Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Čet Jan 23, 2014 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 23, 2014 4:10 pm
Postovi: 1
Postovani jel mozete da mi protumacite nalaz. Imao sam hlamidiju vec tri puta i posle poslednje terapije nalaz je sledeci:

U analiziranom uzorku brisa, mikroskopskim pregledom, DIF metodom, nadjeno je oko 50 epitelnih celija i 2 fluorescentna telasca.Nalaz Chlamydiae trachomatis je ngativan.

Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Jan 25, 2014 5:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 13, 2012 1:16 am
Postovi: 9
Da li neko moze da mi odgovori na koji nacin se hlamidija prenosi sa muskarca na zenu tokom oralnog sexa? Da li to znaci da ce se preneti samim tim cinom ili mora da postoji neka ranica u ustima?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Mar 24, 2014 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 12, 2013 5:30 pm
Postovi: 8
jel ima nekih promjena na glavi penisa ili na penisu u slucaju hlamidija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Nov 30, 2015 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 10, 2015 4:04 am
Postovi: 7
stotina je napisao:
jel ima nekih promjena na glavi penisa ili na penisu u slucaju hlamidija?



Vrlo glupo pitanje...
Svi moraju da se testiraju s vremena na vreme ako misle da se zastite od posledica polnoprenosivih bolesti. Hlamidija oraganizmu moze svasta da napravi a ja to znam najbolje jer sam vrlo skupo novcano platio dovodjenje organizma u neku normalu.
Znaci.. ako menjate partnere koristite kondom,a ako ga vec ne koristiteradite test na svaka 3 meseca ili vise(u zavisnosti koliko cesto menjate partnere) test na sve bakterije metodom brisa ili DNK iz mokrace koji je dosta skuplja.
Nemojte da postavljate glupa pitanja zbog vas samih jer pocecete da umisljate da ste bolesni na osnovu nekih glupih simptoma. Ukoliko sumljate pravo u jedno od privatnih lab. da uradite potrebne testove.
Inace nema nikakvih promena na penisu ili glavi penisa.
Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Nov 30, 2015 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 10, 2015 4:04 am
Postovi: 7
panter1986 je napisao:
Pozdrav svima,bio sam pozitivan na hlamidiu,resio sam taj problem. Muci me nesto drugo. Interesuje me da li cura sa kojom sam bio u vezi moze da ima hlamidiu a da se to ne pokaze na testu na kome je radila. Ja mislim da mi je ona prenela jer sam samo sa njom imao odnos bez kondoma,ali mi ona kaze da je radila analize i da nije pozitivna na hlamidiu ? Unapred hvala .


Da,ima. Htela ona da to prizna sebi ili ne. Hlamidija se jako tesko otkriva narocito kod muskarca. Nekad imas simptome a negativan si na svim testovima. Savremena medicina ne moze uvek da otkrije hlamidiju u organizmu.
Hlamidija je jako opasna bakterija koja na duzi staze moze da vam napravi i te kakve probleme u organizmu. Muskarci mogu da dobiju prostatitis i ceo zivot da uniste samo zato jer se nisu testirali i cuvali.
Tako da pravilo je ako jedan parner ima... ima je i drugi i oba moraju da se lece u isto vreme.
To sto ti imas ne mora da znaci da si od nje dobio jer ona moze godinama da bude u organizmu i da ne znas da je imas. Moras da obavestis i predhodne partnerke,ali ta poslednja sa kojom si bio je ima skoro "sigurno". Da sam na njenom mestu ja ne bih rizikovao...da jednog dana ostane sterilna.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Dec 12, 2015 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 10, 2015 4:04 am
Postovi: 7
dzoki77 je napisao:
panter1986 je napisao:
Pozdrav svima,bio sam pozitivan na hlamidiu,resio sam taj problem. Muci me nesto drugo. Interesuje me da li cura sa kojom sam bio u vezi moze da ima hlamidiu a da se to ne pokaze na testu na kome je radila. Ja mislim da mi je ona prenela jer sam samo sa njom imao odnos bez kondoma,ali mi ona kaze da je radila analize i da nije pozitivna na hlamidiu ? Unapred hvala .


Da,ima. Htela ona da to prizna sebi ili ne. Hlamidija se jako tesko otkriva narocito kod muskarca. Nekad imas simptome a negativan si na svim testovima. Savremena medicina ne moze uvek da otkrije hlamidiju u organizmu.
Hlamidija je jako opasna bakterija koja na duzi staze moze da vam napravi i te kakve probleme u organizmu. Muskarci mogu da dobiju prostatitis i ceo zivot da uniste samo zato jer se nisu testirali i cuvali.
Tako da pravilo je ako jedan parner ima... ima je i drugi i oba moraju da se lece u isto vreme.
To sto ti imas ne mora da znaci da si od nje dobio jer ona moze godinama da bude u organizmu i da ne znas da je imas. Moras da obavestis i predhodne partnerke,ali ta poslednja sa kojom si bio je ima skoro "sigurno". Da sam na njenom mestu ja ne bih rizikovao...da jednog dana ostane sterilna.
pozdrav



Hteo sam da kazem da u nekim slucajevima ume jako tesko da se otkrije,a inace se jako lako otkriva metodama. brisa PRC-DNK iz mokrace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Dec 29, 2015 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 29, 2015 9:37 am
Postovi: 2
Pozdrav, duze vreme se mucim sa hlamidijom. Popio sam 6 tura lekova, i nista mi nije pomoglo. Svaki test mi je bio pozitivan na chlamydiu. Zatim sa na netu nasao Chlamycin - sirup - tinkturu koja mi je (cini se) pomogla. Sada mi je 32. dan otkako sam zavrsio sa tinkturom (popio 3 flase, kako su mi preporucili), i ponovo imam tegobe. Od pocetka terapije nisam imao odnos sa partnerkom, ona se 3x testirala na chl. i nalaz je svaki put bio negativan. Nikad se nisam rizicno ponasao.. Pre sadasnje partnerke sam imao odnos samo sa jednom (tada isto stalnom) devojkom.

Cini mi se da sam sve probao, za mene nema leka...

Ponestalo mi je i ideja i volje da se borim... Molim vas za bilo kakav savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Dec 29, 2015 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хламидију си добио вероватно аналним односом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Dec 29, 2015 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 29, 2015 9:37 am
Postovi: 2
Nikad nisam imao analni odnos. Napominjem jos jednom da od pocetka terapije sa partnerkom strogo izbegavamo cak i odnos sa kondomom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Čet Dec 31, 2015 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Овај форум почиње да штуца. Нисам добио информацију да је стигао одговор. Случајно сам наишао овида и видео...

Ако ниси имао анални однос онда се добро замисли како си могао да је добијеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Jan 05, 2016 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 10, 2015 4:04 am
Postovi: 7
cirmiz je napisao:
Pozdrav, duze vreme se mucim sa hlamidijom. Popio sam 6 tura lekova, i nista mi nije pomoglo. Svaki test mi je bio pozitivan na chlamydiu. Zatim sa na netu nasao Chlamycin - sirup - tinkturu koja mi je (cini se) pomogla. Sada mi je 32. dan otkako sam zavrsio sa tinkturom (popio 3 flase, kako su mi preporucili), i ponovo imam tegobe. Od pocetka terapije nisam imao odnos sa partnerkom, ona se 3x testirala na chl. i nalaz je svaki put bio negativan. Nikad se nisam rizicno ponasao.. Pre sadasnje partnerke sam imao odnos samo sa jednom (tada isto stalnom) devojkom.

Cini mi se da sam sve probao, za mene nema leka...

Ponestalo mi je i ideja i volje da se borim... Molim vas za bilo kakav savet



Citaj strane postove u vezi dijete koju trebas da primenis..
Provaj da promenis doktora ...
a koju kombinaciju lekova si uzimao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Ned Jan 17, 2016 6:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 12:31 pm
Postovi: 65
Spavao sam sa devojkom (svojom) bez zastite i posle 15-20 dana poceli su problemi tipa: zarenje tokom mokrenja i malo sekreta, osecaj zarenja u penisu posle npr. tople kupke. (Jos prosle godine) Otisao sam kod doktorke opste prakse i ona mi je prepisala antibiotik (amoksicilin) i poslala me da dam uzorak urina. Rezultati su bili ok. Mislim da mi je posle prepisala jos jednu dozu antibiotika i to se smirilo. Pre par dana sam dobio neku prehladu i problemi sa zarenjem u penisu tokom mokrenja su ponovo poceli. Nisam pio nista od lekova i ovaj put se smirilo samo od sebe ali sam zabrinut.

Kako mogu da utvrdim da li je u pitanju hlamidija? Da li mogu privatno da odradim analize i da odem na pregled? Koji lekovi se kroiste za lecenje hlamidije i postoji li neki prirodni lek (caj ili nesto slicno) kako bih ubrzao proces izlecenja, naravno ako je hlamidija u pitanju ? Koje sve analize postoje za dijagnostikovanje hlamidije (Osim brisa)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Ned Jan 17, 2016 7:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 6:33 pm
Postovi: 53
Vec sam napravio novu temu, ali posto vidim da ovde ima ono sto meni treba postavicu ovo pitanje i ovde, a onu temu sto sam otvorio administratori neka obrisu. Da li od hlamidije moze da se dobije rak kod muskaraca i koje su sanse za to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Ned Jan 17, 2016 8:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико ми је познато од хламидије се добија "само" стерилитет.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Jan 19, 2016 12:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 6:33 pm
Postovi: 53
Ma znam, nego negde sam citao da moze da izazove rak ,kao recimo kondilomi ali moje neko misljenje je da su to promili sansi, jer u sustini kondilome nije imao samo onaj ko nikad nije j... A i hlamidija i kondilomi su najcesce polno prenosive bolesti


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: