 5.4
Holesterol: 4.8
Trigliceriti: 0.73

Urin:
Izgled: bistar-žut
Reakcija: ph 5.5
Relativna gustina 1025
Eritrociti: /
Leukociti: 2-5
Epitelne ćelije 2-4
Bakterije: retke
Ostalo: malo sluzi

Ima još jedan papir, na kome piše sledeće:

WBC 5.5
LYM 1.7
MON 0.7
GRA: 3.1
LYM%: 31.7
MON%: 12.0 h (ovo je boldirano) (Normalne granice 2-10)
RDW 13.6
RDW-SD 52.2 h (takođe boldirano) (Granice 37-46)

Doktor je rekao da povećam unos tečnosti i da pijem čaj od Uve. A da ovo što je iznad normlane granice ukazuje na neku BLAGU upalu. Da je nešto ozbiljnije ove vrednosti bi bile veće...

Nisam radio nikakve druge analize (nema potrebe kako kaže doktor), a ako nakon povećanja unosa tečnosti i čaja i dalje budem imao probleme, treba da dođem na dodatne analize...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 1:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако после пражњења дебелог црева имаш учесталу потребу за мокрењем не видим какве то може да има везе са крвном сликом. То мени личи искључиво на механички проблем.

Проблем би се вероватно могао видети када би се урадио ултразвук абдомена али са пуним цревима. Невоља је што се по протоколу ултразвук абдомена ради са испражњеним цревима а тако се проблем не би могао уочити. Потребан је лекар који би схватио околности и потрудио се нешто да нађе гледајући пуна црева односно шта она притискају.

А можда ти је најлакше да се угојиш десетак кила јер ће тада вероватно проблем да нестане.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Sre Maj 25, 2016 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 24, 2016 11:55 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima.. I ja imam identičan problem sa mokrenjem nakon pražnjenja. Tačnije i ovako vrlo često mokrim, ali dešava mi se kao što je jovicm napisao da nakon pražnjenja zaređam po 5-10 puta na po pet minuta.
Inače sam visok 178 težak oko 73, dakle nisam mršav, generalno se zdravo hranim, imam 25 godina, tako da ne bi trebalo da je u pitanju prostat...
Pre par godina sam počeo da ispitujem ovaj problem jer me baš odavno muči, i nakon 6 meseci razvlačenja po lekarima sam odustao, a niko mi nije ni postavio dijagnozu. Poslednji urolog kod koga sam bio dao mi je neke lekove da probam, mada ni on nije utvrdio šta mi je,i ja sam nakon što više nisam mogao da nađem te lekove odustao.
Navikao sam da živim sa tim, iako poprilično smara. Moja neozbiljnost i neodgovornost svakako. Tada su mi uvek svi testovi urina i krvi bili ok, radio sam i onu urodinamiku i to je bilo ok ..Niko mi nije postavio dijaagnozu i nije mogao da shvati šta mi je.
Inače imam jako slab želudac, smeta mi hladno, često me muči gastritis itd...pa obzirom da se ovi problemi javljaju često nakon pražnjenja zanima me da li to može imati neke veze sa tim?
Znam i sam da bih trebao da odem u ponovo pokušam kod lekara da sve to ispitam ali problem je što putujem uskoro na 4 meseca u inostranstvo, pa baš nemam vremena za to, a ovih dana mi se čini da mi se taj problem baš pogoršao, tj. da sve češće mokrim, pa me interesuje kada bi bar neko mogao otprilike da mi kaže šta mi je, i da li nekako mogu da bar malo ublažim ove tegobe.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 1:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако стално често мокриш а ниси прехлађен то значи да ти је бешика осетљива. Питање је шта јој се дешава.

Шта пијеш и колико течности у току дана?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Uto Maj 31, 2016 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 24, 2016 11:55 pm
Postovi: 2
Pa ne znam tačno ...ali sigurno jedno 2-3 l..uglavnom vodu i jedno 2 kafe ili čaja dnevno. Sokove ne, alkohol retko.
Nisam prehlađen, ovo traje već godinama. Budim se i noću, minimum dva puta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Učestalo mokrenje nakon...
PostPoslato: Sre Jun 01, 2016 9:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У принципу већина чајева тера на мокрење тако да треба да провериш о којим чајевима се ради.

Ако си осетљив на хладно онда ти је вероватно и бешика осетљива па за последицу имаш често мокрење.

Око желуца погледај шта сам писао на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Желудац и Исхрана.

Генерално треба да ојачаш организам а мислим да ћеш то најбоље постићи неком рекреацијом на чистом ваздуху. Када би могао три пута недељно по сат времена мислим да би било задовољавајуће.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: