Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 10:30 am
Postovi: 39
imam klamidiju. partnerka mi je vjerovatno izvor infekcije ali bez simptoma. da li ona treba da uzima antibiotik bez obzira sto nema simptoma? i kkoliko dugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 3:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Partnerka treba takodje da ode na pregled za hlamidiju i ni slucajno da ne uzima antibiotike pre toga.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 04, 2008 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 6:44 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
crvenkapica je napisao:
Pozdrav svima nova sam ovde i hteoh nesto da vas nesto priupitam.....
Meni moja dr nije savetovala nikakve cajeve i suplemente koji poboljsavaju imunitet...Zanima me da li neko zna koji cajevi se preporucuju i od cega?...Meni je danas zena u apoteci savetovala da ne kupujem bezveze caj od brusnice posto se on pokazao kao jako dobar kod E.coli,a za hlamidiju kaze moze bilo koji od cajeve za ciscenje urinarnog trakta...Ja sam ovih dana pila dosta caja od persuna,koprive i uvin caj...danas kupih neku mesavinu od rastavica,zeciji trn,breza,sipak,neven...

pozdrav svima!

p.s ovde sam procitala i pocela da pijem ove kapi ehinacee i neke vitamincice...


Da li neko moze dam i odgovori...hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 04, 2008 8:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Hlamidija nije virus,mada na isti nacin inficira celiju,ali to je nebitno.Nema potrebe da pijes nista za pojacanje imuniteta jer ti to nece bog zna kako pomoci u lecenju hlamidije.
Sto se tice poboljsanja imuniteta,moje licno iskustvo je propolis i puno belog luka...

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 10, 2008 9:31 pm
Postovi: 1
zdravo svima.slucajno sam nabasala na ovaj forum.zapravo,slucajno sam nabasala i na hlamidiju....
imam pitanjce-bila pre par dana kod ginekologa,rekla mi da imam kondilome :-? ,usput i bakterijsku i gljivicnu infekciju [genije sam zar ne??].prepisala mi neke vaginalete i rekla da dodjem na kontrolu kad mi prodje menstruacija.e sad,meni kasni,i to dobrih 10 dana.test na trudnocu negativan.
da li je moguce da imam hlamidiju i i da li mogu da se testiram iako koristim vaginalete?posto idem tek za nekih nedelju dana do ginekologa[ubice me ako me vidi jos jednom pre toga :cry: ] bila bih zahvalna ako bi ko odgovorio,i time me umirio il naterao da odem i dam tih 2 i nesto hiljada,koje btw nemam :) xD

unapred zahvalna :wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 9:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
1.ako si imala nezasticen sex,naravno da je moguce da imas hlamidiju.
2.Pregled na hlamidiju mozes da uradis tek posle stavljanja vaginaleta....ne znam tacno jer je to vise oblast ginekologije a ne urologije,ali recimo 10 dana od zadnje vaginalete.
3.radi tvoje sigurnosti,ponovi test na trudnocu.
4.kondilome je moguce da nemas,danas ginekolozi svakoj drugoj devojci to kazu kako bi im uzeli pare za spaljivanje istih.Ako imas neku vezu negde kod nekog ginekologa koji bi mogao da ti uradi kolposkopiju,odi na pregled.Naravno,takodje posle vaginaleta.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hronična infekcija hlamidijom
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2008 8:38 am
Postovi: 2
Zdravo svima!

Da li može neko da mi pomogne u savetima oko lečenja od hlamidije?
KOd mene je pre više godina pronađena hlamidija, koja mi je uzrokovala i upalu prostate. Imao sam više različitih terapija, probao razne antibiotike i uvek se malo povuče pa se opet vrati. Ovo je dosta česta infekcija i na raznim forumima sam našao dosta o tome, ali bih molio da mi neko pomogne i da savet koju kombinaciju lekova da probam i da li je izlečenje moguće.
Bojim se da mi je prešla u hroničnu infekciju. Skoro da nema antibiotika koji nisam isprobao ali nisam uspeo da je izlečim. Probao sam: ciprocinal u više navrata, kombinacije: ciprocinal, sumamed, dovicin; ciprocinal, alfacet; samo ciprocinal - intravenski, ranije sam uzimao i neke druge lekove.
Očajan sam. Da li postoji nekakav lek ili kombinacija lekova koja može da ubije ovu opaku bakteriju i koja je to kombinacija?
Napominjem da i moja supruga ima hlamidiju i oboje se lečimo i dok traje lečenje nemamo odnose.
Nadam se da ćete mi pomoći.Veoma bih Vam bio zahvalan.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 09, 2005 1:04 am
Postovi: 12
Nasao sam ovo u cenovniku jedne beogradske laboratorije:
Chlamydia trachomatis DNA detection (krv, bris) 2.450,00
Znaci nemaju test iz urina.
Jesu li ova druga dva "izvora"(krv i bris) isto tako kvalitetni ili je svejedno odakle se uzima. I je li ova cena korektna(t.j. da li su cene pale) ili je nesto drugo po sredi?

Hvala unapred

Takodje:
s - Chlamydia IgG, IgA 2 x 1.210,00
stoji pod grupom "Virusi"???. Ono "s" je od "serum".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 25, 2008 6:31 pm
Postovi: 5
pozdrav!
danas se ukljucih na forum da potrazim nesto o hlamidijama..razlog tome je izgleda da sam se ponovo zarazio...
pre godinu i sest meseci sam se zarazio hlamidijom i uspesno sam se izlecio Doksiciklinom...sve do danas nisam imao problema,imao sam vise partnerki u medjuvremenu tako da sam ponovo poceo manje da koristim kondom...
pre 20 dana smuvam se sa sadasnjom devojkom i ewo od sinoc primetim iste simptome kao pre 18 meseci..i smorio sam se maximalno,nisam jos pricao sa njom nismo se videli...mislim da ona ni ne zna sta je to...
da li je neko cuo za antibiotik doksiciklin i da li da sad pocnem da ga uzimam na svoju ruku,sa devojkom, ili da odem kod lekara ponovo..mada novaca nesto i nemam za preglede a i kad se setim vrzmanja po bolnicama smuci mi se..
prvi put kada sam uzimao terapiju bio sam samo jednom na kontrolu posle 10 dana i kako nije bilo nikakvih simptoma prestao sam posecivati lekara...da li je moguce da se ona svo ovo vreme sakrila negde u meni i da mi je nanela neke ozbiljnije posledice,pa da se sad aktivirala...?
nikome ne bih pozelio ovu smornu bakteriju..
hvala na odgovoru...!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 25, 2008 6:31 pm
Postovi: 5
p.s.moze li mi neko reci za neku uspesnu kliniku na kojoj se mogu testirati i koliko otprilike bi me kostao pregled..i koji test je najpouzdaniji..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Peckanje pri mokrenju
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 2:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 3:01 pm
Postovi: 50
Pecka me pri mokrenju ali ne cesto,nakako tupav osecaj kad se ispiskim, desi mi se da mi nekad izadje uz mokracu nesto belo...Cura s kojom sam u vezi radila je skoro test na hlamidiju(pre mesec dana) i nema nista,logicno je da nemam ni ja jer ne koristimo kondom...

Sta mislite zasto me pecka i sta je uzrok ?
Pesak mozda,...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 11:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
sezam : koliko dana su trajale te tvoje terapije kada si ih koristio ?


pejzaz:
tebi izgleda nije pomoglo to što si se već jednom zarazio ???
Totalno si mi nelogičan kad kažeš da si imao više partnerki posle izlečenja a nisi koristio kondome :o pa se pitam koliko tebi treba da se opametiš. Ako si zabrinut zbog toga onda ja mogu da ti kažem da budeš srećan ako si samo zaradio klamidiju !
Da li imaš predstavu koliko su polne bolesti pristutne u današnjoj populaciji ? Da li možeš da pretpostaviš koliko ljudi ima AIDS ili hepatitis C ? Ako ne možeš pokušaj malo da se informišeš ! Testiranje na klamidiju može da ti uradi svaka laboratorija koja inače radi taj posao a cene se kreću od oko 1000-5000 din u zavisnosti od metode koja se koristi. Pouzdanije metode su skuplje ali i metoda uzimanja birisa uretre je pouzdana ako laborant zna svoj posao bez obzira šta drugi pričaju o tome a ona ti je i najjeftinija. Moja preporuka su ti državne laboratorije !
Prema tome, kondome u džep i ne izazivaj sudbinu !

Za peraaa :

Ne mora da znači, da ako ti se devojka testirala i negativna je ti nemaš klamidiju jer otprilike to što ti opisuješ liči na simptome klamidije. Razlog zbog koga je ona možda negativna može da bude greška laboranta ili jednostavno spada u onu malobrojnu grupu ljudi koji ne mogu da se zaraze klamidijom. Ja bih se na tvom mestu testirao a svakako bih ti poželeo da rezultat tvoga testa bude negativan !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hlamidija
PostPoslato: Pon Jun 09, 2008 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 10:57 pm
Postovi: 2
Ja cisto da se zapljunem... 8)

Imam je i ja, danas sam saznao! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 1:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 25, 2008 6:31 pm
Postovi: 5
SQL

dobro si mi rekao.. :-?
nego rekoh da te priupitam,radio sam u privatnoj klinici testiranje:
UB:Staphylococcus epidermidis - normalna bakterijska flora
Chlamydia trachomatis (Ct) - Negativan
kao sto napisah gore navedene simptome kad sam uvideo od tada nisam imao odnose sa curom,i posle nekih 10 dana nije bilo nicega...sada je normalno nemam nikakvih siimptoma a testovi negativni..pa da li imas informacije o tome da li je moguce nesto drugo da imam a da nema simptoma..mislim nisam radio full testiranje tj. Mycoplasma hominis,i Ureaplasma urealyticum..
u svakom slucaju opomena jeste pa cu trezvenije glave pristupati odnosima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 1:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 25, 2008 6:31 pm
Postovi: 5
za one koje zanima radio sam testove u domu zdravlja Dr Ristic
Uzimanje brisa 300 dinara
Ispitivanje Staphylococcus epidermis - 400 dinara
ispitivanje Chlamydia trachomatis - 900 dinara


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: