Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 21
Skidanje konca, normalno da nije prijatna stvar. Meni su upravo skinuli. Vecina njih me nisu puno boleli. Bili su problem kod mene dva konca, koja su na operaciji toliko skratili da nisu mogli da se uhvate uopste. Ta dva konca su mi muku napravila, jer ih je skidao 10 minuta, a za ostale samo malo osetis i po koncu traje 10s. Pitao sam sto ne stavljaju konce koji se razlazu, rekli su mi da su ovi bolji jer jace drze, da ti drugi mogu da puknu pre vremena i slicno. Dakle, ako ne iseku previse na operaciji, i ako taj sto ti skida ima precizan alat (ne kao ovaj mene sto radio sa ogromnom pincetom) treba jedva da osecas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 21
Jao, tek sam sad video, izgleda da su zaboravili jedan konac da mi skinu. Ne znam da li se taj skida sa kojim je prikazen frenulum skroz gore odmah ispod otvora. Imam tu grudvu krvi iz koje viri parce koje mislim da je konac. Da li da ga ostavim tako, mozda taj ne treba da se skine, a mozda i ne moze jer je tu bas rana, pa ga je zato ostavio. Moze neki savet, jel smem da sacekam pa da se to naknadno skine ako bude potrebe, sad je proslo 7 dana od operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 10:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 9:46 pm
Postovi: 53
Pozdrav svima!
Juce popodne sam imao operaciju fimoze, uradjena mi je laserski, parcijalno i otklonjen mi je frenulum. Viri mi samo vrh glavica. Mogu da zavrnem kozicu koja je naduvena i otekla. ALI: Ne mogu ispirati nista sem dela gde je bio frenulum, jer su konci i rana na delu gde je skracena kozica podvuceni pod nedirnutu kozu (spoljnu), sve je uvrnuto ka unutra, pa spoljna koza penisa dodiruje glavic... Ne mogu da povucem i otkrijem ranu, boli, doktor je rekao da ispiram samo ono sto mogu...Izlaze krv i sukrvica, al nemam predstavu sta je ispod.
PARCIJALNO OBREZANA BRACO, POMOZITE MI SAVETOM TJ. VASIM ISKUSTVOM! HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 11:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
Dim,nepipaj taj konac vec sacekaj da se sasusi krasta i otpadne a ssa njom ce najverovatnije i konac,ukoliko neotpadne nazad kod doce da ga skine.Cackanjem sada pre nego sto je zaraslo napravices krvarenje i mogucu infekciju.

Consi ispiraj polako koliko mozes i dok ispiras probaj da zavrnes kozu,ali polako i pazljivo,inace ce naredna erekcija to izvrnuti samo tako,inace to je doktor odmah posle operacije trebao da zavrne i fiksira u tom polozaju gazom da se neslepi rana za kozu.Pisi sta se desava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 07, 2007 3:08 am
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Popij svih 16 kapsula Palitrexa nece ti skoditi. Ja sam juce bio na vadjenju konaca, skinuli mi 3 a ostale odlozili za drugi put jer me je bolelo de puta madre. Sutra ujutru opet idem da mi izvade ostale, pa izdrzacu ne zvao se ja Viceroy! :) Dize mi se ko lud ali vise ne osecam to drasticno da me budi, jedino ujutru osetim malu nelagodnost i to je to. Samo kad namestim gazu fino onda nemam nikakvih problema pri hodanju (a juce ko za inat pola sata pred skidanje konaca ja namestim gazu nikad bolje), spavam normalno, naravno jos ne mogu da spavam na stomaku iako to najvise volim :( Ali jos malo pa cu i to moci. 8 dan je danas, meni je fino sasvim, samo to kidanje konaca od juce je ostavilo utisak na mene, ali bar eto znam sta me ceka sutra, i to je definitivno poslednji bol koji cu osetiti na mom dragom ponosu. Otok imam, nesto i nema nameru da se povlaci ali kako vidim odobrovoljio se pa je malo splasnuo u odnosu na subotu kad sam bio kod doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 9:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 07, 2007 3:08 am
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Inace, pitao sam i ja doktora zasto mi nisu stavljeni konci koji se sami raspadaju, odgovor je bio sledeci:

Zbog kravljeg ludila na zapadu prestali su da proizvode te konce koji se inace prave od njihovih creva, i ove zalihe koje oni imaju cuvaju za pacijente kojima moraju raditi unutrasnje operacije pa da ih ne bi otvarali 2 puta da im skidaju konce... Nama koji imamo operacije vidljive spolja, na kozi, stavljaju ove obicne konce koji se moraju skinuti, i pazite, postoji opasnost da ovi konci urastu u kozu sto je jako nezgodno! Meni je juce jedan konac urastao pa me je secnuo makazama po sveze operisanoj kozi, veoma je nezgodno! Nije da vas plasim, samo da znate sa cim mozete imati posla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: POZDRAV SVIMA.
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 12, 2008 3:34 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
Evo i ja odlucih da se registrujem ovde i podelim svoja iskustva sa fimozom i operacijom.
Naime danas je tacno 7 dana nakon moje operacije koju sam odradio u privatnoj klinici Parks u Novom Sadu.Operacija je uradjena klasicnom hirurskom metodom iako sam ja hteo prvobitno da je odradim laserski doktor mi je savetovao da je bolje i preciznije da se cirkumzicija(obrezivanje) uradi klasicno nozem jer je preciznije a i toplota od lasera moze da osteti tkivo.
Sama operacija je trajala manje od pola sata, dobio sam 3-4 inekcije anestezije, zatim je doktor sacekao 10 minuta da anestezija pocne delovati i pristupio poslu nakon toga.Za vreme operacije nisam skoro nista ni osetio osim usivanja na kraju tako da je sve proslo glatko i bezbolno.Operaciju sam platio 200 eura i nisam se pokajao jer su svi bili jako ljubazni u klinici i doktor i sestre, sve je savrseno cisto, novo i uredno i bilo je to jedno potpuno novo iskustvo za mene u odnosu na drzavne bolnice.
Nakon operacije mi je penis hermeticki zatvoren u zavoje sa svih strana i nisam imao bolove medjutim vrh glavica koji je ostavljen otvoren da bih mogao pisati je bio toliko osetljiv na dodir da je to neverovatno.Tako da je neophodno da nabavi gaze i da se sa njom obloze gace ogotovo prvih dana jer je u suprotnom pakao :x
Od lekova sam nakon operacije 5 dana pio samo antibiotik DOVICIN koji se inace koristi za post operativne periode,Ljubazni urolog mi je rekao da nema potrebe za bilo kakvim drugim lekovima i sredstvima za higijenu nego samo da ga ispiram mlakom kamilicom 2 puta dnevno.
Drugi dan nakon operacije sam isao na prvo previjanje i to je bilo malo frka jer se gaza malo skorila od ulepljene krvi nakon operacije pa je skidanje bilo bolno ali to sam i ocekivao, medjutim i sam penis i glavic su jako osetljivi tako da sam posle privajanja jaukao kad mi je doktor pipao penis da vidi kako je zarastao.
Posle operacije sam tri dana lezao i mirovao kuci jer je hodanje bilo jako bolno.
7 dana nakon operacije kako kaze doktor fino zarasta ali je i dalje jako osetljiv na dodir cak i na dodir gaca tako da i dalje hodam sa gacama punim gaze i moracu jos neko vreme tako sigurno.
Konci treba sami da pocni ispadati nakon 10-14 dana ako neispadnu doktor ce mi ih sam izvaditi mada ja bih radije da sami ispadnu kontam da ce manje boleti tako.Glavni problem trenutno je sto nisam masturbirao vec 7 dana sto mi je najduze u zivotu jos od 12 godine a sad imam 28 godina.Mislim da kada mi svi konci poispadnu da cu moci nekako da ga istresem jer ce mi u suprotnom muda ekslpodirati :D
Za sex cvu morati da se strpim jos 4-6 nedelja ali izdrzacu nekako ali posle toga kad krenem nece me niko vise moci zaustaviti he, he :D

Uglavnom sve u svemu sama operacija nije strasna ali je prvih par dana jako zajebano jer je glavic jako osetljiv na dodir takodje nocne erekcije su neugodne ali one se ne mogu izbeci, sva sreca pa imam lagan san pa cim pocne da se dize konci pocnu zatezati, pocne da boli pa se odmah probudim i smirim ga nekako.

Ne znam koliko vremena ce trebati da se 100% oporavim ali svaki dan je sve lakse.Bitno je da se prvih dana nakon operacije miruje, da se piju antibiotici da ne bi nastala infekcija i da ne kvasite ranu bar 4-5 dana nakon operacije.
Jos jedan koristan savet jeste da kada ga zamotavate u gazu ne zamotavajte ga celog vec ostavite otvor za pisanje da ne biste morali svaki put da odmotavate celu gazu kad pista jer to jako boli a i mozete otkaciti neku krastu ili nesto povrediti pa prokrvariti kao sto sam ja uradio druge noci i uplasio se jako kad mi je krv pocela curiti ali doktor kaze da to nije nista strasno.
Eto toliko od mene zasad ko ima pitanja nek pita.
Cujemo se ljudi.

_________________
Igor is in the house :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 4:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 9:46 pm
Postovi: 53
Evo, "vec" je treci dan i mogu da zavrnem kozicu, ali tako da se rez i savovi ne vide. Samo vidim ispod mesta gde je bio frenulum naduveni delic mesa koji je bele boje!?!? Inace banex23 mi rece da erekcija izvrce kozicu na spolja i otkriva rez, ali meni valjda od otoka nije mogla da se zavrne sama prilikom jutarnje erekcije. Ne znam kako da vidim sav taj rad kad je on nekako zavrnut ka unutra (sem dela ispod frenuluma)???? Kad povucem prilikom pranja, ispada ceo glavic, ali je odma na njega naslonjena spoljna koza koju ne smem povlaciti vise???????? p.s. PISITE KO JE DELIMICNO OBREZAN! HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 7:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
Consi polako, rez nevidis zato sto se formira prsten ispod koze i sve je to verovatno veoma oteklo,samo to detaljno ispiraj da nedodje do neke infekcije i koliko veceras ili sutra otk ce malo splasnuti i videces docin rad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 7:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
Viceroy,gledao sam nesto na netu i koliko sam ja skontao postoje i samorazgradljivi konci koji se prave od pamuka a i druga inace veoma retka vrsta koja se pravi od zivotinjskih creva.Gledajuci samorastvarajuce konce koji su meni stavljeni zakljucio sam da su od pamuka jer se razlazu u sitne niti i svetlo narandzaste su boje.Meni se ne ljigave vec je par komada ispalo sa sve cvorom kao da su iscupani,a ostatak je krenuo da se razvezuje,pa sam malo pre jedan izvukao pincetom uz osecaj blagog peckanja.Opako me nerviraju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 10:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 12, 2008 3:34 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
A jesu vam ti konci crne boje kao i meni?
Meni je danas osmi dan nakon operacije i konci bi trebalo da pocnui da mi ispadaju ovih dana.

Kazite mi ljudi kada konci skroz ispadnu onda je moguca bar neka blaga masturbacija?...za sex cu se morati strpiti jos par nedelja i to nece biti toliki problem ali bez masturbacije mesec dana stvarno ne mogu :cry:

_________________
Igor is in the house :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 21
Savet:
Kad idete da skidate konce nemojte nikako da se mrdate dok vam to radi. Doktor ce vam to napomenuti ali bitno je da to ozbiljno shvatite. Ja sam se upravo vratio sa skidanja jos tri zaboravljena konca. Iako je prosli but proslo manje-vise dobro, ovaj put sam se tako cimnuo kad je pokusao da isece jedan konac jer je nenormalno zabolelo, da me je samo tako isekao skalperom i izleda neki sud ili tako nesto. Bilo je zaista mnogo krvi. Natopio sam skroz dve gaze kojima me je brisao, ispod mene, niz noge sve je bilo crveno, zato, koliko god da boli, ni makac. Vrlo jako stegao zavoj i rekao je da ce prestati.

Pitanje:
Drugi konac koji mi je skidao skroz gore gde je valjda bio frenulum, isekao mi je dosta duboko povrsinu glavica. Tu mi oko otvora nije previjeno pa zato vidim. Isecak je velicine 1.2 x 0.3 cm, ne krvari puno, ali izgleda ocajno. Jel ce od ovoga da mi ostane jedan veliki rez, tj. oziljak? Moze li da bude opasno sto mi je isekao tako, odkud znam, tu su nervni zavrseci, da nesto smeta kasnije kad zaraste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 3:37 pm
Postovi: 25
Ljudi meni je sjutra 8 dan od operacije,a u ponedeljak mi je zakazano vadjenje konaca,e sad,oce li biti 'krvi' pri skidanju konaca,koliko cujem ima da boli ali izdrzacu,i koliko dana nakon skidanja konaca,se mogu masturbirati,nadam se da razumijete kako se osjecam ovih dana :o
hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 7:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
Ma ja sam ga bacao vec 9 dana iako su konci tu,malo vise pazljivo i uz dosta lubrikanta,nedodirujes oziljak vec samo glans i pici samo tako,nisam mogao vise izdrzati.Moji konci su svetlo narandzaste boje.Dim kod tebe je bas nesto krenulo nizbrdo,nesekiraj se sve ce biti ok i samo da ti kazem i ja imam veoma veliki oziljak i jedna ribica koja je videla kaze da je bas sexy.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 3:37 pm
Postovi: 25
A moze li mi neko reci,da li ce biti krvi kad mi budu skidali konce???I zna li neko nakon koliko vremena ce proci ova hebena 'osjetljivost'


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: