Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 1:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 9:46 pm
Postovi: 53
BANEX, ispravka!
U erekciji mi viri pola glavica, a jos ne smem zbog otoka da povucem kozu skroz dok je u erekciji...Vrh glavica viri samo u opustenom stanju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 21
U drzavnim bolnicama kao sto su mi rekli fimoze rade iskljucivo mladi doktori, da bi se ucili na nama, i da bi kasnije mogli da rade teze operacije. Samo se lepo raspitajte ko vam radi operaciju, ne preporucujem zakazivanje pa sta bog da, kao sto sam ja uradio. Da li bi zeleli da se neko uci na vama? Verovatno ne. Ja mislim da bi mogao ja bolje da uradim operaciju, nego sto su meni uradili. Pa ne znam da li je toliko tesko da se ravno isece i zasije pobogu. Jedan kraj usili gore, jedan dole, ko slep covek da je radio. Iz ovog ugla bi dao i hiljadu evra (ali stvarno to mislim) da mi neko to dobro uradi. Neki pricaju mnogo je 300, jeste mnogo, al mislm da je teze gledati u nesto od cega se i meni povraca, a kako bi se neka druga osecala, ne zelim da komentarisem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 8:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
Pazi sto se karanja tice nemogu sve dok neprodje ova jebena krasta koja curi i strasno me nervira.Konac-sta je to konac,a da to bese ono sto me nerviralo i sto sam sam najbezbolnije presekao i izvadio pincetom.Sto se tice alkohola neverujem da moze da ima neke drasticne posledice poneko pivo,ali bas da se razvalis nece da prodje.Probaj da ga zavrnes pa onda da postignes erekciju cisto da vidis dali je postignut cilj operacije,tj.dali moze kozica da se izvije bez problema

Dim tesi se meni radio nacelnik urologije i po zvanjima najskolvaniji medju urolozima pa je malo mu se omakao skalpel i napravio bezpotrebne plitke posekotine,a sto se tice sivenja ukrivo to da ti ne spominjem.Sa leve strane od glavica do reza ima 0.5 cm,a sa desne 1.5 cm,frenulum iceckan koncima kao krestla na glavi pevca.Sa leve strane 4 konca,a sa desne 8 konca.Kaze sine polako sve ce to da sraste i da se ispegla,znam da si nervozan i nestrpljiv ali nemoze nista preko noci.Jedino sto me tesi je to sto je ostalo dovoljno koze da moze da se izvrsi recircumcision i sa tim zahvatom odstrane neravnine i greske pri usivanju,ali nisam pametan jer kad se digne i ovako sve zateze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 21
banex23 je napisao:
ostalo dovoljno koze da moze da se izvrsi recircumcision i sa tim zahvatom odstrane neravnine i greske pri usivanju,ali nisam pametan jer kad se digne i ovako sve zateze.
Sta se podrazumeva pod tim recircumcision, dodatno skracivanje koze ili samo izravnjivanje, ne razumem najbolje. Meni je sa donje i desne strane skraceno jedno 2cm dok je sa levo-gornje na jednom mestu usiveno za donji deo glavica. I kad se digne, toliko zateze da mislim da ce nesto da pukne. Predpostavljam da su mnogo isekli a visoko usili. Banex ako znas nesto vise o toj recircu... napisi please... Jel je moguce da se koza odlepi i usije nize, to bi meni mislim trebalo, naravno sa ravnjanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 10:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
Recircumcision je u bukvalnom prevodu reobrezivanje.Radi se o dodatnom uklanjanju koze iz razloga ako je uradjena loose circumcision (polucirkumizacija) ili kada je oziljak nepravilno srastao.Koza moze da sraste samo tamo gde je rez i onako kako je rez i napravljen.Nemoze se odlepiti i ponovo prisiti.Natezanje nastaje posle kompletnih cirkumizacija,ali vremenom kada rana predje u oziljak prestaje natezanje,a i verovatno si cuo da su neki koji nisu svojom voljom obrezani uspeli da razvuku kozicu.Kod tebe su mozda prisili veoma blizu glavica,ali nikako nisu mogli direktno za glavic.

Evo url ka sajtu koji bi trebalo da posecuju urolozi iz Srbije posto nemaju blage veze (vecina) sta se radi u svetu,i primenjuju znanje steceno iz knjiga napisanih pre 20,30 pa i vise godina.

http://halfclip.dyndns.info/style/index.html
http://www.circlist.com/rites/finland.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 21
Hvala banex23 na informacijama. Meni je uradjena kompletna, tako da ne znam da li ce to moci, ali ipak mora da sacekam da vidim kako ce biti kad sve zaraste. Postoji velika sansa da ako je moguce da odem negde da poprave. Ali ovog puta planiram da se lepo raspitam.
Za onu kremu protiv oziljka valjda contractubex, jel koristi neko to, kad treba poceti sa mazanjem, kad se formiraju oziljci ili dok rana zarasta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 12:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
E batice pa ako ti je uradjena kompletna cirkumizacija nemas potrebe da se brines zbog oziljka sto je ukrivo,samo mazi sa cotratubexom i sve ce doci na svoje mesto.Koza gde je nategnuta,rastegnuce se,celu stvar zeza i mali otok oko reza koji sve to zateze i nateze.Sto se tice Contratubex-a citao sam uputstvo i koliko sam ja razumeo moze se poceti sa mazanjem cim rana malo zaraste,kazu da je dobar i da veoma lako otklanja i stare zadebljale oziljke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 12:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 9:46 pm
Postovi: 53
:o Banex, da ga zavrnem i da postignem erekciju!?!?!? :o
I to pod otokom, koncima i svezom rezom!!! :o
Samo kad sve splasne i spoji se tkivo.... :wink: I sad sam ko na iglama kad ga zavrcem u opustenom stanju, ima vremena za to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 1:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
Consi,rez je svez prva 24 sata,vec posle toga pocinje da srasta,a ti si operisan koliko se secam pre skoro dve nedelje.Ja sam ga pobacao prvi put u nesvest 11 dan od operacije,a imao sam i konce i otok.Vezbaj to polako i pre ce da zaraste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 2:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 9:46 pm
Postovi: 53
Probacu lagano, imam samo frku kad povlacim kozu jer vidim konce koji su napravili zareze u mesu i neprijatno zasecaju...Inace 11. mi je dan, erekcije mi ne smetaju, cak mi po pola sata stoji dignut kad sam s ribom, al da ga bacim necu jos... :x
Banex hvala puno!
A za sve sad pitanje: Imam na zguzvanom delu mesa gde je krpljen frenulum dva mala crvena "rogica", malo i golicaju kad ih dodirnem, visine 2mm, precnika oko 1.5mm, ovaj drugi je kraci a deblji?????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 8:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 21
Imam problem. Kreirala mi se jedna velika grudvica podkosno i jedna manja. Mislim da su tacno na jednom istom krvnom sudu, jedna velika je skroz gore malo ispod reza, gde su isekli kozu verovatno i taj sud, a druga manja je skroz dole u korenu. Izuzetno bole kad se digne, a naduveno je i u spustenom stanju. Da li se nekom pojavilo nesto ovako? Ne znam koliko imam razloga za brigu i da li postoje sanse da se to vrati u normalu samo od sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 9:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 9:46 pm
Postovi: 53
DIM, jel to ono kao sto se meni pojavilo, oni spicevi, rogovi, kako da ih nazovem???? I jel ti se menjao oblik, jel crveno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 21
consi je napisao:
DIM, jel to ono kao sto se meni pojavilo, oni spicevi, rogovi, kako da ih nazovem???? I jel ti se menjao oblik, jel crveno?
Ne nije to. Imam i ja to gde je krpljen frenulum, par crvenih izbocina ispresecana na dva mesta gde je proso konac. Pre par dana je licilo na pletenicu, kao je bilo zguzvano i jedno preko drugog. Ali mislim da je to samo otok, uopste se ne brinem za to. Pa, oblik se menja, bilo je vise naduveno, sad je malo splasnulo pa kreiralo te neke resice drugog oblika koje su legle na kozu ali nisu srasle za nju.
Ono sto sam ja pominjao su naduveni krvni sudovi od korena do mesta gde su seceni i loptice na tom delu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 9:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 9:46 pm
Postovi: 53
Brate ne znam za to, pa rekoh samo da uporedim sa ovim mojim posto nisam imao predstavu sta je...Hvala za objasnjenje, a mislim da ako dr.banex to ne zna onda niko ne zna! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 3:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
Dim:E to sam provalio i ja da imam,ispod koze kao neka grudvica ili sta vec.Za donju znam da je od davanja anestezije a gornja od kauterizacije tj. spaljivanja krvnog suda.Doca rekao vremenom ce da se razlozi.Sada nam vise netrebaju rebrasti kondomi .:wink:

Consi:Samo ti nemoj da ga bacas,probaj,ribice su neznije po tom pitanju.Zarezi su se i napravili od tih dugotrajnih erekcija,a sto se tice frenuluma to su postoperativni otoci,doduse veoma mali,nebrini se proci ce,cak i brze nego sto mislis.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: