Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ...
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 12:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
nije dovoljan samo antibiotik za hlamidiju na oku. Potrebna je mast za oci, obicno se daju marocen kapi za oci i tetraciklin mast za oci, inace jos teze se leci na oku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 8:48 pm
Postovi: 14
Moze li hlamidija da prouzrokuje povremne bolove u testisima, neki osecaj izmedju svraba i bola, temperaturu penisa i testisa? Imam hlamidiju i ovakve simptome, pa me zanima da li je moguce da je to od nje ili je mozda u pitanju nesto drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:43 pm
Postovi: 3
Е таман кренух да вам напишем своју причу ал ме нашто прекиде па ћу одложити за касније.Рећи ћу вам само да имам хламидију (лечим се)и да је нисам добио полним путем и то је сигурно!!!Тако да или оне шансе о промилима падају у воду или сам ја толики баксуз да ме закачи тај промил....наставак следи касније


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Nisu u pitanju promili nego procenti i to par desetina.Ali se pacijenti nekako najvise pribojavaju tog seksualnog prenosenja.
Rado bismo culi tvoj slucaj !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Jedno pitanjce...
Kada se radi test na Hlamidiju kod žena? Negde sam načula za vreme menstruacije. Ima li istine u tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 7:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Nema,radi se kad zena nema menstruaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 11:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Hvala na odgovoru. I ja sam mislila da nije tačno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:43 pm
Postovi: 3
Alibi igrac je napisao:
Е таман кренух да вам напишем своју причу ал ме нашто прекиде па ћу одложити за касније.Рећи ћу вам само да имам хламидију (лечим се)и да је нисам добио полним путем и то је сигурно!!!Тако да или оне шансе о промилима падају у воду или сам ја толики баксуз да ме закачи тај промил....наставак следи касније



Е па овако је текао мој случај.Једног дана приметим ја на врху пениса нешто као црвену тачку ал нисам много обраћао пажњу мислећи да сам можда негде одерао...мислим проће.Ал како је време пролазило та тачка је почела да се шири и одем вам ја у студентску амбуланту (нови сад) где они мени испишу упут за поликлинику.На поликлиници доктор гледа каже први пут у животу види тако нешто ал конта то је нака ерозија и да он мени да мажем са павловићевом масти и да дођем на контролу за две или три недеље, више се и не сећам.Ја мажем ал наравно ништа не помаже,црвенило се шири (како најбоље да вам дочарам како је то црвенило изгледало,свако од вас је некад пао на бетон и издерао дланове е то је била рана баш тог типа,као да је један слој коже излизан и сад ја тачно видим рубове тог црвенила) и он мене пошаље да вадим крв да видимо да није сида,хив....и није било ништа од тога и дао он мени другу крему и закаже контролу за месец дана.Пошто и тада није било побољшања пошаље мене др да ја закажем биопсију гланса да они мени узму одсечак да испитају шта се то дешава.Пошто је било лето а тај захват се лети не ради ја сам морао да чекам 2 месеца што ми наравно није падало на памет.И шта ћу потражим ја друго мишљење,одем у приватну клинику код уролога и он такође никад у својој каријери није видео сличне симптоме (што ме екстра нервирало) а кад сам му рекао да су ми заказали биопсију човек се запрепастио и каже да то не радим јер се ту тешко зауставља крварење...значи тотална конфузија.И упути он мене да урадим спермограм и да одем код дерматолога у вези тог црвенила.Дерматолог наравно ми опет да неке креме и 3% раствор за испирање.Е сад долазе резултати спермограма где се види велика инфекција и он мене пошаље на брис урерте на хламидију,микоплазму и бактерије.И после пар месеци зајебанције,изгубљеног времена,живаца они мени констатују хламидију и преписују ми терапију:

-хемомицин 3 дана по 2 таблете
-потом довицин 2 пута по 1 ,10 дана
и после 14 дана поновити брис на хламидију.

После 14 дана био сам негативан на хламидију и др ми прописује да месец дана пијем:

-цинк 2 пута 1
-селен 2 пута 1
-токоферол 3 пута 1
и да после тих 30 дана поновим спермограм.

На том поновљеном спермограму резултат још увек није био задовољавајући ал је био дупло бољи од оног првог спермограма кад је констатована хламидије.Дакле пошто је било напретка он мени преписује исте лекове (цинк,селен...) у наредна два месеца ал у дупло мањој дози и да након та два месеца поново урадим спермограм,који сам урадио пре 10 дана и који је по резултатима најгори до сада ЧАК гори и од оног првог који сам радио :o а не заборавите да сам после тога пио терапију која ми је преписана.Пре два дана сам поново радио брис и сада чекам резултате који ће сигурно бити негативни по мене :(

Значи суштина приче је:
-да хламидију нисам добио полним путем (на питање др дал је могуће да је добијем нпр на базену,одговорио је пааааааааа могуће је,ал опет ни то ми није јасно па онда би пола НС било заражено),како сам је добио немам појма ал то сад није ни битно
-и да је докторима требало пар месеци да сконтају да је у питању хламидија

Извињавам се ако је текст мало конфузан ал ово тако дуго траје да ни ја више на знам шта се и којим редом дешавало.

п.с. може ли неко од новосађана (видим да нас има овде) да препоручи неког доброг доктора,много би ми значило


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 21, 2006 2:49 pm
Postovi: 46
Sta je hlamidija?
Hlamidija (Chlamydia trachomatis) je bakterija koja inficira sluzokožu ženskog i muškog polnog i mokraćnog sistema.


Infekcija hlamidijom

Infekcija hlamidijom kod oko 75 % žena i oko 50 % muškaraca ne uzrokuje smetnje niti znakove upale, sve dok se ne razviju nepopravljiva oštećenja polnih organa.
Simptomi upale se kod manjeg broja zaraženih osoba javljaju periodu od prve do trece nedelje nakon infekcije.
Kada se otkriju posledice "tihe" infekcije, najčešće neplodnost žene ili muškarca, obično je prošlo duze vreme (više godina) od početne infekcije.

Učestalost

Infekcija klamidijom je najčešća dijagnosticirana polno prenosiva bolest prouzrokovana bakterijama u razvijenim zemljama.
Stvarna učestalost infekcije hlamidijom nije poznata jer inficirane osobe uglavnom ne znaju da su zaražene i ne podvrgavaju se testiranju.
Pacijentima koji se jave sa znakovima upale polnih organa, često se daju lekovi bez prethodnog uzimanja uzoraka za laboratorijske testove kojima se jedino može utvrditi pravi uzročnik bolesti.

Načini infekcije

Hlamidija se prenosi tokom polnog odnosa, ali postoje i mogućnosti zaraze nepolnim putem (bazeni, sportske dvorane, javni WC i sl.). Svaka spolno aktivna osoba može biti zaražena klamidijom, a da toga nije svesna.
Narocito su ugrožene mlade osobe od početka polne aktivnosti do 25-30 godina jer je u toj periodu sluznica polnih organa još nezrela te stoga podložna infekciji.
Novorođenče se može zaraziti od inficirane majke tokom porodjaja.

Posledice dugotrajnog nelecenja hlamidijom

Dugotrajna infekcija hlamidijom može dovesti do nastanka nepopravljivih oštećenja polnih organa i kod onih osoba koje nemaju smetnji ili vidljivih znakova upale.
Hronične upale maternice, jajnika i područja grlica nastaju kod oko 40 % žena.Posljedica hronične upale su trajna oštećenja tkiva koja prouzrokuju hroničnu bol, neplodnost i vanmaternične trudnoće (stanje potencijalno opasno po život žene).
Kod trudnica može doći do spontanog pobačaja ili preranog porodjaja usled infekcije maternice i ploda u trudnoći.
Hlamidija je najčešći uzročnik upale pluća i upale sluznice oka novorođenčadi koja se zaraze tokom porodjaja od inficirane majke.
Kod muškaraca može doći do hronične upale prostate i polnih žlezda. Posledice hronične upale su bol, neplodnost i povećani rizik od raka prostate.
Alergijske i autoimune reakcije mogu nastati kod žena i muškaraca uslijed dugotrajnog prisustva klamidije u telu. Ove reakcije se ogledaju u upalama zglobova, oštećenjima kože i očiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 2:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:02 am
Postovi: 2
Koliko je najmanje potrebno napraviti pauzu izmedju dve terapije (terapija=12 dana) zbog kolicine antibiotika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 20, 2007 10:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Evo još jedne razočaravajuće informacije vezane za klamidiju na :

http://www.chlamydiae.com/infections_index.asp

u sekciji In meen i In women

Za muškarce koje mrzi da traže tema je na :

http://www.chlamydiae.com/restricted/do ... tility.asp

Dakle koliko sam ja shvatio kod muškaraca može da dovede i do azospermije i !

Ljudi ovo je gore od AIDS-a !!! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 8:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 8:15 pm
Postovi: 5
Pozdrav od novog clana!

Posle svega procitanog, mogu da zakljucim da rezultate sutrasnjeg brisa uretre vec znam! Po svemu sudeci, imam hlamidiju. Simptomi mi odgovaraju opisanim, nezasticen odnos sa devojkom, koja je, srecom i za sad, bez tegoba.
Interesuje me samo, posto su simptomi poceli pre desetak dan, da li rana dijagnostika utice na brzinu izlecenja i efikasnost lecenja?
Koliko vidim, nade ima ali preovladavaju ljudi sa problemom, pa....
Ostaje mi samo da cekam rezultate laba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 20, 2007 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Koliko ja znam odgovor je "ne" nažalost ali je bolje kada se dijagnostikuje na vreme jer onda nema dovoljno vremena da pravi veliku štetu ako ti je to za utehu !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 8:15 pm
Postovi: 5
Jeste za utehu, jer bar cu znati sa cim imam posla sa podnosljivim zakasnjenjem.
Inace, danas sam trebao da odem po rezultate brisa, ali rceno mi je da se rezultati izdaju posle 13h a radili su do 14h, pa sam zkasnio da ih uzmem. Znaci, prva stvar koju cu uraditi sutra je da odem po rezultate pa pravo kod dermatologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: koliko dugo se moze leciti hlamidija i kako posle nje poprav
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 16, 2007 9:18 pm
Postovi: 1
Lokacija: zrenjanin
Dva meseca sam se patio sa hlamidijom i konacno je test negativan , doktor mi je prepisao proxeed pa se pitam da li mi je to dovoljno da popravim stetu koju mi je napravila? Zena i ja vec dve godine pokusavamo da dobijemo dete ali nista, ta hlamidija je stvarno pravi uzas :evil: Neka me neko posavetuje sta jos da pijem da bi sto pre povecao broj spermica.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: