Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Vise o ovom problemu mozete procitati na sledecem linku sa ovog foruma :

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=12577

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 11:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Dalja rasprava o ovom problemu moze se nastaviti na ovoj lepljivoj temi.
Pozdrav svima !

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:23 pm
Postovi: 4
Znam da je o ovome vec bilo reci, pregledao sam ranije postove ali i dalje sam u nedoumici.
Mislim da imam blagi oblik fimoze ili parafimoze.
U opustenom stanju glavic mi je prekriven, mogu da prevucem kozicu preko glavica, ali mi se kozica naguzva i polako vraca.
U erekciji glavic mi nije otkriven.
Kada masturbiram, kozica kao da se razradi i glavic je otkriven,
ali kozica je odmah iza glavica i nekako se naguzva, nije ravna.
Kad se opusta kozica se polako i sporije vraca.
Jel to u redu? Koliko mora da je razmak od kraja glavica do kozice?

Nezgodno mi je da kazem mojima a frka mi je i zbog operacije.
Jos kad sam cuo da se anestezija da je u glavic, odsekao sam se.
Imam jos neka pitanja.
Zanima me koliko traje operacija? Kakva je procedura? Boli li davanje anestezije?

Kolika je cena operacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 6:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Imas fomozu,ne parafimozu.
O terapiji hirurskim putem je vec bilo reci kako i operativnom i postoperativnom toku a mislim da se i o cenama govorilo.
Operacija traje kratko,malo je neprijatan period posle operacije ali u tvom slucaju,mozda se nece raditi klasicna operacija nego jedna mnooooogo laksa modifikacija.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:23 pm
Postovi: 4
Dobro je ako ce biti laksa operacija.
Zabrinuo sam se kad sam procitao druge postove i kakvi su postoperativni problemi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 1:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Svakome je svoja bolest najteza :)
Zamisli postov eljudi koji su imali operaciju na srcu ili na mozgu !!!
Sve to brzo prodje.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 5:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 17, 2008 5:42 pm
Postovi: 1
imam problem slican baxter-ovom, dakle u opustenom stanju kozica mi je potpuno preko glavica, i prakticno visi, a u erekciji mogu da je prevucem preko, ali ostane naguzvana. interesuje me da li je hiruska intervencija neophodna ili mogu imati sex i sa ovakvim stanjem?
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 10:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Moraces da probas najpre.Ako ti pravi problem,onda se obratis lepo urologu koji ti pogleda kozicu i kaze ti sta treba da se radi.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 21, 2008 1:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2008 1:35 am
Postovi: 3
Procitao sam kompletnu temu i mnogo mi je pomoglo da se informisem i odlucim na lecenje (operaciju/cirkumziju) ali vidim da se izbegava imenovanje klinika. Bio bih zahvalan ako bi mi na PM neko od lekara preporucio kliniku ili neko ko je imao dobro iskustvo. Skloniji sam laserskoj operaciji i privatnoj klinici i svaka preporuka bi mi mnogo pomogla. Unapred hvala.

Takodje zanima me da li bi operacija u narednim toplijim mesecima znacajnije povecala mogucnost nastajanja infekcija. I jos nesto, negde sam procitao da prilikom tog zahvata postoji opasnost od ostecenja mokracnih kanala. Koliko je to moguce i sta se onda desava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 21, 2008 2:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2008 1:35 am
Postovi: 3
Zaboravio sam da napisem da sam iz Beograda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 8:59 pm
Postovi: 4
pisao sam ranije na forumu, ali bih ovom prilikom htio da opet podijelim svoje iskustvo sa drugima,posto sam i sam bio u slicnom problemu i nisam znao ni sta ni kako ni gdje!?

prvo bih htio da napomenem da je ovo samo moje vlastito iskustvo,i da ne mora da znaci da ce i drugima biti tako!

imao sam neki blazi oblik fimoze, tj. u opustenom stanju se kozica mogla nekako prevuci preko glavica! mogla se prevuci i u erekciji,ali teze i uz bol uz zatezanje frenuluma!

nakon pregleda i kosultacija sa doktorom,odluicio sam se za cirkumciziju!

citav oper.zahvat je trajao nekih 20ak min. i radi se u lokalnoj anesteziji! nema potrebe da se radi u opstoj anesteziji! zahvat se radio klasicno,a ne laserski ili kako vec!

da li boli!? pa malo zaboli,ali zaista nista strasno!

nakon zahvata ,odmah isti dan mozete ici kuci! e tu sam ja napravio gresku, posto nisam otisao kuci da odmorim,nego u setnju u grad na kafu itd.! kao u fazonu,nije mi nista! :) valjda i ta cinjenica moze posluziti kao dokaz da citav zahvat nije nista komplikovano ni opasno! ALI, nakon nekih 1 sat sam se morao vratiti nazad doktoru,jer su mi gace bile pune krvi... tj.nesto je puklo "dole",ko ce ga znati! i ja opet legnem na sto,i opet anestezija itd. i doktor sredi to sta je bilo....i naredi mi da idem kuci a ne u kafanu! ih, covjek mi nije vjerovao da sam umjesto u krevet otisao u kafanu!:)

stoga zelim da napomenem da je vrlo vazno mirovanje bar 5 dana nakon zahvata!

tih prvih dana nema tusiranja ili kvasenja oko "one zone"! ukoliko bude bolova...moze se popiti bensedin ili nesto slicno! ja nisam ,ja sam trpio! mokrenje je kroz rupicu na vrhu zavoja na penisu!

Ali ja sam imao...nekih drugih "problema" a to su nocne erekcije! kako i zasto bas tada, ni danas mi nije jasno!:) morao sam stalno imati led ,i stavljati ga dole,da se malo "ohladi" ! :)

2-3 puta dnevno ,tj. svaki put pred novo previjanje sam stavljao neku kremicu(ne mogu da joj se sjetim imena)
nakon 4 dana je otok postepeno opadao,a boja penisa se menjala...pocelo je da tamni sve vise...sto je normalna pojava usled anestezije!
ja sam stavljao led u krpi "dole",,, da malo ublazi bol i otok!


zavoj sam prestao da nosim 7 dana nakon zahvata, a vec posle 10ak dana su poceli prvi konci da ispadaju! zadnje konce sam sam izvadio!

ono sto bi nekome moglo biti problem,to je nadrazenost glavica,posto je ostao otkriven! ali s vremenom i to prodje!
uglavnom,vec posle 7 dana mozete potpuno normalno da se bavite svojim aktivnostima kao i ranije, osim sexa! za sex bih preporucio da se saceka bar 3 nedelje,cisto iz predostroznosti!

zahvat sam radio u julu,kad su bile visoke temperature, i ako se sve pazljivo radi,previja ,odmara itd.nema straha od neke infekcije!

htio bih da napomenem da o zahvatu obavezno obavestite vase ukucane...jer nema nikakvog razloga da krijete,pa cak i ako zivite u konzervativnoj sredini...oni su tu da vam pomognu!

ako i vi imate slican problem, slobodno se dajte u akciju da ga rijesite(pregledi,zahvat,itd.)...jer zaista nema razloga da odugovlacite... jer nakraju cete biti zahvalni sami sebi jer ste i taj "muski" problem sredili!!!



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 10:04 pm
Postovi: 3
pozdrav!
hteo bih da pitam nesto, pretrazio sam forum, ali nisam u potpunosti nasao odgovor na svoje pitanje.u opustenom stanju kozica mi je potpuno preko glavica.nije mi problem da je povucem ni u erekciji ni u opustenom stanju.nemam bolova pri tom povlacenju.ipak, kada je povucem u erekciji, ona ostane malo naguzvana iza glavica i stvori se onako neki malo deblji prsten.interesuje me da li je operacija neophodna?
takodje, imam problem pri stavljanju kondoma upravo zbog tog guzvanja kozice.ja nekako navucem kondom,ali mi se pri masturbaciji kozica navlaci na glavic i povlaci sa sobom i kondom.
nisam imao sex do sada,pa me sve ovo zbunjuje.da li je operacija neophodna, da li postoji neki savet za stavljanje kondoma kada je ovakva situacija kao kod mene.

ako moze da pomogne neko ko je imao mozda slicna iskustva.razumem da sam mozda neke probleme ponovio, ali ako bi neko nasao vremena i strpljenja da mi odgovori bio bih mu jaako zahvalan.

Hvala jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 04, 2007 6:33 pm
Postovi: 2
Pozdrav i od mene!

Danas (sada vec juce) sam bio na sunecenju. Operisan sam u jednoj privatnoj BG ordinaciji, kod plasticnog hirurga, koji radi i ove vrste intervencija. Ukoliko nekoga zanima naziv klinike i hirurga, mogu da posaljem na PP, ili ovde, ukoliko je dozvoljeno... Napominjem da je zahvat radjen laserom, kao i to da nije odradjena full cirkumcizija, vec neka postedna varijanta. Takodje, radjena mi je frenulotomija.

Moje iskustvo do sada:

- Zahvat je potpuno bezbolan. Neposredno pre intervencije sam bio prilicno nervozan, posto sam prethodno procitao iskustva ostalih forumasa. Medjutim, u mom slucaju je bilo bezbolno. Prvo sam dobio lokalni anestetik u vidu neke kreme. Posle 20 minuta, kada je krema pocela da deluje, dobio sam nekoliko injekcija, koje nisan osetio (zbog dejstva kreme, naravno). Rad laserom i kasnije usivanje- opet nista.
- Posto je doca zavrsio posao, umotao mi je kitu u neku gazu, bez da ga je pricvrstio nekom trakom ili cime vec. To mi je bilo pomalo cudno. Rekao je da ni za kakvim zavojima nema potrebe, vec da sam ispiram ranu decjim sapunom i vodom. Rekao mi je i da pijem palitrex, mazem 2X dnevno mast Hloramfenikol. Ja sam na svoju inicijativu poceo da koristim 3% hidrogenski rastvor, takodje ispiram ranu posle uriniranja fizioloskim rastvorom i poceo sam da pijem lek protiv otoka (zaboravih kako se zove). Sve to mi je pomalo cudno, jer se potpuno razlikuje od onoga sto je vecina ovde morala da radi...

- Dobra strana je to sto ni 9 sati nakon operacije namam ni najmanjih bolova! Losa strana je to sto otok izgleda grozomorno. Ne samo sto je ceo otecen, vec imam utisak i da je neravnomerno otecen. Pri vrhu prepuciuma (prema glansu) se formiralo kao neko zadeblano tkivo koje podseca na prsten. Ispod toga su savovi. Ne znam koliko sam bio jasan, ali ako je neko imao slicno iskustvo, znace o cemu pricam. Ja se sada samo nadam da je to zaista otok i da necu ostati unakazen....
- Takodje, imam krvarenja. Neposredno posle intervencije ih nije bilo, ali kada sam prvi put skinuo (citaj: odlepio) gazu sa glansa kako bih mokrio, primetio sam tragove sveze krvi. Sledeci put kada sam to isto ucinio, krvi je bilo podosta. Ne mogu reci da je sikljala, ali je prilicno curilo, i to negde u predelu gde je bio frenulum. Takodje, primetio sam tragove krvi oko savova. Zanima me da li je to normalno?

Strah me je da zaspim, jer ne znam kako ce rana reagovati na prvu erekciju. Tim pre sto imam krvarenje, bojim se da se ne napravi neki haos kada dodje do toga...

Eto... Mozda vam sve ovo zvuci malo nejasno, ali verujte da ni meni nije sve najjasnije... Nadam se da ce svaki naredni dan biti bolji, pa cu moci i da dam preporuku onima koji razmisljaju o ovoj intervenciji...

U medjuvremenu bih zamolio svakoga ko je upucen ili je prosao kroz slicno, da me posavetuje povodom problema koje sada imam. Citao sam sve prethodne postove, u svakoj "fimoza" temi, ali to mi sada nije od velike pomoci, jer cenim da je svaki slucaj poseban.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 06, 2007 12:15 pm
Postovi: 2
ajd da probam da odgovorim!

sto se tice citave situacije, nema razloga de se nerviras jer time ama bas nista dobro ne postizes! znam da je to sad tesko za shvatiti,ali ...ja sam prosao kroz sve to ,pa znam sta pricam!

dakle, ako i dalje budes primjecivao svjezu krv,znaci da ima negdje neka ranica koja krvari! posto bi ionako trebalo da ponovo previje , i to da ne radis ti nego doticni doktor! ja sam svog doktora posteno izmaltretirao, da licno on previje i objasni zasto je oteceno,kad ce otok da spadne itd.! platio sam mu...i ima da posao privede kraju kako treba! tako radi i ti,vjeruj da ces posle biti mirnij!
taj veliki otok je sasvim ok, i ta boja, koja ide od crvene ,plave,ljubicaste itd. .... SVE ce to s vremenom da se povuce i da nestane! nema da brines!

eto, ako sam sta pomogao!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2008 1:35 am
Postovi: 3
The One moze li na PM naziv klinike? Uskoro i mene sve ovo ceka tako da mi tvoja iskustva mogu pomoci. A zasto moras da skidas gazu prilikom mokrenja?? Zelim ti brz oporavak!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: