Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tup bol iznad testisa
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 12:59 pm
Postovi: 11
Pozdrav,

Imam 23 godine i ovo mi se dešava od pre nedelju dana: Pretprošlog petka sam putovao za Niš, a veče pre toga sam izlazio napolje i vraćao se pešaka po prilično hladnom vremenu (možda ima veze). Sutradan kada sam stigao u Niš osetio sam tup bol (nešto između bola i pritiska) odmah iznad testisa, u donjem delu stomaka. To je trajalo dok nisam stigao do destinacije i seo (a zatim legao) malo da se odmorim. Posle se ništa nije javljalo par dana, da bi se već u ponedeljak bol vratio oko 10-11 časova ujutru, i trajao do nekih 16h popodne. Onda je prestalo i opet se nije ništa javljalo do prošlog vikenda. U ovaj prošli petak me je opet bolelo pa sam otišao do lekara opšte prakse, ali je bilo kasno pa urolog nije radio te su mi dali uput za hirurga (ne vidim logiku da me šalju kod hirurga ali dobro, možda ima logike), koji nije mogao da me primi to veče jer nisam hitan slučaj (i pored bolova) pa su mi odložili za sutra (ponedeljak).

Pio sam "uvin čaj" (štagod to bilo, majka mi je dala) i čaj od brusnice, i evo juče ceo dan i danas do nekih 18-19h me nije bolelo, a sad se opet javlja taj kao pritisak. Ovo sad što me boli nije ništa u odnosu na ono prekjuče. Kad me tako jako boli onda imam problema sa kretanjem, čučanjem, sedanjem, ustajanjem, obavljanjem nužde, ... užas.

Da li neko zna šta bi moglo da bude? I da li vredi ići kod hirurga ili opet da se pojavim kod lekara opšte prakse i da tražim uput za urologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tup bol iznad testisa
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 1:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ako vec imas uput otidi kod hirurga...da se ne zamlacujes jos 2-3 dana,pa ako nije za njega,on ce te vratiti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tup bol iznad testisa
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 12:59 pm
Postovi: 11
Bio sam danas kod hirurga. Sumnja na rani stadijum bruha i dala mi je uput za abdominalnog hirurga u KBC Bežanijska Kosa u Beogradu. Videću da odem ovih dana tamo :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tup bol iznad testisa
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 9:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
samo ti otidi pa nek on onda pogleda,cak i ako je bruh,nije nista strasno... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tup bol iznad testisa
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 12:59 pm
Postovi: 11
Danas sam bio kod drugog hirurga (prijatelja moga oca) i on kaže da definitivno jeste bruh, ali je u ranom stadijumu i da on tu ništa ne bi radio. Kaže da bolovi mogu da potraju dok se ne spusti, a posle može da se operiše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tup bol iznad testisa
PostPoslato: Pon Dec 14, 2009 9:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
moja preporuka--nemoj oprerisati dok bas ne budes morao--pokusaj da ne dizes tesko i da naviknes da se ponasas prema sadasnjem stanju-bez opterecenja-
Ja sam operisao odmah jer su doktori tako hteli (valjada je i njima bilo u interesu jer u bolnici se zakazuje za godinu ako se ne placa pa naravno onda se odlucis da platis))a ja bio u nekoj panici pa odmah prihvatio,posle imao upalu kad sam se kasljao i tako jedva se oslobodio tj mozda sam se oslobodio jer i sad imam slicne tegobe iako je i mrezica stavljena--hirurg koji je operisao kaze nije ponovo bruh a urolog kaze da jeste.
PA???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 116 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: