Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: koliko dugo se moze leciti hlamidija i kako posle nje po
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 5:26 pm
Postovi: 62
slobodanp7 je napisao:
Dva meseca sam se patio sa hlamidijom i konacno je test negativan , doktor mi je prepisao proxeed pa se pitam da li mi je to dovoljno da popravim stetu koju mi je napravila? Zena i ja vec dve godine pokusavamo da dobijemo dete ali nista, ta hlamidija je stvarno pravi uzas :evil: Neka me neko posavetuje sta jos da pijem da bi sto pre povecao broj spermica.


muz i ja smo se prilicno dugo borili sa povecanjem broja i pokretljivosti spermatozoida

postigli smo neke rezultate pomocu nekih cajeva, iadlje nedovoljan broj, ali sa 500.000 je rezultat skocio posle 2,5 meseca na 6 miliona

javi mi se na pp, da ti prenesem nasa iskustva i dam par saveta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 3:45 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima!
Nakon sto mi je ustanovljeno da imam hlamidiju, lecio sam se 30 dana terapijom ciprocinal, doksiciklin, runac - sve po 10 dana, 2x1 tableta. Jedno vreme sam redovno pio cajeve, a kako je doslo ovo toplo vreme, morao sam da prestanem, ali sam se trudio da pijem dosta tecnosti. Terapiju sam prekinuo pre 2 dana, tako da jos nisam isao na kontrolni bris. Molim one koji imaju hlamidiju, kao i one koji se razumeju u "problematiku" da mi odgovore na sledeca pitanja:

1. Vi koji kazete da se lecite dugo a da ne primecujete znake poboljsanja - da li to znaci da tokom terapije konstantno imate simptome? (Ja sam od simptoma imao samo minimalan iscedak iz penisa, ali je negde na 10 dana terapije prestalo). Zatim, da li se desava da imate simptome, a zatim nestanu pa se vrate?

2. U cemu je razlika izmedju tih + ++ +++ koji se spominju? Meni na testu pise samo +

3. Ako mi ne daj Boze prvi sledeci test bude opet pozitivan, za koliko treba da ponovim terapiju? Sad ide letovanje... pa ne bih bas voleo da ga zacinim antibioticima :(

Naravno, ja sam optimista, i nadam se dobrim rezultatima.

Hvala svima unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 3:45 pm
Postovi: 5
Sorry, zaboravih jedno pitanje..

Da li posle terapije treba ocekivati neki period "ciscenja", tj. da li ako ponovo ono belichasto pocne da izlazi znaci da je hlamidija i dalje aktivna.. ili, kao sto rekoh, postoji to "ciscenje"?

Izvinjavam se na ovom laickom objasnjenju, ali ne umem drugacije :) Nadam se da sam bio jasan..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: treba mi objasnjenje
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 03, 2007 12:27 pm
Postovi: 2
Lokacija: SERBIA
Sa istom devojkom sam 5 god. i imali smo odnose bez kondoma. od novembra 2006 god. ima temperaturu 37C. danas joj je stigo rezultat iz laboratorije i nasli su joj klamidiju. Da li je to opasno? I da li neje zakasnila sa lecenjem klamidije. I da li moze da ostane u drugom stanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prenosenje
PostPoslato: Ned Jul 15, 2007 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2007 4:48 pm
Postovi: 16
kornjaca je napisao:
molim vas ako neko moze da mi napise tacno sve nacine na koje se prenosi hlamidija....moja devojka je ima i sad me napada da je varam posto joj je ginekolog rekao da je sex jedini nacin da se ona prenese...molim vas jako bi mi to pomoglo da mi napisete svaki nacin za prenosenje kog se setite...

Hlamidija je urogenitalna infekcija koja se prenosi seksualnim kontaktom i kod muškaraca se manifestuje negonoroičnim uretritisom, a kod žena mukotrpnim cervicitisom. Spada u najrasprostranjenije seksualne bolesti u opštoj populaciji. Oko 75% zaraženih žena i 50% zaraženih muškaraca nema simptome, tako da većina infekcija ostaje nepoznata i nelečena, što pogoduje nekontrolisanom širenju bolesti. Uzročnik je Chlamydia trachomatis, gram negativna bakterija. Infekcija nastaje seksualnim putem.

_________________
Zdravlje | Ishrana | Trudnoca | Bolest


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 27, 2007 6:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 8:07 pm
Postovi: 64
imam pitanje. ako su mi simptomi posle terapije potpuno nestali, da li to mozhe da znachi da je hlamidija izlechena? hwala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 27, 2007 11:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Moze da znaci ali i ne mora.
Potrebno je dati kontrolne nalaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 28, 2007 4:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 8:07 pm
Postovi: 64
Vragolasta Amfibija je napisao:
Moze da znaci ali i ne mora.
Potrebno je dati kontrolne nalaze.


ah, to je tek za neshto wishe od dwe nedelje.... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 29, 2007 2:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Da li bi se hlamidija mogla izleciti dugotrajno koriscenim prirodnim antibiotikom propolisom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:39 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Budite vrlo oprezni sa Chlamydijom!
Ja sam je tek sada prvi put otkrio i to samo zato sto je kod supruge pronadjena Streptococcus Agalactiae u brisu cervixa pa sam i ja odradio bris uretre. Supruga i ja smo se vrlo cesto kontrolisali i nikada je nije bilo u brisevima, niti je bilo nekih naznaka bilo kakve upale.
Bolujem vec cetiri godine od Ankilozirajuceg Spondilitisa. (Bolje da vam ne objasnjavam sta je u pitanju) Sada vidim da je kod mene najverovatnije Chlamidia bila uzrok tj. okidac ove bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 01, 2007 7:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
SuncicaNS je napisao:
Bolujem vec cetiri godine od Ankilozirajuceg Spondilitisa. (Bolje da vam ne objasnjavam sta je u pitanju) Sada vidim da je kod mene najverovatnije Chlamidia bila uzrok tj. okidac ove bolesti.


Uzrok/okidač Ankilozirajuceg Spondilitisa je nepoznat, ne znam kave bi veze hlamidija imala sa istim:
http://www.arthritis.ca/types%20of%20ar ... lt.asp?s=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: iga hlamidija
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 10:56 pm
Postovi: 6
Moze li mi neko reci sta znaci kada je iga hlamidija pozitivna (druge dve su negativne), inace brisevi su i kod mene i kod supruga negativni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 11, 2007 1:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Ova tema jebas zivahna. Mesecno neko odgovori.Dobro sto je stavljena kao lepljiva.Svaka cast...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Za Crave:
--------------------------------------------------------------------------------
Odgovori na pitanja koje ste postavili :

1. Ako imate simptome i vrate se posle nekog vremena to samo znači da je infekcija i dalje prisutna - logično zar ne ? U ovom slučaju treba razlikovati i slučaj koji je prisutan kod većine populacije a to je da većina nema nikakvih simptoma te u oba slučaja mora da se uradi kontrolni test na Klamidiju posle 30 - 40 dana od završetka terapije. Ako i dalje imate makar i minimalni iscedak iz penisa to na žalost govori da je i dalje tu !


2. Kada vam napišu + to znači da su pronašli manje prisustvo Klamidije u vama , naravno rezultati su gori ako se radi o ++ ili još gori ako je +++ .

3. Ako bi ponovljeni test bio pozitivan nova terapija može da krene odmah ! ( Pročitajte šta sam pisao o lečenju klamidije na osnovu predloga moje doktorke koja me je izlečila i posle kog vremena se radi kontrolni test i čime sam je ja izlečio ).
--------------------------------------------------------------------------------
Na sledeće vaše pitanje koje ste postavili vezano za čišćenje odgovor je :

Ako i posle terapije imate beličasti iscedak, onda na žalost Klamidija je još u vama. Dakle nema perioda čišćenja u tom smislu ako imate iscedak imate i Klamidiju.
Ako nemate beličasti iscedak a otišli ste na testiranje pre pauze od 30 - 40 dana onda test koji bi ste uradili mogao bi da bude lažno pozitivan zato što je potrebno neko vreme da se izbace mrtve Klamidije iz vašeg organizma. Test reaguje i na mrtve Klamidije te je zbog toga potrebno sačekati gore navedeno vreme kako rezultati ne bi bili pogrešno protumačeni.


Za Treci :

Na žalost dugo prisustvo Klamidije kod devojaka može da ostavi izuzetno ozbiljne posledice po pitanju plodnosti. Kod nekih osoba dolazi do trajnog začepljenja jajovoda čime je onemogućeno da devojka postane majka ! Pored ovoga mogu da se jave veliki problemi sa zglobovima i takodje problemi sa očima !
Još gore je kada se kod osoba ženskog pola ponavlja lečenje koje nije bilo uspešno prethodno čime se povećavaju šanse za začepljenje jajovoda.
Da li se to zaista i desilo reći će vam ginekolog !

Ako se ništa od ovoga nije desilo verovatnoća trudnoće je jako mala ali ne i nemoguća. Eksperimentisanje u ovakvim uslovima nije dobro u smislu da ejakulirate u vašu devojku jer postoje neke osobe koje mogu da zatrudne iako imaju klamidiju ali na žalost trudnoća se obično završava spontanim pobačajem ili još gora verzija ukoliko bi se trudnoća realizovala do kraja je da beba bude slepa.
Dakle nemojte se igrati ! Lečenje, kontrola pa tek onda igranje ili pravljenja bebe ako ste na to mislili.

Dakle rezime po pitanju lečenja Klamidije kod devojaka bi bio sledeći :

Koristiti terapiju Dovicinom kao što sam pisao u nekom od prethodnih postova i to 20 dana. Zašto 20 a ne 14 dana kao što to preporučuje većina lekara ? Veća je verovatnoća da će te biti izlečeni ako je terapija duža, dakle 20 dana a ne 14 ! Zašto je to bitno ? Upravo zbog činjenice da bi ste bili sigurniji da je kod devojaka izlečenje uspešno posle prve tarapije odnosno ako bi prva terapija bila bezuspešna rizik od začepljenja jajovoda je veći sa svakom narednom terapijom ukoliko se već nije desio.
Naravno niko vam ne garantuje da će lečenje biti uspešno sa terapijom od 20 dana ali je veća verovatnoća da će tako i biti.

Za kornjaču :

Bez uvrede ali da li ste vi možda pitali vašu devojku da li ona vas vara ako ste vi već pošteni u toj vezi ? Naravno da se prenosi seksulanim putem ali koliko sam ja upućen i na još neke načine jer klamidiju imaju i osobe koje nisu imale seksulane kontakte ! Koji su to drugi načini ne bih mogao da vam kažem pouzdano ali recimo jedan od mogućih bi mogao biti kupanje u bazenu koji nema dezinfekciono sredstvo.
Naravno ako ste obadvoje pošteni, da li ste se pitali da li ste bili zaraženi pre veze u kojoj ste sada ?

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 5:04 pm
Postovi: 11
Da li antibiogram moze da pokaze prisustvo hlamidije u mokraci? I kakav je to test Chlamydia IgA i IgG ? A kakav je bris Chlamydia trachomatis? Mislim, koliko su pouzdani i na koji nacin(odakle tacno) se uzima bris/uzorak? Pronasla sam privatnu laboratoriju koja prva dva testa radi za po 1290din a bris za 700din. Kakav je to test od 3500 koji neko ovde pomenu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: