Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trebam odgovor
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 6:38 pm
Postovi: 13
Ovako imam 20 godina i u stalnim sam seksualnim odnosima sa svojom djevojkom.Ne koristimo zastitu,ima vec odavno.
Prije neko vece sam nakon morkenja pri kraju primjetio kada su izlazile one poslednje kapljice da je ta mokraca nekako gusto bijele boje kao da ima nesto u njoj,znaci nije standardno bijela providna ili zuckasta...Nakon toga sam osjetio i peckanje neko na vrhu penisa,znaci vrhu uretre.Nakon toga sam pogledao i vidio da su izasle neke kao sitne mrvice onako siraste i nestale nakon sto sam ocistio to.
E sad ja sam citao dosta o tome i odmah posumljao da je ona Klamidija ili Kandidoza jer imaju slicne simptome.Stvar je u tome sto osim tog peckanja i onih bijelih mrvica koje sam tad imao nijedan drugi simptom se ne poklapa...Jos pise da se to najbolje uoci ujutru prvim mokrenjem i to sam gledao i sve je OK znaci nema nista.Takodje ne mokrim tako cesto,niti me pecka sta i boli tokom mokrenja.
Mozda je to sve naislo od neke upale ili sta vec,ali nisam prehladjen nikako bio niti me bole bubrezi ili slicno.Mozda je isto od toga jer dnevno sad maksimalno pijem litar vode a i slabije jedem dok sam ranije jeo 6 puta i pio 3-4 litre vode dok sam isao u teretanu.Cuo sam da nakon takvih promjena moze doci do gubitka misicne mase (sto je logicno) ali takodje i pojave tako ti bjelicavih stvari u mokraci.
To isto vece kad mi se to pojavilo,sam odlucio da ga ja sam izdrkam (izvinite na izrazu) misleci da je mozda sperma pomjesana sa mokracom ili tako nesto....sve je normalno bilo svrsio sam,opet nakon toga mokrio da se ocistim i sve je OK nema ni peckanja niti tih bijelih mrvica.
Znaci sta bi moglo biti to sto je tad bilo?Da li je najpametnije da uradim bris uretre kako bi bio siguran,jer koliko znam ta upala klamidijom ili kandidozom moze proci bez simptoma.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 7:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Masnoca iz organizma izlazi na taj nachin, tako da milsim da nemash potrebe da radish ikakve nalaze i da panichish.

Ali ne bi bilo loshe da uradis samo urinokulturu, u njoj ce se pokazati ako ima ichega pa posle ako bude potrebno i druge analize.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: /
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 6:38 pm
Postovi: 13
E vidis to nisam znao da tako masnoca izlazi iz tijela.Ali opet mi najgore djeluju one bijele mrvice onako siraste sitne koje su izasle nakon toga,mozda ih je bilo 4-5 ali skroz male...
Ovo peckanje me toliko ne zabrinjava jer sam ja i davno jos kao klinac tako nekad znao doziviti da mi naleti to pa da pecka sto bi rekli ''kitica'' na vrhu,ali to prodje pa tako nekad naleti...jednom mjesecno da pecne ali opet kontam da je to normalno.
Uradicu urinokulturu bas da vidim sta je pa cu javiti.
Opet mi je korisno to sto znam da moja djevojka nema nista,niti je sta boli niti ima kakve simptome a kod zena se koliko znam cesce ispolje simptomi kod ovih bolesti jer imaju krace mokracne puteve pa samim tim to lakse dolazi do izrazaja.
Znaci da je ovo neka bolest kod mene tipa Kandidoza ili Klamidija i ona bi dobila to je sigurno jer ne koristimo zastitu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 6:38 pm
Postovi: 13
Zar niko vise nema sta da kaze po pitanju ovog ??Stvarno mi se ne ide ici kod doktora ako nije nesto sumljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 7:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
najbolje je za pocetak da das mokracu na pregled...mozda imas samo talog soli u mokraci...treba da unosis vise tecnosti u organizam, posebno ako si sklon tome...ali bez analize mokrace ne moze nista da se zakljuci ni savetuje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: /
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 6:38 pm
Postovi: 13
Hvala na savjetu.Ovih dana bas planiram da odem da radim urinokulturu pa cu da stavim rezultate ovdje da to protumace oni koji su strucniji.Sto se tice tecnosti bas sam bio zatajio.Otprilike litar vode dnevno a organizam je imao naviku na 3-4 litre dok sam trenirao.Vidjecemo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: