Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 1:29 pm
Postovi: 6
Znam daje PCR metoda najpouzdanija, jer se zasniva na konkretnom testu a ne na gledanju nekog kroz mikroskop.

Sto se tice devojkinog testa, ona ga je isto radila u privatnoj laboratoriji. Sto se tice svetlenja, opet kazem da je to ljudsko oko, i ko zna sta je njima svetlelo.

E sad, taj ginekolog koji je devojci uzeo dva brisa i poslao ih u razlicite laboratorije je radio koliko se secam DIF metodu, koja je tacna u 70% slucajeva. Tako da je mogucnost greske ipak velika. Ono sto me vuce da verujem PCR testu je to sto ga radi masina, koja nema predrasude, los dan, glavobolju, privatne probleme i ko zna sta. Uostalom, napisali su cak na nalazu i marku aparata, tako da mi je to prilicno profesionalno. A sticajem okolnosti sam naisao na podatak da decko koji radi PCR metodu u mojoj laboratoriji radi na institutu za onkologiju u Sremkoj Kamenici i da je diplomirani biolog, specijalista, specijalista medicinske genetike. Tako da mi to zvuci prilicno strucno.

Sto se tice cene, taj test je standardni test na zapadu i ne verujem da je bas jako skup. Metode utvrdjivanja DNK su sada veoma usavrsene i postaju sve jeftinije, a to ne bi bio standarni test na zapadu koji pokriva socijalno, da je bas jako slup i bogzna kako neisplativ. Uostalom, to i nije bas tako malo jer je to oko 35 evra.

SQL, hvala na odgovoru, ali ipak i dalje ne znam sta da radim. Da idem da radim klasican test, da devojka uradi PCR metodu, da ona pocne sa lecenjem? Sta od toga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 10:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
SQL sad si zbunio coveka skroz na skroz.
Evo ja da te jos malo zbunim. Meni je urolog rekao da test na hlamidiju moze biti LAZNO POZITIVAN ako se radi budem brisa, a ne PCR metodom.
A za povremeno peckanje postoji 100 razloga, neko ih je napisao na na negde ovde na forumu. Mozda da tvoja devojka ipak odradi PCR test?
Vidim da si se ti testirao negde u cara dusana, ja sam se iskesio malo vishe (3500) al' zato sam bio pozitivan :lol: (koliko god to bolesno zvucalo).
Nadam se da nisi jos vishe zbunjen, takodje se nadam da ce se javiti Vragolasta sa svojim misljenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 1:29 pm
Postovi: 6
Pa evo da se javim. Posle veoma mnogo premisljanja, razmisljanja i lupanja glave, nazvali smo obe laboratorije i pitali ih: "Da li DIF moze biti lazno pozitivan, da li PCR moze biti lazno negativan i sta je verovatnije?".
Odgovor koji smo dobili iz obe laboratorije (napominjem da nismo krili da su testovi radjeni u odvojenim laboratorijama, tako da ono "ciga hvali svoga konja ne stoji) je: DIF moze biti lazno pozitivan, ali je verovatnoca jako mala, PCR ne moze biti lazno negativan ako je dat prvi mlaz prve mokrace (a jeste), a slucajevi da je jedan partner pozitivan, a jedan negativan uopste nije zanemarljiva, tj. oni kazu da imaju takve slucajajeve stalno. Uostalom, njihovo objasnjenje je logicno a glasi: "Pa i grip je jako zarazan, pa ga ne dobije svako ko ima kontakt sa zarazenom osobom".

Meni je savet da budem miran, da nemam hlamidiju, a njoj da se leci (narocito zbog simptoma). Ovo mi zvuci za sada najrazumnije, te cemo to i poslusati.

Inace, devojka je odustala od PCR metode zbog toga sto se PCR za zene radi opet na brisu cerviksa, a njene tegobe su sve jace, pa nece da ceka vise sa terapijom.

Sto se cene tice naisao sam na interesantan tekst koji mozete pogledati ovde:
http://www.mf.uni-lj.si/acta-apa/acta-apa-02-4/1.html
Evo ono sto je nama zanimljivo:

Citiraj:
The cost of PCR method to test urine specimens for C. trachomatis in Slovenia is 80 US dollars. The average cost of DIF assay to identify C. trachomatis in cervical smear is 32 US dollars.


Sto znaci da je odnos izmedju DIF i PCR testa 1:2,5 tj. PCR je 2,5 puta skuplji od DIF-a u Sloveniji. Primenom na nas sistem dolazimo do sledeceg zakljucka: Ako je kod nas DIF metoda u laboratorijama 800 dinara (uzeo sam Medlab, posto mi je njihov cenovnik pri ruci), a u Sloveniji je 1.700 dinara (toliko je 32 dolara), to znaci da je DIF metoda duplo jeftinija kod nas. Posto su preparati slicni (pretpostavljam da ovi nasi koriste neke standardne preparate) lako dodjemo do zakljucka da u Sloveniji pola cene cini radna snaga, tj. strucno lice. U Sloveniji PCR je 4.700 dinara. Sto znaci da je u Medlabu, na primer, DIF duplo jeftiniji nego u Sloveniji, a PCR malo skuplji (posto je 5000din.). Odnosno, cena od 2.800 dinara za PCR test u Srbiji nije uopste nerealna, tj. cak je veoma realna.

Odnosno, konstatacije SQL-a "Gde si ti video DNK test za tako male pare" ne stoji, posto PCR nije DNK test koji se vidi u serijama ili koji se radi kod utvrdjivanja ocinstva, nego je to jedna od primena NAAT metoda, tj. identicno kopiranje DNK hiljadama puta.

SQL, nemojte me pogresno shvatiti, ova analiza nije bila zbog vas, nego zbog mene, posto je i meni sve to bilo sumnjivo.

Ono sto ostaje misterija je odakle onda hlamidija? Pa posto je ja nemam, ja nisam nosilac i onda jedino ostaju dve opcije: prosli test koji je devojka radila (pre dve godine) je bio lazno negativan ili je zaradila neseksualnim putem.

Znam da ovo vapi za komentarom "ala si ti naivan" ali ona zaista nema razloga da mi taji da je spavala sa nekim pre nego sto je bila sa mnom, a od kad je sa mnom, sumnjam da je imala vremena da spava sa nekim :lol: . Uostalom, toliko je vec popizdela (da izvinete ne izrazu) da ne bi odugovlacila sa terapijom da ima neke informacije koje ja nemam, nego bi odmah krenula na terapiju i nasla neki normalan izgovor.

Eto toliko. Kad joj prodje terapije, odradice test, pa ce videti sta je. Javicu vam :D

Velik pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 16, 2007 8:22 pm
Postovi: 2
Urethritis , Drug Category: Antibiotics -- Empiric antimicrobial therapy must be comprehensive and should cover all likely pathogens in the context of the clinical setting. The antimicrobial options in the treatment of urethritis include parenteral ceftriaxone, oral azithromycin, oral ofloxacin, oral ciprofloxacin, oral cefixime, oral doxycycline, or parenteral spectinomycin. Azithromycin and doxycycline have been proven equally efficacious in treating C trachomatis. Ofloxacin and azithromycin are effective for NGU(non gonococal), whereas ciprofloxacin is ineffective against chlamydial infection. Combinations of probenecid with penicillin, amoxicillin, or ampicillin are no longer used because of resistance. Conversely, the macrolides, including erythromycin, and tetracyclines all have similar effectiveness in patients with NGU. The incidence of quinolone-resistant N gonorrhea is high in Asian and Pacific nations and is rising in the West Coast of the United States. Obtaining a recent travel history may help direct

Izvor therapy.http://www.emedicine.com/med/topic2342.htm Tamo mozete procitati jos sto sta...

Ono sto mene zanima je posle uspesno izlecene chl dovicinom 2x1 7 dana !! pre dosta vremena ...sta sad da radim sa C trachomatis na oku ? Nisam ni znao da to imam....nikad nije bila ispoljena u negom divljem obliku...oci crvene od kompa i posla ujutro nista strasno..
Kazu da je upotreba samo kapi ili krema nedovoljna ..kao sto je npr Marocen kapi za oci sto je u sustini Ciprofloksacin za oci...a ovi ovde kazu da je neefikasan protiv C...
Ceo savet u oftalmoloskom delu za infekciju te vrste je sistemsko lecenje doxiciklinom ili tetraciklinom # Treatment consists of systemic antibiotics; topical antibiotics are relatively ineffective in the treatment of this eye disease.
#

* Recommended treatment, which is given for 3-6 weeks, includes oral tetracycline (500 mg qid), oral doxycycline (100 mg bid), or oral erythromycin stearate (500 mg qid).

E sad ja stvarno ne bi da pijem dovicin metar ipo dana ako ne mora ili ako moze da se koristi i dovicin i neke kapi/mast tipa eritromicin ciprofloxacin i da terapija bude skracena...

Da li neko od strucnijih zna o cemu se radi...Hemofarm kaze Marocen da...jer je : Antibakterijski spektar je širok, obuhvata Gram pozitivne i Gram negativne bakterije, hlamidije, mikoplazme i rikecije ovi iz sveta tvrde drukcije....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 1:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
za zlu_ne_trebalo :
Ako mene pitaš veća je verovatnoća da je onda prvi test koji je radila tvoja devojka bio pozitivan ali to laborant nije primetio.

Što se tiče DIF metode, dobio si odgovor koji sam ti i ja rekao da DIF metod teško može da bude lažno pozitivan a evo zašto je to tako ( barem meni je ovako objašnjeno od strane laboranta koji je iskusan ) :

Kada se uzme bris, on se razmaže u onoj posudi, pa se onda ofarba ( nekim bojom ?? ) pa ako ima klamidija na toj podlozi onda one sijaju fluoroscentno na svetlosti.
Kako neko može da pogreši kada stvari stoje ovako ?

Pa ili je nedovoljno obučen ili je slep ili ta farba koja se koristi nije dobra !
E, ono što znam da se desilo u laboratoriji u kojoj sam ja radio analizu je da upravo ta ( nazovi farba ) nije bila dobra i svi koji su dali bris su bili kao pozitivni. Znači kad sija ono sija i tad si pozitivan a kako ne vide ti što ne vide nemoj mene da pitaš , možda imaju loš dan ili nisu dobre volje !

Kada ti kažu da je rezultat negativan tu mogu da naprave grešku po pitanju DIF metode ali oni koji su neiskusni ili manje iskusni pa im se učini da svetli a ono nisu dobro spavali , uostalom šta ih briga doći ćeš ti opet ako treba a i platit ćeš ponovo !

A što se tiče razmišljanja da je tvoja devojka dobila klamidju neseksualnom putem , čuo sam da se dešava ali nije baš česta pojava ( kada sam ja to rekao mojoj doktorki ona mi je rekla - ajde nećemo da se lažemo, čula sam i ja ali ne verujem u to ).
Što se tiče onoga da nije imala vremena da spava sa drugim od tebe , da li si baš 100% siguran da si je toliko umorio da joj nije bilo do toga ?

Što se tiče onoga da je ona pozitivna a ti negativan može da bude ali u manje od 1 % slučajeva ! Dal si baš ti u ovom procentu ? Ne znam stvarno i ne mogu ništa da kežem ali ako jesi počni da razmišljaš da kupiš i neku srećku !

Tako su meni pričali o klamidiji :roll: ! :wink:

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lecite se biljem
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 9:24 pm
Postovi: 4
Prvo bi htela da pozdravim i pohvalim Faith-a, jer koliko vidim samo se on zainteresovao za lecenje biljem. U to ime bravo za njega, a UA za vas druge. :wink: I jos nesto: zeludac mi je skroz ok i ako je Faith oko toga bio ne poverljiv.
Dakle, vidim pijete sve redom antibiotike,pa dobro mozda je tako bolje? Iz mog iskustva nije! Kao sto sam vec pisala pre par meseci,a nije mi jasno sto jos niko nije probao-mozda niste citali sve redom.....kako god, ja cu da probam da ponovim recept koji je mene izlecio, a bogami sa antibioticima nije islo.
RECEPT:
20 zrnaca belog bibera se izdrobi i svako jutro na prazan stomak popije sa casom vode. ( ja sam pila odvojeno,tako mi je bilo lakse- u kasiku biber, pa zalijem sa vodom). Tako pijete 40 dana,tada bez alkohola i posle nemate hlamidiju!
Kod mene je takvo stanje vec vise od 2 god. i sa mojim muzem takodje. Zbog sigurnosti odemo na pregled jednom godisnje i ok smo.
Htela sam da kazem jos jednu stvar, cini mi se SQL-u, a to je da je bas moj dragi bio taj 1% i njemu je na testu hlamidija bila negativna! Ja bas i ne verujem da je taj procenat istinit, nego bice da je ipak veci.

Puno pozdrava, i slobodno na beli biber- shvatite to je zacin koji se regularno jede, nisam vam napisala uzmite bobice mlade zute kukurame!!!

Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 10:26 am
Postovi: 3
Cao svima!

Da li neko zna koliko je potrebno da hlamidija bude u organizmu da bi izazvala sterilitet? I da li na testiranju moze da se vidi u kojoj je fazi, odnosno ( ako se pokaze da je imam) da li mogu da znam koliko je dugo imam?

Hvala!

:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 11:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne mozes da znas koliko je dugo imas.
Ali ako postoji sterilitet,postoje druge dijagnosticne metode koje ce pokazati njegov uzrok,tj da li je u pitanju hlamidija ili ne.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecite se biljem
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 5:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 8:07 pm
Postovi: 64
rosana je napisao:
Prvo bi htela da pozdravim i pohvalim Faith-a, jer koliko vidim samo se on zainteresovao za lecenje biljem. U to ime bravo za njega, a UA za vas druge. :wink: I jos nesto: zeludac mi je skroz ok i ako je Faith oko toga bio ne poverljiv.
Dakle, vidim pijete sve redom antibiotike,pa dobro mozda je tako bolje? Iz mog iskustva nije! Kao sto sam vec pisala pre par meseci,a nije mi jasno sto jos niko nije probao-mozda niste citali sve redom.....kako god, ja cu da probam da ponovim recept koji je mene izlecio, a bogami sa antibioticima nije islo.
RECEPT:
20 zrnaca belog bibera se izdrobi i svako jutro na prazan stomak popije sa casom vode. ( ja sam pila odvojeno,tako mi je bilo lakse- u kasiku biber, pa zalijem sa vodom). Tako pijete 40 dana,tada bez alkohola i posle nemate hlamidiju!
Kod mene je takvo stanje vec vise od 2 god. i sa mojim muzem takodje. Zbog sigurnosti odemo na pregled jednom godisnje i ok smo.
Htela sam da kazem jos jednu stvar, cini mi se SQL-u, a to je da je bas moj dragi bio taj 1% i njemu je na testu hlamidija bila negativna! Ja bas i ne verujem da je taj procenat istinit, nego bice da je ipak veci.

Puno pozdrava, i slobodno na beli biber- shvatite to je zacin koji se regularno jede, nisam vam napisala uzmite bobice mlade zute kukurame!!!

Srecno!




posle par meseci ewo mene opet... josh uwek imam i hlamidiju i esherihiju. i mom dechku je test na hlamidiju negatiwan a meni pozitiwan.. kao i za esherihiju... a waljda za sebe znam da nisam sa strane nishta radila...dewojka koja je newina ima hlamidiju... tako da neka neko naprawi drugu teoriju o prenoshenju hlamidije jer owa ne pije wodu... da ne kazhem. u WETJINI sluchajewa a ne jedan posto...


lechim se antibioticima... probatju i owu prirodnu metodu... muka mi je wishe od owe glupe bakterije... :( ocajna sam....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 2:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Loreley ako si nevina a imaš klamidiju onda bi te pitao da li bi htela da nam objasniš kako misliš da si je zaradila ? Da li ste konzumirali oralni sex ili šta već jer ne vidim drugi način prenošenja ?

Dakle, baš te molim da nam napišeš koja su tvoja razmišljanja kako si je možda dobila ma koliko ti se neke stvari činile glupe , navedi ih !

Ovo me čisto zanima da čujemo koji je to , ako je neseksualni , način da se zaradi klamidija ?

Hvala unapred !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Joj ljudi :( citajuci ove textove o hlamidiji potpuno sam ostala zatecena.

Na ginekoloske kontrole sam isla (i idem prilicno redovno).Od pre godinu dana mm i ja planiramo trudnocu.Kako do nje nije doslo u prvih 3-4 meseca otisla sam kod svog ginekologa i rekla joj problem,na sta je ona mene nekako bledo pogledala (predpostavljam da joj je kroz glau proslo "jos si mlada,kud zuris") i rekla vi se trudite,pa ako do trudnoce ne dodje za 3 meseca dodji kod mene ponovo.To se desilo u martu.Od trudnoce naravno nista.
Nekako revoltirana tim njenim "nacinom lecenja" jednostavno vise nisam htela da idem.Uistinu mi smo se trudili,ali NISTA.
mm je isao ovih dana kod urologa,uradio spermogram koji je pokaza veloki broj leukocita i 0,66 abnormalnih formi spermatozoida.
Sad treba da uradi te briseve na hlamidiju i odtale bakterije i uzasavam se na pomisao da ko zna kada cemo ostvariti trunocu. :cry:

Poenta celokupne moje price je u tome da u vecini slucajeva lekari naprave primarne greske i naprave problem veci nego sto bi bio. :evil:

Zanima me koliko je optimalni vremenski perid za izlecenje hlamidije?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 10:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 10:26 am
Postovi: 3
Za Ludjakinju: lecenje moza da potraje, ali ne gubi nadu! Sve zavisi od osobe do osobe i od toga koliko je dugo hlamidija prisutna u organizmu. Znam za slican slucaj gde je jedan par pokusavao (mislim na trudnocu) i trajalo je dugo, mada su uispeli posle dve godine. Sasvim sigurno ce vam trebati bar par meseci, ali nemoj da odustajes!!!

Za Loreley: I MENE JAKO INTERESUJE KAKO JE MOGUCE DA SE HLAMIDIJA DOBIJE, AKO NE SEXUALNIM PUTEM! Please, pokusaj da nam objasnis!

:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 7:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 8:07 pm
Postovi: 64
pa poenta je sto ni ja ne znam, jer je moj decko nema hlamidiju a samo sam sa njim spawala bez kondoma... odakle mi ako nije od njega? (sad ja postawljam pitanje onima koji imaju odgowor)... nishta mi nije jasno, samo znam da mi je muka wishe od antibiotika...:cry:


shto se one prirodne metode tiche, zanima me shta taj biber mozhe da ti uradi sa zhelucem? ako je bezbedno, swakako tju da probam....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 7:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 8:07 pm
Postovi: 64
ma nisam ja newina nego jedna druga devojka... sad... tetkine koleginice tjerka... sad koliko je to tachno...

uglawnom, jako me zanima odakle mi hlamidija jer ne znam kako je mogao da mi je prenese moj dechko kome je nalaz STERILAN.. za ehserihiju bar znam da mozhe da se bilo kako prenese... ali owo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 10:26 am
Postovi: 3
Ne znam sta drugo da kazem osim da bi mozda trebalo ponovo da se testirate i ti i tvoj decko, a pogotovo ta devojka koja je nevina!!!! I to na nekom drugom mestu, ne tamo gde ste vec radili.

Ja nisam strucnjak i ne bih mnogo da pametujem, ali sve ovo veoma deluje da nekome od vas rezultati mozda nisu tacni!

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: