Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 10:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
pejzaz, koje simptome si ti imao , to je ono što mi je nepoznato jer si napisao da si imao iste simptome kao i prethodni put ali ne znam šta je bilo prethodni put od simptoma kada si imao klamidiju ?

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 25, 2008 6:31 pm
Postovi: 5
kada su mi rekli za klamidiju od simptoma sam imao:peckanje tokom mokrenja i tokom dana izlazi zamucena zuckasta tecnost..znaci pre dvadeset dana primetim isto to samo manjeg intenziteta,poucen prethodnim iskustvom odmah podjem na analizu ,prestanem imati odnose sa curom,simptomi prestali jedno 5-6 dana posle,a rezultati negativni.. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 8:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Da nije možda greška u laboratoriji ? Sačekaj par sedmica pa ako budeš imao simptome ponovo, onda bolje otiđi da se testiraš još jednom !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: oralno nikad vise
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 10:55 pm
Postovi: 30
Lokacija: ne znam
Ako moze pojasnjenje, Hlamidija se prenosi i oralno ali da li se ona nastanjuje i inficira grlo ili se samo prenosi tj nije isti tip hlamidije koja iinficia grlo ,oko, genitalije(odnosno ona koja izaziva polnu bolest).

_________________
nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hlamidija
PostPoslato: Čet Jun 26, 2008 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 10:57 pm
Postovi: 2
Pojavio mi se bol u levom testisu. Nikako nije prestajao i bio je sve neprijatniji... Odem u urgentni kazu mi nije ti nista! Odem na urolosku, konstatuju neku upalicu u testisu i posalju me na proveru da nemam hlamidiju. Naravno imam je. Daju mi da pijem dovicin i hemomicin.Zavrsim terapiju i opet me boli levi testis, isto kao pre terapije!
O cemu se radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 12:59 pm
Postovi: 4
Lokacija: nis
da li neko moze da mi kaze tacnu adresu ili broj tel. laborarotije Hexalab.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 10, 2008 11:09 pm
Postovi: 1
Treba mi pomoc, konstatovana mi je klamidija, cervikalnim brisom,
moje pitanje je da li je moguce da je imam desetak godina i da sam preko infekcije rodila dvoje zdravo djece i da nisam imala infekcije materice. Kako se ona jos prenosi (osim seksualnim odnosom).
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 12, 2008 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 6:03 pm
Postovi: 15
Pozdrav svima. Pridružujem se grupi zaraženih hlamidijom i zainteresovanih da podele svoje iskustvo i pomognu drugima.

Moj slučaj, "ukratko" (nadam se da ćete imati strpljenja):

Novembar 2005 - jaki bolovi u levom donjem kvadrantu abdomena, konstatovan epididimitis (upala levog pasemnika). Terapija Ciprocinal. Sanirano po završetku terapije.

Oktobar 2006 - jaki bolovi u desnom donjem kvadrantu abdomena, opet je epididimitis ali ovog puta desni pasemnik. Urađen bris uretre na hlamidiju, ureaplasmu i mycoplasmu, svi negativni. Terapija Longaceph 2g injekcije (10 dana) + Ciprocinal 0.5 (20 dana) + Dovicin 100mg (10 dana). Posle svega ovoga, bolovi su nestali.

Jul 2008 - dobijam osip iznad penisa u predelu pubisa i primećujem slabiji mlaz mokraće i manju količinu sperme nego što je uobičajeno, pa sam posumnjao u prostatu. Po instrukciji urologa radim spermogram, koji daje katastrofalan rezultat:
"Na nativnom preparatu ejakulata i na nativnom preparatu sedimenta ejakulata spermatozoidi nisu viđeni. Osim leukocita viđen je redak sveži eritrocit, nešto pločastog epitela i Trihomonas vaginales."

Urolog prepisuje Flagyl za Trichomonas i daje sledeći nalaz:

St post epididymitis ac bil.
Varicoccle testis I. sin
Azoospermia
Urethritis
Condilomata acuminat penis
Molusce reg. pubica (obs)

Urolog me dalje upućuje na analize krvi i bris uretre (FSH, LH, testosteron, prolaktin, estradiol, Chlamydie, Mycoplasme, Ureaplasme, gljivice, VDRL, TPH, gonokoke, hepatitis B i C, HIV). Rezultati su svi u okvirima referentnih vrednosti, osim nešto uvećan prolaktin (458.4) i pozitivan sam na hlamidiju. Uz hlamidiju ide napomena: "Bogat epitelni razmaz. U celom preparatu je viđeno > 20 inkluzija i elementarnih tela. Ima leukocita."

Prepisana terapija je Hemomycin 25mg, 5 dana. Počinjem sutra.

E sad, pažljivo sam ovih dana čitao ovu temu na forumu i video vaša razna dragocena iskustva. Ono što mene interesuje jeste da li hlamidija može da napravi sve ovo što me snašlo: dva puta epididimitis, azospermiju, kondilome, moluske... (ovaj Urethritis i Varicoccle testis I. sin ne znam ni šta je, možda bi neko mogao da mi kaže?). Takođe me interesuje vaš komentar na prepisanu terapiju, koja mi se čini prilično blagom u odnosu na one koje su neki od vas dobili...

Svaka pomoć je dobrodošla, hvala unapred!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 10:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
kao i gospodja pre mene i ja se pitam da li je moguce da sam rodila dete pre 5 godina carskim rezom a da sam imala klamidiju. Ustvari ja sam bris radila jedno 10 puta na klamidiju ali je uvek bio negativan ali je suprug dobio juce rezultate i ima klamidiju. Oboje smo verni jedno drugom tako da dolazak klamidije sa druge strane neprihvatam. Meni je pre 2 meseca otkrivena mikoplazma i ureaplazma i izlecena . Da li je to bila moja reakcija na klamidiju i da li postoji sansa da ja nemam klamidiju.

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:43 pm
Postovi: 3
Evo i mene posle.......vremena.

Pa ovako....hlamidiju sam izlečio,bar tako kaže bris jer su zadnja tri negativna.... ALI nikako da popravim spermogram jer na svakom imam oko 20 onih leukocita. I pošto su brisevi negativni urolog mi je rekao da je verovatno infekcija duboko ukorenjena u....na znam šta i gde ...pa je zato ne mogu detektovati.....tako nekako nisam stručan!
Sad sam tri meseca pio :

Proxeed Plus
Tokoferol
Cink
Prostaguard

pa ću videti rezultatae za nedelju dana....

E sad dali je moguće da još uvek imam hlamidiju? Razmišljam da uradim PCR test za svaki slučaj ali me i interesuje da li je neko imao ili čuo za ovakav slučaj.....pročitao sam svih 16 str al nisam ništa slično našao....osim ako mi nije promaklo!!

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 2:01 am
Postovi: 9
U obilju informacija tesko je prepoznati dezinformacije.
Dok sam stigla do 16 strane 16 puta sam promenila, raspolozenje, stav, nadu........
Ko je zalazio u 'GINEKOLOGIJU', verovatno zna moj 'problem, stanje..(i gomila svakodnevnih izraza :( )'
Za neupucene a zainteresovane bicu sazeta.......
Deset godina nije dolazilo do zaceca, napokon prirodnim putem ostala sam trudna ali u sestom mesecu trudnoce doslo je do akutne infekcije pa pucanja plodovih ovojaka, prev. porodjaja i nacina zivota punog ..............ma, ne zelim ni da navodim....
Konstatacija je da je uzrocnik streptokoka ???? koju sam izlecila, i tada uz predlog drugog dr. pronadjena je i hlmd........
Ovo je prvi put u zivotu da sam uopste kontrolisala eventualno prisustvo hlamidije.
Sada kao da sam na pocetku, pokusavam da se prisetim svih simptoma, zabluda i tesko mi je da ostanem razumna.
Analizu sam radila pre nepunih nedelju dana, i jos nisam isla kod ginekologa.
A ono sto mene zanima je :
Lako je komunicirati sa DR. kada ti postavlja pitanje i ti pokusavas da se prepoznas u njima.
Ali posle svega mene zabrinjava ono sto ostane ne izreceno.
Dakle ukoliko imate neki savet, o tome na sta treba da obratim paznju kad odem na pregled. Recite.
Ja znam sta mene zanima u ovom trenutku, ali u ovom ludilu postoji velika verovatnoca da cu nesto izostaviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 4:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Mishurice bolje se obrati negde drugde jer na ovu temu niko nije odgovorio vec mesec dana tako da ce tvoj pregled doci a odgovor neces dobiti .

Zelim ti puno srece .

Koliko ja znam tvoj muz treba da uradi spermogram da vidi koliko je njemu klamidija ostetila spermatozoide ....

Ja sam upravo danas saznala da nemam klamidiju pcr metodom a suprug ima a pritom imamo dete od 5 godina???

Zelim ti puno srece

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 2:01 am
Postovi: 9
Pregled obavljen danas, pitanja su citko mu iscitana, terapija pripisana pa ostaje da sprovedemo u delo sve.
I da cekam sta ce me sledece strefiti. Trenutno pokusavam da se setim jesam li razbila neko ogledalo, ili sada placam akontaciju za lom koji ce se desiti. Hvala na svemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 18, 2008 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 23, 2007 11:49 am
Postovi: 8
Za ESP-a sa zakasnjenjem,posto slabo posecujem forum.
Hemomycin sam po sebi nije dobar za terapiju,pogledaj samo odnos cene u odnosu na sumamed(koji je 800 din skuplji) a isti lek je u pitanju. Dalje,terapija mora trajati najmanje 30 dana,procitaj ranija iskustva ostalih sa lekovima,nijedan nije 100% ali pozeljna je kombinacija tetraciklina(doksiciklin) makrolida(azitromycin,claritromicin) i fluorisanih hinolona (ofloksacin). Sve ide po deset dana. Kao i za hemomicin, i ostale lekove,iako su skuplji,nabavi od stranih proizvodjaca jer i to bitno utice na ishod. Mnogo caja,vode,sporta i naravno srece. Good luck

P.S neki clanovi su spominjali hlamisan,koji se ne proizvodi,tako da nemojte se lazno nadati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 18, 2008 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 23, 2007 11:49 am
Postovi: 8
Za alibi igraca

Nazalost moguce je imati i sedam negativnih zaredom, detektovanih razlicitim metodama a na osmoj ponovo zatajiti. Cest la vie


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: