Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ZA SVE ONE KOJI BI DA ZNAJU NESTO VISE O HLAMIDIJAMA
PostPoslato: Ned Okt 18, 2009 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:03 pm
Postovi: 32
Znam da je pitanje postavljano milion puta, ali je tema prevelika da bih nasao- gde ste radili test PCR metodom? Pitanje je za bilo one koji su radili ili znaju gde se radi....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZA SVE ONE KOJI BI DA ZNAJU NESTO VISE O HLAMIDIJAMA
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 8:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Nisam radila, ali svi preporucuju VMA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZA SVE ONE KOJI BI DA ZNAJU NESTO VISE O HLAMIDIJAMA
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:03 pm
Postovi: 32
Hvala sunny, evo cisto da napisem ako nekome bude u buducnosti trebalo (kuc-kuc daleko bilo) da je test 3500.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 12:35 pm
Postovi: 73
bez sale stvarno dosta informacija ima na ovom forumu.hvala svima

_________________
Molim za malo TISHINE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klikni i pomozi Srbiji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 23, 2007 11:49 am
Postovi: 8
Ne zelim da ovo izgleda kao reklama,ali moram sa vama da podelim najbolji nacin,koji je meni pomogao.
Pre tri godine sam imala pobacaj zbog pada,a posle toga nikako nisam mogla da ostanem u drugom stanju.
Lekovima sam lecila Clamidiju,koja mi se vracala cetiri puta.Uz nju,pojavile su se i druge,cak sam od bolova izgubila skoro svest-na stolu u jednoj privatnoj klinici.
Rekla sam,nikad vise lekovi!

Pila sam belo vino i beli luka,koji je prirodni lek za klamidiju.

Recept:
Dva litra belog vina sipati u serpicu,i dodati cetiri glavice belog luka{obavezno sa opnom}.Sve to kuvati,dok ta kolicina se ne smanji na kolicinu jogurtske case.
Piti mlako.Jeste da je grozno ali deluje.
To cete piti jednom u mesec dana-cetiri meseca.

[b]Izgleda cudno,ali svaka informacija zasluzuje paznju. MOzda bi neko strucan mogao da prekomentarise.ILi,Procenite sam :)[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pet Feb 05, 2010 8:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 3:30 pm
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
Ovako... Podjoh ja danas na kontrolni pregled na hlamidiju i ureaplazmu, medjutim kad su mi otkucali racun na njemu vidim da pise ureplazma i mikoplazma... Lepo se vratim i kazem da nisam htela test na mikoplazmu, jer je nemam, nego na hlamidiju i ureplazmu. Onda su oni meni poceli strucno da objasnjavaju da se test na ureplazmu ne moze raditi razdvojeno od mikoplazme!? To zadovoljstvo inace kosta 2710 dinara, e sada sam ja trebala da doplatim jos test na hlamidiju (ne pitah koliko kosta, ali sigurno jos hiljadu i nesto din.). Ta "ljubazna" sestra ili sta je vec na salteru je jos pocela da galami na mene objasnjavajuci mi kako to nikako ne moze odvojeno (objasnjenja ne razumeh, delom zatecena njenim tonom), i izmedju ostalog kako njihovi pacijenti to znaju, pa je jos htela da zove seficu da mi eto i ona to potvrdi, sto sam ja odbila...
Onda mi je predlagala da radim samo test na hlamidiju, ali na kraju nisam htela ni to jer svakako moram i na ureplazmu, pa onda nisam nista pametno napravila, sem da ponovo idem i skidam se iz dva puta... Nisam imala dovoljno novca kod sebe da doplatim, jer sam prethodno zvala i rekli su mi da to kosta 1710 din koliko sam i ponela, a na moje pitanje zasto mi to nisu rekli kada sam zvala da pitam, ona mi rece da se sigurno javila neka pocetnica koja ne zna da se ureplazma ne radi bez mikoplazme... Nisam htela da se raspravljam, vratila mi je novac i tako se mi lepo razidjosmo...
Molila bih vase misljenje i iskustva sa ovim testom, dakle da li ste test na ureaplazmu radili obavezno uz test za mikoplazmu, koji ste naravno morali da platite iako vam nije potreban??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 03, 2010 1:15 pm
Postovi: 2
Da li ima negde da se kupi/obavi novi CRT test na hlamidiju kod nas.
Predhodna metoda mi nije nimalo privlačna....
i kakva je to PCR metoda, ako sam dobro napisao i ko je radi, neka adresa, br tel bi mi bio od koristi.
A drugo pitanje, ima li neka privatni urolog, ambulanta u novom sadu
ako neko zna neka mi posalje adresu ili tel
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 7:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 04, 2010 9:59 am
Postovi: 27
Molio bih za savet ,ako moze.
Popio sam terapiju sto sam dobio za hlamidiju pre 4 dana. Medjutim pio sam dosta tecnosti 2,3 l vode na dan + 2,3 caja od 2dl pa sam stalno isao na wc. Imam osecaj sada kao da mi je iziritiran mokracni kanal kod glansa penisa.

Sta bih mogao popiti da to prodje. Imam zakazano kod dr opste prakse u utorak, ali ovo me nervira , iritira .....

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 16, 2010 10:54 pm
Postovi: 3
Imam 27 godina, sa istim momkom sam od svoje 17 god u vezi. Ušli smo u tu vezu oboje nevini. Pa me zanima na koji način smo dobili hlamiduju jer smo se pre pola godine od nje lečili (stvarno ne sumnjam u njega tako da vas molim da tu opciju odmah izbacite kao mogući odgovor). Da li se može preneti u bazenu, ili preko prljave tj zaražene wc šolje... jer stvarno ne znam na koji način smo je zaradili...
unapred hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Sep 20, 2010 7:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 04, 2010 9:59 am
Postovi: 27
Za bazen ne znam, neki kazu moze, neki kao ne, pa hajde sada da znamo.Isto kazu i za wc solju. Mozda preko peskira, ako ste slucajno u gostima, ili neki prijatelji kod vas koristili isti peskir, pa ko zna ...

Mada mislim da je bolje ne lupati glavu, ako ste vec izlecili ili lecite.
Ja sam isto prevrtao po glavi, gde , sta, kako, od koga i koliko dugo, ali na kraju mi se svelo na to i bolje da ne znam, sto dodatno da se iznerviram, ako me lose vesti pogode :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pet Sep 24, 2010 9:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
slatkakafa je napisao:
Imam 27 godina, sa istim momkom sam od svoje 17 god u vezi. Ušli smo u tu vezu oboje nevini. Pa me zanima na koji način smo dobili hlamiduju jer smo se pre pola godine od nje lečili (stvarno ne sumnjam u njega tako da vas molim da tu opciju odmah izbacite kao mogući odgovor). Da li se može preneti u bazenu, ili preko prljave tj zaražene wc šolje... jer stvarno ne znam na koji način smo je zaradili...
unapred hvala...

To sto ti "ne sumnjas u njega" nije razlog da ta opcija bude izbacena. To je sto se tice lekarske doktrine. Postoji veliki broj sajtova koji detaljno objasnjavaju nacine prenosenja hlamidije pa se tamo mozes obavestiti o tome i naci nacin koji tebi najvise odgovara ;)

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Sep 25, 2010 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 16, 2010 10:54 pm
Postovi: 3
Ne na način koji mi najviše odgovara nego me zanima još neki a da nije sexualni... Bez ironije molim :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Nov 09, 2010 11:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:38 am
Postovi: 71
Hlamidija se iskljucivo prenosi sexulanim odnosima. Sve ostale price o bazenima, mokrim peskirima, prljavim wc soljama su izmisljene samo radi "mira u kuci", a i da bi sami ginekolozi izbegli neugodnosti kada saopste zeni da je zarazena hlamidijom i da treba i partner da se leci, jer to neminovno dovodi do nesuglasica i neprijatnosti medju partnerima. Duznost svakog ginekologa je da kaze zeni da moraju svi koji su imali odnos sa njom da se testiraju i eventualno lece ukoliko su takodje zarazeni hlamidijom, radi sprecavanja sirenja zaraze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Nov 09, 2010 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 04, 2010 9:59 am
Postovi: 27
Hvala na informaciji,
molim Vas da mi obrazlozite kako ste dosli do tog dokaza i da li se bavite ispitivanjima polnih bolesti i nacina prenosenja istih?

Po mom skromnom misljenju i na logici zasnovanom, mislim da postoji bar neka mogucnost prenosenja ove bolesti nekim drugim putem sem sexualnog ili se varam?

Evo imam i par pitanja pa mi molim Vas pomozite i odgovorite :

1.Da li se hlamidija moze preneti oralnim sexom?
2. Kako se dobija hlamidija oka, koliko sam shvatio da je ima ?
3 Da li se hlamidija moze preneti putem urina ?

Ako moze, sada imam jednu dilemu, plivam na bazenu, a kako je obicaj kod nas, vecina ljudi ne izlazi da urinira u wc nego se lepo olaksa u bazen, more itd.. Ja kao i svaki drugi plivac plivam iza nekog ko se urinirao i npr. progutam malo njegove mokrace ...Hocu li ja biti zarazen ?

Ili neko u izlasku, slavlju ili negde drugde urinira, pokvasi ruku, par kapi onih sto ostanu i ne opere ruke, izadje iz wc-a i rukuje se samnom koji krecem u wc, ja zatim tom rukom dodirujem svoj polni organ i da li cu tada biti zarazen?

Hvala unapred svima koji mogu da mi razjasne ove dileme i odgovore na pitanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Nov 09, 2010 6:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:38 am
Postovi: 71
Kaiser,

Hlamidija spada u STD bolesti. Sama rec STD vam kaze: sexually transmitted disease (STD), znaci prenosi se seksualnim putem.

How do people get chlamydia?
Chlamydia can be transmitted during vaginal, anal, or oral sex. Chlamydia can also be passed from an infected mother to her baby during vaginal childbirth.

Evo odgovora i na vasa pitanja, hlamidija se moze preneti putem vaginalnog, analnog i oralnog seksa(oralnim putem malo redje, ali moze), kao i od inficirane majke na bebu tokom porodjaja(obicno zahvaca oci i respiratorni trakt kod beba).

Dalje, hlamidija se moze preneti i kada partneri za vreme sexa dele sex igracke izmedju sebe, ili se za vreme sexa prstima dodiruju po genitalijama, pa potom recimo nesvesno protrljaju oko ili oci.

Sve ove informacije mozete pronaci na googlu(naucna ispitivanja vezano za hlamidiju su davno zavrsena :) ) kao i npr. ovo:

'You can NOT catch chlamydia from simply kissing, sharing baths, towels, cups, or from toilet seats."

Ne mozete dobiti hlamidiju od ljubljenja, koristenja iste kade za kupanje, peskira, solja za kafu, ili wc solja.

U zapadnim zemljama, svaka zena kod koje se sumnja na infekciju, obavezno se testira PRVO na hlamidiju i gonoreju, pa onda na sve ostalo.

Vazno je uspostaviti i konkretan i otvoren odnos sa svojim ginekolozima, meni su obe moje ginekologinje rekle otvoreno da se hlamidija prenosi SAMO sexualnim putem, ostale price su izmisljene zbog razloga koji sam vec navela u prijasnjem postu.

Dok sam ja radila u laboratoriju u jednom manjem mestu kod nas, vladala je nenormalno gonoreja tokom 90-tih. S obzirom da svako svakog zna u mestu, mi zdravstveni radnici, na celu sa ginekolozima, smo takodje pribegavali neistini govoreci da se radi o jednoj maloj bakterijici, koja se lako leci(malo sutra kod nekih slucajeva!) i to smo poceli pribegavati tome nakon nekoliko nastraja od strane partnera(i muzeva i zena), koji su znali uletati u ordinaciju nakon pozitivnih rezultata, trazeci od nas objasnjenje kako se ta bakterija prenosi, da li to znaci da se njihovi partneri svaleraju itd..., jer se naravno i oni moraju testirati, pa odmah posumnjaju u nevernost, a mi zdr. radnici nismo nikom svecu drzali, niti smo advokati ili sudije...

Elem, da zakljucim: koju god informaciju da procitate, sto god da vam se kaze, vi cete verovati u ono sa cim vam se najlakse nositi, sto je po meni sasvim u redu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: