Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Jan 19, 2016 10:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Свака болест која се стално јавља, касније изазива додатне лоше ефекте. Дакле реши се хламидије и више немој да је добијаш. Иначе она се добија од аналног односа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Jan 19, 2016 3:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 12:31 pm
Postovi: 65
A osim brisa, koja je najpouzdania metoda za otkrivanje hlamidije? Znate li mozda nekog dobrog doktora u Beogradu i kako mogu da ga kontaktiram? I gde mogu privatno da odradim te analize? Hocu da se proverim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Jan 19, 2016 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико ми је познато само брис. Нажалост ни око осталих питања ти не могу помоћи. Ваљда ће се јавити неко или питање постави као нову тему па ће бити видљивија.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Čet Jan 21, 2016 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 10, 2015 4:04 am
Postovi: 7
MARKOOC92 je napisao:
A osim brisa, koja je najpouzdania metoda za otkrivanje hlamidije? Znate li mozda nekog dobrog doktora u Beogradu i kako mogu da ga kontaktiram? I gde mogu privatno da odradim te analize? Hocu da se proverim.

Uradis test u nekoj od privatnih lab. po meni je najbolja ... sad ne znam da li mogu da reklamiram. Bio sam i u drugoj najvecoj i uzas.. 15dana su mi radili test.
Imas bris metodu na hlamidiju i to je 3500-5000din i imas PRC iz mokrace koja je jedno 8000din. Najbolje je da ih zoves i raspitas se u kojoj od lab. mozes da das posto ne mogu sve da ti uzmu uzorak. Samo njihove centrale.

Ove cena od 8000 je ceo STD paket seksualnih prenosivih bolesti.
3500din je brisom i to bi trebalo da bude na hlamidiju,mikroplazmu i ureaplazmu.

Ako si u mogucnosti najbolje je da uradis STD i resis nedoumice da li imas neku bakteriju ili ne..
Naravno redovno da radis urino kulturu ne bi li video da li imas neku od bakterija (ne seksulanih).
Ako si pozitivan na neku od tih onda ces ici kod urologa.
Iskreno ja ne idem jer znam sta treba da pijem... manje vise sve te bakterije se lece istom metodom..
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pet Jan 22, 2016 11:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 6:33 pm
Postovi: 53
aaaca je napisao:
Свака болест која се стално јавља, касније изазива додатне лоше ефекте. Дакле реши се хламидије и више немој да је добијаш. Иначе она се добија од аналног односа.

Ne dobija se od analnog odnosa, odakle ti to ??? Hlamidija je bakterijska infekcija koja se prenosi nezasticenim seksualnim odnosom, tj bez upotrebe prezervativa, mada moze da se dobije i sa upotrebom kondoma ali jako retko . Znaci to da se dobija od analnog odnosa je nevidjena glupost(nemoj da se uvredis)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Jan 23, 2016 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 10, 2015 4:04 am
Postovi: 7
Hahha...sad procitah..
Kakav analni odnos. Ja ga nisam nikad praktikovao a dobio sam hlamidiju.
Nema veze sa istinom..
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 9:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
sale88, нема разлога да се увредим, нарочито због тога што сам сигуран да је дебело црево основни извор хламидије.

dzoki77, жене веома често инфицирају саме себе због неправилне интимне хигијене. Онда и њен партнер добије хламидију од ње иако није имао анални однос.

Неправилна употреба пешкира или његово неправилно прање може да доведе до инфекције очију. Има пуно додатних начина за инфекцију.

Ето, ваљда је сада мало јасније шта сам хтео да кажем.

Иначе, прочитајте први текст у овој теми.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Nov 05, 2016 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 10, 2015 4:04 am
Postovi: 7
Po toj tvojoj teroriji svi bi trebali da dobijemo hlamidiju, jer svaki drugi partner je imao analni seks. Hlamidija je seksualna bolest i prenosi se seksualnim putem,a da moze peskirom ili sl. onda verovatno ne bi spadala u seksualno prenosivu vec kao i eserihija spadala samo u bakterije koje mogu da se prenesu na vise nacina. Ja nigde nisam pronasao da moze drugim putem da se prenese.
Ja govorim na osnovu istrazivanja na naucnim osnovama,a ne na osnovu necijeg razmisljanja i verovanja da moze da se prnese cetkicom za zube,bazena, wc daske itd. Hlamidija se siri po celom telu,tako da ne znam odakle tebi da se prenosi samo analnim putem? odakle ideja da se hlamidija nalazi samo u debelom crevu i da nepravilnom higjenom iz debelog creva zarazi vagina.
Koliko ja znam hlamidiju mozes da detektujes i preko krvi.. a krv je svuda u nama.
Ne razumem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Ned Nov 06, 2016 7:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имао сам прилике да разговарам са лекарима који се баве хламидијом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Čet Maj 11, 2017 8:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 12:31 pm
Postovi: 65
Pozdrav ! Imam osecaj peckanja u penisu i testisima a danas sam dobio i blago pocišenu temperaturu. Ja sam zakazao kod urologa (privatno) Ali će moći da me primi tek u sredu! Molim vas recite mi šta da radim do Srede, kako da se lečim i sprečin eventualno pogoršanje stanja? Molim vas da mi odgovorite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Ned Maj 14, 2017 7:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немам идеју осим неког чаја из Института Јосиф Панчић или конзумације петролеја за осветљење. Бар бих ја то урадио.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sre Maj 17, 2017 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 17, 2017 8:51 pm
Postovi: 6
Pre dva meseca imao sam nezasticen oralni kontakt, nakon toga poceli su simptomi u vidu blagog stezanja grla a potom ekstremnog susenja usta (smanjeno lucenje pljuvacke), dve nedelje potom pojavili su se znaci tipicne urinarne infekcije, bris uretre potvrdio je hlamidiju. Tretirana je sa 4x2 250mg eritromicina 7 dana, dovicin 2x1 100mg 10 dana i hemomicin 1000mg odjednom. Simptomi urinarne infekcije su se povukli, ali prisutno je ekstremno zamaranje pri fizickoj aktivnosti, bolovi u ramenima, listovima i skocnim zglobovima i subfebrilnom temperaturom izmedju 37 i 37,2 obicno u vecernjim casovima, i dalje je prisutno susenje usta ali u manjoj meri nego ranije. Da li su i to sve znaci hlamidije ili treba traziti neki drugi uzrok?
Testovi na gonoreju, ureaplazmu, mikoplazmu, sifilis, epstajn bar i herpes tip 2 su negativni. CRP ima normalnu vrednost, KKS i leukocitarna formula su u redu, u urinu je prisutan manji broj bakterija.
Koji je Vas savet za dalje lecenje? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sre Maj 17, 2017 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 17, 2017 8:51 pm
Postovi: 6
U brisu grla i jezika takodje nema patoloskih bakterija niti kandide


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sre Feb 27, 2019 8:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2019 8:25 am
Postovi: 28
Pozdrav svima. I meni je dijagnoza hlamidija pre 6
Meseci. Imam veliki problem. A on pocinje Sa jednom devojkom poljske nacionalnisti koja me ubedila da nema nista i ja budala poverovao i imao odnos Sa njom bez zastite! Medjutim odma sutra dan sam osetio svrab u uretru mislio sam da nije nista strasno. Posle od prilike 2 nedelje osetio Sam bol pri mokrenju i bistar sekret iz uretre. Odma sam otiso u bolnicu i prijavio da imam triper. Medjutim posle brisa nasli su da je to ustvari hlamidija. Pre nalaza dobio sam Ja i moja partnerka 3 tablete od jednom po imenu azitromycin bolovi su nestali a sluz se malo smanjila. No to nije sve citajuci na iternetu da se mora prepisati duza terapija. Otiso sam kod doktora za kozne bolesti i ona Mi prepisala isto azitromicin i jos neke tablete za 7 dana. Da ne duzim na drugom testu sam bio ponovo pozitivan i ja i partnerka. 2 terapija u bolnicu bila je doxybene 7 dana. Posle toga se smanjio sekret iz uretre. Ali za mene sokirajuce tokom stolice primetio sam da mi na kraju mokrenja izadje i beli iscedak vidljiv u urinu. Medjutim isao ponovo na test kad ono negativ. Samo da dodam da testovi su radjeni sve Sa pcr metodom. Zivim u becu. A sekret Mi Bio i dalje prisutan zvek kod stolice istodobno sam urinirao i osecao da ni nesto blokira kad sam pogledao video sam taj beli iscedak. Medjutim posle konsultacije Sa lekarom. Pravili Mi jos jedan test sto je opet Bio negativan i jos dva posle toga! I oni su rekli da je infekcija prosla i da nema vise razloga za brigu. I tako ja spavao Sa mojom partnericom koja isto tako bila negativna. I posle nedeju dana jos gori simptomi ucestalo mokrenje. Nemogucnost mokrenja. Peckanje u besiku. Bio kod urologa leukociti 25. U sekret prostate a psole toga na testu bakterije negativne. Dali je jos neko. Imao slicne probleme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sre Feb 27, 2019 10:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хламидија је нормални становник дебелог црева што значи да та девојка стварно није имала ништа.

Иначе хламидија се веома тешко и дуготрајно лечи. Често изазива стерилитет и различите урогениталне проблеме.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: